Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
hakanda
6 yıl önce - Sal 17 Arl 2013, 11:39

2004-2005 döneminde Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) öğrenciliğe başladığım yıl bu bölüm açılmıştı. İlk öğrencilerinin bir çoğunu tanıyordum.
Üzülerek belirteyim ki çoğu sadece bir bölüme girmiş, üniversite öğrencisi olmuş olmak için gelmişti.
Öğrenim gördükleri DPÜ Germiyan Kampüsü her haliyle Lise'den farksızdı. Eğitim kalitesi düşüktü.
Her bölümde vardır ya "bu bölümden mezun olunca şu şu mesleklerde/kurumlarda çalışabilirim." diye. Bu bölümün kız öğrencileri Türk Hava Yolları'nde Hostes olabildiklerini söyler dururlardı.
Bölümden kimsenin olumlu bir beklentisi yoktu. Hocalar da umut tacirliği yapıyordu açıkçası.
Aklını kullananlar Dikey Geçiş Sınavı ile Lisans düzeyinde fakültelere başvurdular.
Geri kalanların durumu da Açık Öğretim Fakültesi ile Lisans tamamlamaya çalışmaktan ibaret oldu.
Çok gerekli bir bölüm. Amacı gerçekten çok ulvi. Kaza istatistiklerini görünce bu bölüme ihtiyaç olduğu anlaşılıyor. Diğer yandan havayolu ve demiryolunun ulaşımda ki ağırlığı artmaya başladıkça arz talep dengesinin göz önüne alınması gerekiyor. Bu bölüm o zamanlar çok net ve garanti bir belge sunmuyordu. Şimdiki durum ne bilmiyorum.

aydın bahadır
6 yıl önce - Sal 17 Arl 2013, 12:21

Ne kadar doğru bilmiyorum.
Rusya'da otobüs sürebilmek için böyle bir bölüm bitirmek gerektiğini duymuştum.
Türkiyede de şart olduğunu düşünüyorum

bayram uçar
6 yıl önce - Çrş 17 Eyl 2014, 14:06

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır konuyu takip etmeyi bıraktım, bazı arkadaşlar sorular sormuş hala takipte iseler şimdi cevaplıyorum. Kasım 2013 kpss atamasında Boğaziçi Üniversitesine şoför olarak atandım. Bölümü okuduğum için asla pişman değilim bir amacım vardı öncelikle devlet kurumlarında görev almak olmazsa özel sektördü nihayet atandım ve amacıma ulaştım darısı peşimizden gelen arkadaşların başına saygılar.

mursel kasap
11 ay önce - Prş 24 Ekm 2019, 16:43

Belediyede otobuse girmek icin bu bölümü bitirmek sart mi.

bayram uçar
7 ay önce - Pts 03 Şub 2020, 20:08

Yıllar sonra tekrar yazalım. 2010 yılında bölümden mezun oldum. 2012 kpss na girip, 2013 Aralık ayında
Boğaziçi üniversitesi'ne atandım. 6 yıldır görevime devam etmekteyim bu üniversite de her aracı kullandım, otobüs kullandın mı derseniz evet kullandım ara ara hala görev oldukça kullanıyorum. Aracın markası 2000 model bmc belde 220 yıllar önce üniversiteye hibe edilmiş üniversitenin tek otobüsü. Eğer denk gelirseniz mavi rengiyle camının üstünde Boğaziçi Üniversitesi yazar. Son 3 aydır ise rektör şoförlüğü yapıyorum. Bazı arkadaşlar bölümün gereksiz olduğunu söylemişler. Bunu Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçi üniversitesi'de okuyan öğrencileri taşırken gülümseyerek hatırlıyorum. Öğrencilerinde bir ayrıcalığı olmadığı gibi otobüste taşınan her insan önemlidir. Otobüs, kullanmasını bilen kişinin elinde güzel çalınan bir müzik aletinden farksızdır. Sağlıcakla.

sayfa 15
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> ULAŞIM