Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
mustafa072
8 yıl önce - Prş 17 May 2012, 14:15

Alıntı:
Öncelikle başlığı kahvehane muhabbetine çevirmeyin usluba dikkat derim.
Hiç biriniz kusura bakmayın, aynı branş dalı olan ulaştırmadaki diğer mesleklerinde hakkını yiyorsunuz... Kimse anasının karnından Neoplan şöförü çıkmıyor... Herşey belirli bir eğitim çerçevesinde olmalı, cahil okumamış bir kesime bu araçları emanet ederseniz, ne nasıl davranıcağını bilirler, nede ne taşıdıklarını... Para hırsına kapılıp, içinde taşıdıkları riske göre limitleri aşan kişilere bir çeki düzen verilmeli...

O zaman bizlerde denizciliği okumayalım, doğrudan Kaptan Köşkünde volta atalım... Havacılık sektöründede direkt yolcu olmadan kokpite girelim... Herşey davulun sesi gibi hoş değil, birşeyi yapıyorsan ya layıki ile yapıcaksın... Yada elini o taşın altına koymayacaksın. Eğitim gören insan saygılı, kültürlü, bilgili olur. Çekirdekten yetişme insanlar ile çoğu gün seyehat ediyoruz. Kim rahattır acaba? Bi nebze olsun, insan sağlam basamazmı ayağını bir yere... Denizcilik eğitiminde bile, manevraları eğitimle stajla öğretiyorlar... Zaten bir işi yapa yapa öğrenirsin zorla değil... O sebeple bazı üyelerin, kendi bilmiş düşünceleri ile cehaletin kapısını kapatmaya niyetleri yok gibi

İyi o zaman siz verin bir trilyon alın bir otobüs bir de diplomalı şöfor çalıştırın bakalım... Hayatı okuldan öğrenemeneyeceğinizi ne zaman idrak edeceksiniz acaba ? Zaten verdiğiniz örnekten de belli önce yolcu olup sonra pilot oluyorsunuz Siz pilotaj eğitimini ilkokul gibi falan zannettiniz herhalde biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim

Çekirdekten yetişme işine gelince, sizin rahatsz olduğunuz "tipler" çekirdekten yetişememiş tiplerdir. Özellikle şöforlük mesleğine gereken değer verilmemesi sonucu köyde saban verilmeyecek tipler şöfor oldu, sonrası ise malum. Bunu üniversite okutarak falan çözemezsiniz, mesleğe değer verilmedikten sonra ister üniversite ister ilkokul mezunu olsun direksiyon başında doğru düzgün tipler göremezsiniz.

Kürşat BAŞBUĞ
8 yıl önce - Prş 17 May 2012, 14:24

iş hakkında hevesini kıracak yorumlar yapmışlar. evet iş zor çok zor. ama bana biri çok eğlenceli kolay bir meslek söylesin. polislik, muhasebecilik, güvenlik, askerlik, madencilik vb.hangisi sizce

eğlenceli olan tek bir meslek var o da sevdiğin hayallerindeki işi yapmaktır. yoksa holdingte ceo ol genç yaşta bunalıma girersin valla. benimde hayalım askerlik ya da otobüs şöförlüğü ama şu an kendi alanında dünyanın en büyük fabrikasının muhasebe departmanında en iyi şartlarda çalışıyorum her sabah yataktan küfür ederek kalkıyorum.

sorduğun soruya işin içinde olanlar daha iyi cevap verir ama bence en sağlamı alaylı yetişmek ama eğitimi alıpta biraz bilimsel tarafını öğrenmek bıraz daha geliştirir insanı heralde. cahil olduktan sonra trafikte potansiyel tehlike olur zaten bir şöför. ikiside mutlaka olmalı eğtimli olacaksın aynı zamanda sahada alaylı yetişeceksın. her meslek için geçerlidir zaten. hayatında şantiyeye girmemiş eline tuğla almamış bir inşaat mühendisi ne kadar iyi iş çıkarır acaba

Barış Sevin2

8 yıl önce - Prş 17 May 2012, 15:05

Alıntı:
İyi o zaman siz verin bir trilyon alın bir otobüs bir de diplomalı şöfor çalıştırın bakalım... Hayatı okuldan öğrenemeneyeceğinizi ne zaman idrak edeceksiniz acaba ? Zaten verdiğiniz örnekten de belli önce yolcu olup sonra pilot oluyorsunuz Siz pilotaj eğitimini ilkokul gibi falan zannettiniz herhalde biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim

Çekirdekten yetişme işine gelince, sizin rahatsz olduğunuz "tipler" çekirdekten yetişememiş tiplerdir. Özellikle şöforlük mesleğine gereken değer verilmemesi sonucu köyde saban verilmeyecek tipler şöfor oldu, sonrası ise malum. Bunu üniversite okutarak falan çözemezsiniz, mesleğe değer verilmedikten sonra ister üniversite ister ilkokul mezunu olsun direksiyon başında doğru düzgün tipler göremezsiniz.

Merak etmeyin, bu çekirdekten yetişme kesim, sanki zor ile baskı ile bir sinir, kin ve nefret ile araçları kullanıyorlar. Bu işi gerçekten severek, mesleği olarak gören kişiler olduğu gibi, dünyanın en kıymetli mesleği olan can taşımanın sorumluluğunda değiller. Günü kurtarayım, paramı kazanayım bana yeter hesabındalar. Herkes ekmek davası için çalışıyor tamam ama, bazı sorumluluklarıda göz ardı etmemeliler. Siz merak etmeğin ben o eğitimleri alıyorum. Uçağa binmeden kimse pilot olacağım demekle olmuyor bunuda siz iyi bilin. Okuldan ders çıkaramazsın diyorsunuzda, onca şöförü küçümsemek istemiyorum ama keşke okusaydık iyi yerlerde olurduk diyorlar...

Orada tecrübe edinmiş olabilirler, ama hayattan çıkardıkları ders kafalarını taşlara vurmaya yeter bile... O yüzden bahsettiklerimiz boş şeyler değil bizim.

yigido5858
8 yıl önce - Çrş 11 Tem 2012, 23:34

abiler şimdi ben lise 3.sınıf öğrencisiyim ve bu konunun tamamını okumama rağmen tek hayalim olan otobüs kaptanlığının üniversitesini okuyup okumama arasında kararsız kaldım sonuç olarak özetle okumalımıyım okumamalımıyım??? bu mesleği çok seviyorum ancak geleceği varmı bilmiyorum...

Burak Öztaş
8 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 00:35

Üniversitelerin otobüs şöförlüğü bölümleri olduğunu ilk defa burada öğrendim.

Er-Han

8 yıl önce - Prş 12 Tem 2012, 14:23

Bu bölümü bitirenler şehirlerarası çalışacakmış gibi bir hal almış yorumlar. Bölüm mezunları sadece metroda, ulusoyda vs.. şehirlerarası firmalarda çalışmıyor. Bölümden mezun olanlar kpss ye girerse, birçok devlet kurumunun bu bölümden şoför aldığını görecektir. Yani bölümü bitirip, bir üniversite de şoför olarak çalışabilirler.

bayram uçar
8 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 16:40

Alıntı:
Bu bölümü bitirenler şehirlerarası çalışacakmış gibi bir hal almış yorumlar. Bölüm mezunları sadece metroda, ulusoyda vs.. şehirlerarası firmalarda çalışmıyor. Bölümden mezun olanlar kpss ye girerse, birçok devlet kurumunun bu bölümden şoför aldığını görecektir. Yani bölümü bitirip, bir üniversite de şoför olarak çalışabilirler.

Şuan özellikle devlet memurluğunu kazanmak için ter döküyorum , okuduğum bölümden mezun benden yaşça büyük birçok arkadaşım, 2010 kpss ye girerek yerleştiler şuan hatta yakın bir arkadaşım bir üniversitenin rektörünün şoförlüğüne atandı darısı başımıza..

levent yanık
7 yıl önce - Pts 21 Oca 2013, 15:58
bayram uçar

bayram uçar arkadaşım yazdıklarını en başından beri takip ettim epeyiden beri yazmmamışsın.tahminimce okulun bitmiştir.nasıl memnunmusun?bir işe yerleşebildimi ?kısacası deydimi okuduguna bu bölümü ?

Haydar Bayraklı

7 yıl önce - Prş 21 Şub 2013, 01:19

Bayram Uçar arkadaşa sormak istiyorum...
Okulun bitti... Mezun oldun... Mutlumusun? İş buldun mu?
Yoksa bu bölümü okuduğuna pişmanmısın?
Yorumlarını bekliyorum.

feyyaz399
6 yıl önce - Sal 17 Arl 2013, 04:10

otobusculuk benım baba meslegım babam yıllardan berı otobüs kaptanıdır her defasında benı arabadan uzaklastırdı bu ıse baslama dıyerek sonu yok derdı.. Ben kısacası he der geçerdım öle boyle derken kendımı otobuste buldum 8 sene geçmiş üstünden sunu anladım otobusculuk gercekten bos ıs ekmek yedırır sınırı stresı coktur sosyal yasantın sıfır denıcek kadar azdır ınsanların kahrı cekılmez yolcunun derhı hıc bıtmez bu sekılde bolumler saçma gelıyor hostlukla baslarsın ıse muavın olursun gereklı belgelerını alır üstatlarından bısıler ogrenmeye baslarsın onların guvenını alırsan o makamı hakedersın ama yapılıcak ıs degıll..

sayfa 14
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM