Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
bayram uçar
11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 13:29
TÜR » Üniversitelerin Otobüs Şoförlüğü / Kaptanlık Bölümleri

Herkese Merhaba !

Öss tercih listeme otobüs kaptanlığı bölümünü eklemek istiyorum ama bu bölümden mezun olanların büyük şirketlerde şoför olma olasılığı ne kadar bilmiyorum. Çocukluğumdan beri olmak istediğim bir meslek ama işin sonunu göremiyorum yoksa hiç okumaya değmezmi bu bölüm ?

Er-Han

11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 13:45

Okuyarak da otobüs şoförü olabilirsin. Ama otobüs şoförü olmak için, illa okuman gerekmiyor. Öncelikle işe muavinlikten başlaman gerekli. E sınıfını ehliyetini, src belgeni, psikoteknik raporunu alacaksın yeterli çağa erişince de şoför koltuğuna oturursun. Yterli çağdan kastım en aşağı 30 yaşını geçmen gerekiyor. Birde şoförlüğüne güvenmen gerekiyor ...

behçet yılmaz

11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 14:15

selamlar
genç arkadaşım otobüs şöforlüğünü yazana kadar neden lojistik bölümünü düşünmezsinki ben sana yıllarını bu işe vermiş biri olarak hiç tavsiye etmem önce bir otogarları dolaş bak bakalım memnun olan varmı
hani driz ya zevkli rezalet
sağlıcakla
(bu arada bende yüksek okul mezunuyum)

Er-Han

11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 15:05

Behçet Bey e bu konuda hak veriyorum. Hep deriz ya, davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelir diye. Evet otobüslerin yol gidişi, sesi, manevraları her yönüyle bizi büyülüyor. Ama ben hiç "bu işten çok memnunum, süper zevkli iş" diyene rastlamadım.
Hakkında hayırlısı olsun ...

bayram uçar
11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 15:42

Evet haklısınız bu iş sanıldığı kadar zevkli olmayabilir ama benim için farketmez, er veya geç bi şekilde o konuma ulaşmak benim için büyük ayrıcalık. Bu devirde sadece otobüsçülük değil hangi farklı meslek sahibine işini sorsanız muhakkak tam olarak memnun değildir. Benim öğrenmek istediğim bu bölümden mezun olan bir kişi ehliyet src belgesi psikoteknik test gibi gerekli yerine getirdikten sonra muavin olarakta olsa ulusoy,kamilkoç,varan gibi firmalarda işe başlıyabiliyormu ?

denizkuru34

11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 16:02

bu bölüm acaba hangi ilde var??

Ozan Ozer
11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 16:07

İzmit

Er-Han

11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 16:08

Bu bölüm 2 yıllık zaten. İlk yıl sonunda veya ikinci yıl sonunda mecburi 3 ay süreli staj dönemi var. Bu firmalara başvurarak, stajınızı buralarda yapabilirsiniz. Staj döneminde iyi bir çevre edinerek, daha sonraki dönem için de eleman olarak çalışabilir bu sayede otobüs şoförlüğü konusunda da yetişirsiniz.

bayram uçar
11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 17:29

Bu bölümlere girerken 20 yaş şartı varmıdır acaba ? bitek yozgattaki bölümde böyle bi şart okudum kılavuzda diğerlerinde yoktu.

Ali.Özcan

11 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 17:38

Otobüs şoförü öyle okulunu okumakla olunmaz.En az 6-7 sene bir otobüste muavin olarak çalışacaksın ki sana şoför desinler.İnsanların canını teslim edeceği kişiye bir otobüsü öyle üç-dört yılda öğretemezsiniz.Okulda böyle bir eğitim verilmesi ve bu insanların şoför olması çok sakıncalı.Sonuçta size otomobil teslim etmeyecekler.

sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM