Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kemalizm ve Atatürkçülük [!]
« önceki   123 ... 118119120

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 120
Birkans
10 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 22:58

Gidiyorum diyorum, cevaplar ve eksiler yağmış yine. Mecbur bırakıyorsunuz, genel bir cevap vereyim.

Bununla ilgili bin çeşit kitap var. Hem google da güzel bir site. "Sorulara cevap ver Birkan" diyebilmeniz için öncelikle mevzuyu irdelemeniz lazım. Tamam hobi olarak yine sorun ama Amerikayı tekrar keşfetmeye de gerek yok ki.

Dediğim gibi bütüne örneklerle ulaşmak lazım. Mesela; Enerji yoktan var edilemez, var olan enerji yok edilemez, sadece bir şekilden diğerine dönüşür.

Bu bir kanundur. Termodinamiğin bir yasasıdır. Ben bunu neden tekrar tekrar formüllere dayandırıp burada ispat edeyim ki?

Sizlerin en fazla tez değeri taşıyabilecek (ki geçerliliği tartışılır) cümleleri neden koskoca gerçekleri çürütebilmek adına teknik yeterliliklere sahip olabilsin ki?

Arkadaşlar, Atatürk'ten bahsediyoruz. Kanıtlanmış gerçeklerden söz ediyoruz. Tartışmaya kapalı olan konular adı üzerinde kapalıdır, bunu sağa sola çekmeye ve toplum mühendisliği yöntemleriyle meşrulaştırmaya gerek yok.

Hadi yukarda fen bilimlerinden örnek gösterdim, sözelciler için normlar hiyerarşisi yolu ile gidelim;

Benim dediklerim Kanun ise sizin dedikleriniz ancak Tebliğ mertebesinde olabilir. Kanun denilen şey de yasadır, gerçektir, yoruma kapalıdır.

Bir istisnadan söz edeyim; geçen gün Burç'un verdiği örnek oldukça sağlamdı. 1910'lu yılların başı ile 50'lerin başındaki kişi başına düşen milli gelirin yakınlığına ilişkin akademik bir çalışma paylaşmıştı. Sonunda da bazı şeylerin abartıldığı gibi olmadığına dair görüşünü belirtmişti. Dayanak var mı? Evet. Geçerliliği mevcut mu? Evet. İşte bu tür örnekler sunulduğu sürece gerçeklik ve kalitede süreklilik sağlanır.

Yoksa "Kemalistler gardırop Atatürkçüsüdür" şeklinde cümleler bir şey ifade etmez. Neye göre, kime göre, makalen var mı? Diye sorarlar yoksa, sonra da "cevap veremedi" diyen arkadaşım aslında kendisi cevap veremez ve mevzu tıkanır.

İnşallah bu kez anlaşılabilmişimdir. Kimseyi kırmak istemem, seviyorum buraları. Selamlar ve saygılar.

sayfa 120
« önceki   123 ... 118119120
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET