Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kemalizm ve Atatürkçülük [!]
« önceki   123 ... 117118119120   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 118
naims1
7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 17:34

Kemalist faşistlere demokrasi ve özgürlük dersi verilmesi lazım.
Kemalistleri çağdaşlaştırma projesi olsun adı da
Bu videoda atiila yayla hoca kısa bir ders vermiş, faşist kemalistlere.

Birkans
7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 18:35

Birkaç sene öncesine kadar ülkemizde 50 milyon Atatürkçü varsa şimdi 70 milyona yaklaşmıştır. Siz eleştirdikçe, kaşıdıkça, mesnetsiz ve alakasız bağıntılar kurdukça daha beter çoğalıyoruz, teşekkürler : ))

erkan_gs_mk

7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 18:46

Birkans, bak sana bir durum tespiti yapayım.

Üsküp'te okumaya gelen öğrencilerle muhabbet etmeye başladığım da konu ne olursa olsun devamlı Atatürk'e geliyor. Ve benim gözlemim şudur ki putlaştırıp dokunulmaz kılan kadar, nefret eden en az o kadar büyük bir sessiz yığın var. Yani anlayacağın "kemalizmin" dayattığı eğitim sistemi gençlerimizi bu hale sokmuş. Bu sizin eseriniz gurur duyabilirsiniz.

Ayrıyetten yanlı tarihten sıyrılan toplumumuz artık 2.Abdülhamit Han'ın kızıl Sultan, anlatıldığı gibi Vahdettin'in hain olmadığını idrak etmeye başladı.

Ve sağolsun TRT gökten zembilci anlayışı terkedip 1923 öncesi tarihimize de önem vermeye uzun bir müddet önce başladı. Bu da meyvelerini veriyor.

Koca tarihimizi sadece ama sadece tek bir "ataya" indirgemek bariz bir acziyet göstergesidir. Yaptığı devrimleri de A'dan Z'ye kadar kabul edip, neredeyse Hadis-i Şerif seviyesi ile eş değer görecek değiliz. Resmen hipnoze edilmişsiniz!

Birkans
7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 19:05

1) O saydıklarını ben ve benim gibi Atatürkçüler yapmıyor, bizim ağzımızdan siz yapıyorsunuz.

2) %99 doğruyu görmeyip %1 yanlışı cımbızlaman (ki Atatürk'e tapmak tabii ki yanlıştır) senin sebep-sonuç ilişkisi kurma yönündeki eksikliğini gösterir.

3) Tespitlerinin yeterli olabilmesi için argümanlarının geçerli ve mesnetli olması gerekir. Bu sebeple yazdıkların boş küme.

4) Sevgi isteğe bağlı, saygı mecburidir.

İyi haftalar...

erkan_gs_mk

7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 19:35

Süslü rüyalarınızı, karabasan bastı herhalde.

Türkiye'de malum kanundan dolayı tam manasıyla düşüncelerini dile getiremeyen o bahsettiğim öğrenciler burada içini döküyor işte.

O kadar ses çıkarıyorsunuz ki, sessiz yığınlar fitneye alet olmamak için bazı şeyleri sineye çekiyor. Bu niye tuhafanıza gidiyor ki. Yahu günümüz dünyasında hak peygamberlere inanmayan milyonlarca insan var iken, herkesi Atatürkçü yapma gayreti tam da olmasaydın olmazdık anlayışının bir yansıması.

Bir de şu yok mu? Ama saygı duymak zorundasınız. Sanki aksini yapıyoruz gibi. Tam bir kemalist refleksi!

Arif İzmirli
7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 20:16

Kimsenin şahsına hakaret ve saygısızlık yapılmamalı. Ama, 70 milyon kemalist lafları çok uçuk.
1-1960,1980 Darbe zulümlerini bilen çoğu müslüman ses çıkarmıyor. Bir darbe olursa , kemalist askerlerin milleti stadyuma toplayacağını,sosyal medyada kim ideolojiye karşı bir şey yazdıysa işkence,işten atılma,hapis,infaz vb.. maruz kalacağını biliyor.
2- Meslek odaları, akademide ,meslekte büyük başlar çoğunlukla ideolojik militan (Mesela TTB ) .kimliği zahir olup mobbing,entrikaya maruz kalmak istemiyor çoğunluk.
3- İttihatçılığın tarihini bilenler, neler yapacaklarını da iyi bilir.Misal: 28 Şubat paşalarından biri "Gerekirse memleketi gene 12,5 milyon devrederiz demişti. Takriri sükun devrinde ,en ufak tenkitte darağacına giden binler vardı. Ayrıca o devir vali,askerlerinin yaptığı infaz ve zulümler(summary execution) biliniyor.
Bu yüzden, pek çok kardeşim de biliyor, anne-baba, büyükler (özellikle çok yaşlılar-çoğu merhum) aman evladım ses çıkarma demiştir.
4- Seyfi Oktay,Mehmet Moğultay gibileri devrinde alınan binlerce ideolojik militan savcı-hakim başka bir sebep. Neyin hakaret neyin tenkit olduğu belli değil. Savcı,hakim fanatik ise şapka devrimini eleştirerek bile hapse girer meslekten atılabilirsiniz.
Vel hasıl kelam , çağdaş arkadaşlar.Çoğu insan ses çıkaramıyor. Siz, fikri muarızlarınızın az veya cahil olduğunu düşünüyorsunuz. Ama vaziyet farklı. İktidarın ihale kovalayan pek çok vekilinin de umrunda olmaz kimse,hayatı kayar.
Sizin işiniz kolay, sosyal medyada izindeyiz yaz,iki rakı bardağı resmi paylaş, Şurada caddenin ismini paylaş(merak etmeyin dünyada stalin,lenin,de Gaulle caddeleri de çok), eski foto paylaş atam ne şık de..
Oysa fikri muarızlarınız darbe bekleyip müslüman doğramaya azmetmiş fanatiklerle mi yüzleşsin. Devlet belgesine otomatik sahte diyen tiplerle mi uğraşsın.
4- Unutmuşum ,sosyal medyadaki ideolojik militanlar inanılmaz terbiyesiz ve haydut tipler. Kimse gerçek ismiyle yazıp sosyal medyada, sokakta, tehdit ve hakarete uğramak istemiyor. Herifler telefonunuzu bulup sövebilir,ailenizi dahi taciz ederler.

En son Arif İzmirli tarafından Pzr 17 Ksm 2019, 20:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Birkans
7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 20:18

Sizlerin antikemalist refleksini seri halde eksilemelerinizle görüyoruz. Kemalizmi youtube videolarıyla çürütmek bir su molekülü 8 tane karbon atomundan oluşur demekle aynı şey. Yada ne bileyim, Barcelona top oynamayı bilmiyor demekle aynı şey. Olanı değil, olmasını istediğiniz şeyleri söylüyorsunuz da bizleri inandıramıyorsunuz işte. Ben sana Atatürk'e saygı duymuyorsun demiyorum, tüm Kemalistleri aynı kefeye koyarak birtakım şeyleri normalleştirmenin yanlış olduğundan/adil olmadığından bahsediyorum. Ben milliyetçi, devletçi, eşitçi, müslüman bir adamım. Atatürk'ü sevme ve sayma hakkımın 3-5 putperest videosu tarafından genelleştirilmesini ve manipüle edilmesini istemiyorum. Örnekleriniz yanlış; zira Kemalizmi bu derecede eleştirebilmeniz için bu ülkedeki Kemalistlerin çok büyük bir bölümünün ülkemize zarar verdiğini kanıtlamak zorundasınız; bu da mümkün değildir, çünkü doğru değildir, hatta gerçek değildir. Argümanlarının yetersiz ve geçersiz olduğunu söylerken bunları demek istemiştim işte. Sen ve senin gibi arkadaşlarım ise hemen benim aleyhime değerlendirme, gruplandırma ve tespit yaparak olayı çözmüşler, bravo!

Bakın arkadaşlar; bu ülkede bayrağını, dilini, dinini, milletini, toprağını seven Kemalist sayısı sizin tahmin ettiğinizden çok çok daha fazla.

Açık musluğu kapatan, boşa elektrik sarf etmeyen, trafikte yol veren, büyüklerine yer veren, çevresini kirletmeyen, dini ve milli vazifelerini yerine getiren ve kendisini Atatürkçü olarak gören onmilyonlarca yapıcı ve pozitif insanı geçerli savlar - yeterli veriler sunmadan gruplandırmanız, etiketlendirmeniz ve birtakım tanımları baştan yazmanız yanlış.

Biz de farkındayız rakı sofrasında Atatürk'ü putlaştırarak bir şeylere ulaşılamayacağının, ancak sizler de bazı şeyleri abartıyorsunuz ve ölçme-değerlendirme kriterlerinizi yanlış uyguluyorsunuz gibime geliyor. Sakin olmakta fayda var, Kemalistlerin çok büyük bir kısmı da sizler gibi bu vatanın evladıdır, milliyetçidir, inançlıdır.

Selamlar ve sevgiler...

Arif İzmirli
7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 20:25

5- İzmir barosu , ADD,ÇYDD gibi dernekler sosyal medyada av peşinde . Mahkum olmasanız bile , bunlarca ihbar edilmek ,savcılıklarda ifade vermek ... Ayrıca herifler hukuksuz bir şekilde(ittihatçılığın esası hukuksuzluktur) davalara müdahil oluyorlar.

naims1
7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 21:12

Atatürkün koltuğunda Kemal Kılıçdaroğlu gibi birinin oturduğu yerde bizler kemalistlere ne anlatıyoruz ki, sözün bittiği yerdeyiz zaten.

Kemalistler sokakta türbanlıya saldırıp hakaret edene kadar bunu çözmeye çalışsalar ya.

Yoksa saldırmak kafayı çalıştırmaktan daha mı kolay.

Arif İzmirli
7 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 21:19

Bu arada yabancı ülkelerdeki cadde,sokak isimlendirmelerin çoğunun diplomatik mukabiliyet prensibine dayalı olduğunu söylemeliyim.
Mesela, Macar milli Kahramanlarında Rakoczi'nin kaldığı ev Tekirdağda müze yapılır. Karşılık olarak onlarda bir caddenin ismini türkiyeden belirler. Tabii ki türkiyeden istenen ismin ne olacağı bellidir(Eski türkiye)

sayfa 118
« önceki   123 ... 117118119120   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET