Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türk Stadyumları - [SPOR]
« önceki   123 ... 43444546   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 44
Fatih52

9 yıl önce - Cum 11 Hzr 2010, 14:49

Ünye stadı 18 bin kişilik oluyor.

reklam_link üye olanlar ünye stadının sayfasını açın.

Fatih52

9 yıl önce - Cmt 12 Hzr 2010, 19:17

İnternetten 1 foto buldum ünye stadının.

Bilgehan66
9 yıl önce - Pzr 13 Hzr 2010, 01:21

Yahu onu bunu bilmemde, Superligdeki takimlardan cok alt liglerdeki takimlarimiz muthis ataga gecmis durumdalar stad konusunda Nerdeyse butun kucuk takimlarin, ama buyuk ama kucuk'te olsa ingiliz tipi kutu gibi stadlar yapmaya basladilar. Heralde stadlarimizin modernlesmesi kucuk sehirlerimizden baslayacak. Buyuk sehirler, sozum size alooo!

Tuna T.
9 yıl önce - Pzr 13 Hzr 2010, 01:25

gerçekten Tebrikler Ünyeye

Osman Kartal
9 yıl önce - Pzr 13 Hzr 2010, 01:44

Ünyeyi ben hic duyamamistim ama popüler olmadi halde iyi isler yapiliyor.

SERCAN CAN
9 yıl önce - Pzr 13 Hzr 2010, 03:45

Tribünler güzelde nedense hala yeni yapılan stadyumlarda giriş çıkış kapılarını yetersiz veya konumunu özensiz yapıyorlar. Normalde yüksek sayılacabilecek tribünde giriş kapılarının ortada ve biribirlerine eşit aralık olması daha mantıklı olur.hem alt basamaklarda hem üst basamaklarda oturanlar için ulaşılması en kolayı olur. Hemde bu şekilde olması tribünleri daha gösterişli güzel gösterir. Ama bu ünye stadyumunda maratondaki tribünlerde giriş kapılarını en alt basamaktan açmışlar. Kale arkaları ise özensiz sadece ikişer tane kapı açılmış.Ve hepside birbirine uyumsuz.öle maliyetli bişeyde değil ama nedense özen gösterilmiyo şu duruma.

yukarıdaki resimde giriş kapıları artırılıp biribirine eşit mesafelerle konumlandırıldığı vakit stadyum daha hoş görünebilirdi.

Fatih52

9 yıl önce - Pzr 13 Hzr 2010, 15:09

Bir Ünyeli olarak stadımızı Burdan sayfa açan olurmu
Stadımızı Türkiye tanısın.
Stadyum ünyenin merkezinde inşallah yeni fotolar gelir.

Sercan Web
9 yıl önce - Cmt 03 Tem 2010, 16:06

arkadaşlar www.worldstadiums.com adresine nasıl yapılacağını bilen bir arkadaşımız Sivas 4 eylül stadyumu son halini ve bursa Atatürk stadyumu son halini resim olarak gönderebilirmi.

tolginho

9 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2010, 10:32

TFF'nin stratejik planına göre 2014'e kadar ülkemizdeki UEFA Elit stad sayısının 6'ya çıkarılması sağlanacağı belirtiliyor.

Buradan çıkaracağımız sonuç şu: ilk üç stadı bildiğimize göre, geriye kalan 3 stad muhtemelen İzmir, Antalya ve Ankara'ya yapılacak. Elit stad kategorisine girebilmeleri için 50.000 kişilik kapasiteyi yakalamalılar. Bu üç şehire de 50.000 kapasiteli stad yapılacağını düşünebiliriz.

Tolga KAPROL

Bulut Turhan

9 yıl önce - Prş 23 Eyl 2010, 00:50

Alıntı:

Sercan :

Tribünler güzelde nedense hala yeni yapılan stadyumlarda giriş çıkış kapılarını yetersiz veya konumunu özensiz yapıyorlar. Normalde yüksek sayılacabilecek tribünde giriş kapılarının ortada ve biribirlerine eşit aralık olması daha mantıklı olur.hem alt basamaklarda hem üst basamaklarda oturanlar için ulaşılması en kolayı olur. Hemde bu şekilde olması tribünleri daha gösterişli güzel gösterir. Ama bu ünye stadyumunda maratondaki tribünlerde giriş kapılarını en alt basamaktan açmışlar. Kale arkaları ise özensiz sadece ikişer tane kapı açılmış.Ve hepside birbirine uyumsuz.öle maliyetli bişeyde değil ama nedense özen gösterilmiyo şu duruma.

Sercan çok doğru bir konuya temas etmişsin.Ama bu söylediğin Rize'nin yeni stadında daha bariz.
Yukarıdaki fotoya baktım da, kale arkalarındaki ve maratondaki kapılar en azından simetrik.
Bir de bu tip stadlarda maliyeti düşürmek açısından kapılar direk yol seviyesinde açılıyor.Kot farkı olmasın ki merdiven falan yapılmasın diye.Maliyet birinci öncelik.
Tribünlerin altında da wc' ler büfeler oluyor tabi.Direk onların seviyesine inmek kolay oluyor teknik açıdan.

Ama kapıların sayısı konusunda kesinlikle haklısın.Eskişehir stadında mesela koskoca maraton tribününde 3 tane ya da dört tane kapı var.Kapı yapmayı mı unutuyoruz nedir anlamadım.
Ankara 19 Mayıs stadının kaç kapısı var tribünde mesela.O kadar az ki.

Ünye gibi görece küçük ve güzel bir ''İlçe'' nin, takımları birinci ligte olmayan bir kentin böyle bir stad yapması,harika bir düşünce herşeyden önce.
Tüm Ünya'ye hayırlı olur inşallah.Yapanlardan Allah razı olsun diyorum.Taş üstüne taş koyandan.

sayfa 44
« önceki   123 ... 43444546   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET