Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara-Konya Hızlı Tren [ANK ]
« önceki   12345 ... 646566   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
hakan_sa

8 yıl önce - Çrş 05 Tem 2006, 10:22
faaliyet zamanı 2007 mi?

peki 2007 de faaliyete gececeğini de duydum acaba doğrumudur? mümkünatı varmı sizce

Kartal
8 yıl önce - Çrş 05 Tem 2006, 12:47

Alıntı:
Hızlı Tren Projesi
Proje ile Ankara-Konya arasındaki seyahat 1 saat 15 dakika sürecek.

TÜM HABERLER
Ankara-Konya Hızlı Tren Projesi'nin temeli, 8 Temmuz'da Konya'da atılacak.
Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hızlı tren hattının toplam uzunluğu 306 kilometre, toplam maliyeti ise 562 milyon dolar olacak.

Proje ile Ankara-Konya arasındaki seyahat süresi 1 saat 15 dakikaya, İstanbul-Konya arasındaki seyahat süresi de 3 saat 30 dakikaya düşürülecek.

8 Temmuz'da Konya Garında düzenlenecek temel atma törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katılacak.

http://www.trt.net.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=154247&k=3

Karani Eseroğlu

8 yıl önce - Çrş 05 Tem 2006, 13:05

Bu habere gerçekten şapka çıkartılır.
Proje tamamlanınca eminim Konya, Ankara'nın bir banliyösü konumunda olacak. İstanbul ve Ankara'ya hızlı ulaşımın yanında ekonomik, sosyal, kültürel ve bir çok alanlarda kente getireceği artıları düşündüğümüz zaman Konya için ne kadar önemli bir yatırım olduğunu kavrayabiliriz.

Rüştü BAKMAZ
8 yıl önce - Çrş 05 Tem 2006, 13:55

Hayırlı olsun inşallah.
Memleket için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun.

Tam anlayamadım ama fiili seyahat 2007 de yapılacak sanırım. Bizim memlekette günler çabuk gecer, bir an önce vatandaşın hizmetine sunulmasını umuyorum.

Sibel Onur
8 yıl önce - Çrş 05 Tem 2006, 14:22

gelismeler cok guzel

http://www.hizlitren.gov.tr/tr/index.asp[img]

kadirbaba
8 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 00:05

Her zaman tarihimizle, tabiî ve kültürel varlıklarımızla gurur duyduk. Bunun gibi gelişmeler sayesinde ülkemizle daha önce hiç tatmadığımız bir şekilde gurur duyacağız. İnşallah gelecekte memleketimiz her yerinde çok daha iyileri insanlarımızın hizmetine sunulur.

Burç

8 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 07:03

Ben bu haberi duyunca ilk olarak "kaç saatte gidilecek?" diye düşündüm.
Arka sayfada 1 saat 15 dakikada gidileceğini okudum ama "acaba şimdi kaç saat sürüyor?"
diye merak ediyordum. Bugün bir haberde bunu öğrendim, ancak haberi aktarmadan önce
bilmeyenlerden bir tahminde bulunmasını isteyeyim, bakalım tutturabilecek misiniz?

1 saat 15 dakikaya indirilecek Konya - Ankara arası şu anda trenle kaç saat sürüyor?

a) 1 saat 30 dakika
b) 2 saat 30 dakika
c) 3 saat 30 dakika
d) 4 saat 30 dakika
e) 5 saat 30 dakika
f) 6 saat 30 dakika
g) 8 saat 30 dakika
h) 10 saat 30 dakika

cevap sayfanın altındaki haberde...

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Alıntı:
Hızlı trenle Konya'ya 75 dakikada gidilecek

Konya-Ankara arasını 1 saat 15 dakikaya indirecek hızlı tren projesi temel atma töreni 8 Temmuz Cumartesi günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımı ile yapılacak.

Proje hayata geçirildikten sonra Eskişehir-Afyonkarahisar üzerinden sağlanan tren bağlantısıyla 10 saat 30 dakika süren Ankara-Konya arasındaki seyahat süresi 1 saat 15 dakikaya, 12 saat 25 dakika süren İstanbul-Konya arasındaki seyahat süresi de 3 saat 30 dakikaya düşürülecek. 2 mesafenin ne kadar yakın olduğunu belirtmek için kullanılan "Git gel Konya 6 saat" deyimi de artık dillerde nostalji olarak kalacak. Konya-Ankara hızlı treninin tamamlanmasıyla iki şehir arasında ulaşım süresi yarı yarıya kısalmış olacak. “Git-gel Konya 6 saat” deyimi hızlı trenle “Git-gel 2,5 saat” olarak değişecek. TCDD Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, proje kapsamında, Polatlı’dan başlayarak güneye doğru inen çift hatlı, elektrikli ve sinyalli yeni bir demiryolu inşa edilecek. Toplam 306 kilometre uzunluğunda olacak hattın, 94 kilometrelik kesimi Ankara-Polatlı arasında halen inşaatı devam etmekte olan Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi’nde yer alıyor. Toplam maliyeti, 562 milyon dolar olan proje bittiğinde, Ankara-Konya ve İstanbul-Konya hatlarında yılda 700 biner yolcu taşınması hedefleniyor. Ekrem Aytaş, Konya

ZAMAN

Neslihan Kamer
8 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 08:10

Alıntı:
10 saat 30 dakika

Gezi treni gibi birşey mi ki acaba? Ya da buradan trenlerin çoook geri kalmış araçlar olduğu sonucunu mu çıkarmalıyım? Saatteki hızları en fazla kaç? Otobüsle ne kadar sürüyor ki Konya-Ankara? Karşılaştırmak için bilmek isterdim. Sabah sabah araştıracak amma çok şey çıktı!

devrim1907
8 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 08:21

Sadece hızla ilgili olmayabilir. Trenler çok fazla ara duraklarda duruyorlarladır. Ya da altyapı yetersizliğinde tek ray üzerinde çalışıyorlardır. Diğer istikametten gelen tren geçmeden diğeri geçemiyordur. Gelişmeler çok güzel, Ankara-Konya arasındaki iş hacmine katkısı olacaktır.

kadirbaba
8 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 08:23

Alıntı:
Gezi treni gibi birşey mi ki acaba? Ya da buradan trenlerin çoook geri kalmış araçlar olduğu sonucunu mu çıkarmalıyım? Saatteki hızları en fazla kaç? Otobüsle ne kadar sürüyor ki Konya-Ankara? Karşılaştırmak için bilmek isterdim. Sabah sabah araştıracak amma çok şey çıktı!

Neslihan Hanım, Konya-Ankara arası otobüsle 3,5, otomobille ortalama 3 saat sürer. Bu 10 saatin sebebi Konya-Ankara arasında tren yolunun bulunmaması. Zannedersem Eskişehir üstünden hesaplanmış bu sayı. Yoksa kimse Ankara-Konya yolculuğunu trenle yapıyor değil.

En son kadirbaba tarafından Prş 06 Tem 2006, 08:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet