Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya Kayısısı
« önceki   123 ... 19202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
Björn Ironside
1 yıl önce - Cmt 08 Tem 2017, 21:48

Tamamen iki kayısının özelliklerinden dolayı. Mersin kayısısı daha sert ve uzak bölgelere nakliye edilmeye dayanıklı ve bu yüzden sofralık olarak tüketilir daha çok.

Malatya kayısısı daha yumuşaktır üretimin büyük kısmı kurutmaya ayrılır çerez olarak tüketime sunulur. Yine Malatya ve çevresine sofralık olarakta gider ama daha uzak bölgelere gitmez çünkü yumuşaktır.

Kayısı ekonomisinin asıl gelir getiren kısmı kurutulmuş çerezlik kayısıdır. Kurutulmuş kayısının hem değeri kat kat artar, son tüketim süresi artar depolama maliyeti düşer uzak bölgelere ve yurtdışı ihracat imkanı artar. Kayısı ihracatının nerdeyse tamamı Malatyadan yapılır ve bunun tümü kurutulmuş kayısıdır.

Şimdi anladın mı misafir ben bu işi biliyorum
Alıntı:

Dandik olduğu için ilk olarak o düşüyor pazara
Zaten Malatyalı kayısısını dalından koparıp tezgahta satmaz, çok nadir olur.. olan da şöyle olmuştur: adam uğraşmak istememiştir ya da elemanı yoktur, işçi tutsa parasını kurtarmaz vs... bu yüzden kök, yaklaşık kasa hesabı ile icara vermiştir, alan kişi de tezgahta satıyordur vs...

Mertöz yazımı oku bence.

xenForo
1 yıl önce - Cmt 08 Tem 2017, 21:57

Malatya kayısısı gerçekten çok güzeldir.
Tanıdığınız var direkt Malatya'dan alın.

Mert_öz14
1 yıl önce - Cmt 08 Tem 2017, 22:08

Bu arada işyerimden müdürlerimi alıştırdım Malatya kayısısına adamlar diyor ki İstanbul'da o kadar kayısı alıyoruz hiç birinde bu lezzeti bulamadık! Malatya'da bir mağazanın telefon numarasını verdim, her ay 15-20 kilo sipariş veriyorlar kargo ile geliyor

harun82_44
1 yıl önce - Cmt 08 Tem 2017, 23:44

Arkadaşlar Malatya Kayısı sınin şeker oranı ve tadı dünyada bu konuma getiriyor. İgdir Mersin kayısı si şeker sire oranı farklı az Mersin yada igdirin kuru kayısı sini gördünüz mü.. Başarısız bir ihtimal.İngilterede ve avrupada marketlerde Malatya Turkey diye kayısı ambalajları na rastlanıyor. Elma armut üzüm incir çilek kiraz bir çok şehirde aralarındaki fark küçük ufak ayrıntıları ile yetişiyor. Ama Malatya Kayısı si ile başka bölge ve şehirler deki kayısı kıyasi dağlar kadar mesafe.

Eray_44

1 yıl önce - Pzr 09 Tem 2017, 00:07

(+)
28.06.2017 (Hasat yeri: Malatya / TOKİ)

Abdullah Egemen
1 yıl önce - Sal 11 Tem 2017, 20:08

Kayısımız Avrupa Birliği tarafından Coğrafi İşaretleme yoluyla tescillendi.

Hüseyin_44
11 ay önce - Prş 24 Ağu 2017, 18:08

AhmetDemir

10 ay önce - Cum 13 Ekm 2017, 16:19

Bu gune ait Gunes gazetesi 2. Sayfa haberlerinden bir kesit

(+)

Muneccim
6 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 00:15

https://mobile.twitter.com/malatyaakgenclk/status ...0753162240
Payitaht Abduamitte Buyuksehir Belediyesi kayisi reklami vermis diziyi izlemiyorum ama farkli bir reklam olmus

Malatyadan Ahmet Efendi gonderdi

Ahmet Efendiden kastedileni herkes taniyordur galiba

semih_44
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 21:14

Müneccim in paylaştığı video kayısı reklamın kralı olmuş.

Kuru kayısı Malatya dan ahmet efendi göndermiş. Kansızlığa kalbe göze ......
iyi gelir.

Kayısı da Malatya dan gelir.

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 19202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET