Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Tolga KANDEMIR

9 yıl önce - Sal 07 Tem 2009, 13:09
Bursa Büyükşehir Belediyesi Mezarlık Bilgi Sistemi (MBS)


Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni gördüğüm bir hizmetini paylaşmak istedim sizlerle... Daha önce konusu geçmemiş yanılmıyorsam. MBS (Mezarlık Bilgi Sistemi) ; Bursa Kent (Hamitler), Ahmetpaşa, Arabayatağı, Alacahırka, Baruthane, Değirmenönü, Emirsultan, Pınarbaşı, Sarıkaya mezarlıkları için geçerli.

Defin yeri sorgulama bölümünden aradığınız kişiniz mezarının fotoğrafı karşınıza geliyor hemen... Bununla kalmıyor birde ekranın sağ tarafında defin yerine nasıl ulaşağınızı gösteren bir kroki çıkıyor... Hatta bununla da bitmiyor Yasin , İhlas Suresi ve Fatiha dualarının bulunduğu bir mediaplayer arabirimi de mevcut ...


(Tüm yakınlarımın hatta geçtiğimiz yıl kaybettiğim babamın da mezarını görebildim gerçekten güzel bir hizmet olmuş...kendi adıma teşşekkür ederim Büyükşehir Belediyesi'ne)

(+)Mezarlık Bilgi Sistemi'ne http://mbs.bursa.bel.tr web adresinden ulaşabiliyorsunuz.


mustafaguler
9 yıl önce - Pts 09 Ksm 2009, 20:04
MEZARLIK HİZMETLERİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR


YENİ OLUŞTURULAN SOSYAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE HİZMET VEREN MEZARLIKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İLE KENTİN FARKLI BÖLGELERİNDE BULUNAN GASİLHANELER ACEMLERDE’DEKİ YENİ BİNASINDA TEK ÇATI ALTINDA HİZMET VERECEK.

Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Merkez Gasilhane ile Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nün, artık daha modern ve rahat bir ortamda hizmet vereceğini söyledi.

Mezarlık Şube Müdürlüğü ile Merkez Gasilhanesi’nin Acemler’deki (Eski Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Alanı) inşaatında incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Bursalıların gündelik ihtiyaçlarına cevap verecek ve kolaylık sağlayacak bir tesisin daha hizmete sunulmak üzere hazırlandığını söyledi. Bursa’nın mezarlık hizmetleriyle ilgili ciddi sıkıntılarının bulunduğuna işaret eden Başkan Altepe, “Mezarlık Şube Müdürlüğü Heykel’de sıkışık bir alanda hizmet vermeye çalışıyor. Bunun yanı sıra başta Emirsultan olmak üzere kentin farklı bölgelerindeki gasilhaneler ise ihtiyaçları karşılayamıyor. Acemler’de inşaatına başlanan ve 2 ay sonra tamamlanacak olan 700 metrekare büyüklüğündeki bu binada Mezarlıklar Şube Müdürlüğü birimleri ile Merkez Gasilhanesi Bursalıların hizmetine sunulacak. Vatandaşlar artık en zor günlerinde 3–4 birim gezmek yerine tek merkezden işlemlerini yapabilecekler” dedi.“Aynı anda 6 cenaze işlemi yapılabilecek”

Başkan Altepe, Heykel’deki binasındaki oldukça sıkışık ve yetersiz bir alanda hizmet vermeye çalışan Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nün yeni binasında vatandaşlara daha hızlı ve rahat hizmet sunabileceğine işaret etti. Ölüm raporu, defin ruhsatı, cenazenin yıkanması, evden alınıp mezarlığa nakli ve istenirse cenaze cemaati için otobüs işlemlerinin artık bu binada yapılacağını hatırlatan Başkan Altepe, “Aynı anda 6 cenazenin işlemlerinin yapılabileceği bina morgu, dinlenme alanlarıyla cenaze sahiplerine daha modern bir ortamda hizmet sunulmasına imkan sağlayacak” diye konuştu.

Başkan Altepe, daha sonra Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar, Necmettin Şenocak ve Mezarlıklar Şube Müdürü Düşünsel Şentürk ile birlikte inşaatı devam eden binada incelemelerini sürdürdüler.


Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/


Misafir be4

3 yıl önce - Cum 02 Ekm 2015, 09:17

1980 den önce vefat edenlerinde kayıtları olursa daha da güzel olur. teşekkürler.Misafir 847

3 yıl önce - Prş 05 Ksm 2015, 01:25

uçar ailesi 20013 defin yerleri ve fotograflari

Misafir 847

3 yıl önce - Prş 05 Ksm 2015, 01:38

2013 de vefat eden uçar ailesi fotograflarinii gormek istiyorum

Misafir 4bb

2 yıl önce - Pts 14 Ksm 2016, 20:23

Emirsultan 481Misafir cc0

1 yıl önce - Cmt 18 Şub 2017, 01:38

Sayın:YÖNETİCİLERİM
Bildiğiniz gibi nilüfer ilçesi çalı mh.yeni mezarlık girişinin sağ taraftaki kısmında su çeşmesine
ihtiyaç vardır.Bu eksikliğin giderilmesi hususunda sürekli destek verdiğimiz belediyemizden dikkate alın-
ması ve bu hizmetin çalı halkına verilmesi ile belediyemizin onura edileceğini düşünmekteyiz.
Bu hizmetin siz değerli belediyemizinde uygun görülmesi hususunda bilgilerinize sunarız.

Turgut ÖNER
TLF NO :05054151976


Misafir f60

1 yıl önce - Cum 30 Hzr 2017, 00:44

Ad soyad doğum tarihi yıl olarak ölüm yılını kullandım fakat babamın mezarını bulamıyorum

Misafir 1d8

1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 19:15

BİLGİLERİ YAZDIM AMA GÖRÜNTÜYE ULAŞAMADIM

Misafir 99a

6 ay önce - Sal 01 May 2018, 23:57

doğum tarihi 1969 ölüm tarihi 23 nisan 2018 hamitlerde kent mezarlığında fotosunu atarmisinz rica etsemsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet