Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Serdar OKAN
8 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 00:17
Malatya - Çevre ve Orman Bakanlığı Tabiat Parkı kuruyor


Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Daha önce ilk defa Afyonkarahisar'a kurulan Tabiat Parkının İkincisi Malatya'ya kuruluyor. Orduzu Pınarbaşında kurulacak olan Tabiat Parkının 2010 Yılı yatırım programına alınacağı belirtildi.

Tabiat Parkının içinde Hayvanat bahçesi, şelaleler, süs havuzları, yürüme alanları, mesire alanları, ağaçlandırılmış alan ve yabani hayatı çağrıştıracak alanlar oluşturulacak. Yaklaşık 410 dönüm alana kurulacak olan Tabiat Parkı ile Malatya çok büyük bir yatırama kavuşmuş olacak...http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=49122& ...mp;start=0

Alıntı:


Çevre ve Orman Bakanlığı, Orduzu Göleti'nin de bulunduğu Pınarbaşı'nda, içinde hayvanat bahçesi, süs havuzları ve mesire alanlarının da bulunduğu tabiat parkı kuracak

-''TABİAT PARKI YABANİ HAYATI ÇAĞRIŞTIRACAK''-

Çevre ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri de parkın, Malatya'nın akciğeri gibi olacağını, şelaleler, botanik bahçesi, hayvanat bahçesi ve mesire alanlarından oluşacak alanın yabani hayatı çağrıştıracağını söyledi.

http://www.haber7.com/haber/20090613/Bakanlik-Mal ...uruyor.php


En son Serdar OKAN tarafından Pts 06 Tem 2009, 12:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


mehmetjanberk
8 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 02:01

çok güzel malatya için çok iyi olacağını düşünüyorum. umarım birde elazığ yolu boyunca dağlarıda yeşillendirirler. ovası yeşil olan malatyanın malesef dağlarının yeterince yeşil olmadığı görüşündeyim.özellikle çevre yolu başlayıp üniversiteye kadar devam eden yoldaki dağlar çok kuru. bu konudada umarım projeler üretilir.yeşil malatya daha yeşil olmalı.ama suyu bol olan orduzu civarı için çok güzel bir proje malatyaya hayırlı olsun

harun82_44
8 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 12:32

Çok ihtiyaç duyulan ve şehre çok yakın olan bir yerde bu tabiat parkının kurulması çok güzel bir olay.Zaten şuan ki fuar alanı olarakda hizmet veren Orduzu bölgesine kurulması çok doğru ve iyi bir karar.Malatya'mıza tekrar hayırlı olsun.Bölgenin büyük bir açığını kapatmış olacak sadece bizim yani Malatya'lıların değil o istikamette bulunun doğu illeri içinde bir gezi, dinlenti ve piknik alanı.Bu işte emeği geçen ve uğraşan herkese teşekkür ediyorum.Serdar OKAN
8 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 14:33

Alıntı:
Orduzu bölgesine kurulması çok doğru ve iyi bir karar.


Bence de kurulduğu bölge çok güzel, hem şehre yakın mesafede her daim gilecek bir konumda, hemde seyahat eden insanların araçları ile mola verip, dinleneceği, sofrasını kurup yemeğini yiyip dinlene bilecekleri bir güzargahta.

Aslında buna benzer bir projeyi de Malatya belediyesi beydağı eteklerinde yapabilir. Bu kadar büyük ve teferruatlı olmasada buna benzer bir çalışma Kerneğin üst taraflarında hayata geçirilebilir. Bir de teleferik kurulur, şehir manzarası ve serin havası ile güzel bir gezinti ve piknik yeri olurdu...


cagdas44
8 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 14:50

bencede çok güzel bir proje fakat şu hatıra ormanlarına yetişmeyeceği ni bile bile dikilen çamlar bari biraz takviyelendirilip büyütülse

Serdar OKAN
8 yıl önce - Sal 01 Arl 2009, 11:28

Arkadaşlar Bakanlar Kurulunun onayladığı Tabiat parkı haritasında kırmızı kare içine aldığım bölümde koyu renkli alan tabiat parkının kapsayacağı alan. Bu alanın içine Orduzu Göleti de dahil.

Alıntı:
BAKANLAR KURULU KARARI

1 Aralık 2009 Tarihli ve 27419 Sayılı Resmî Gazete

Karar Sayısı : 2009/15604

Malatya İli, Merkez İlçesi, Orduzu Beldesi hudutları dahilinde bulunan ve ekli haritada sınırları gösterilen alanın “Turgut Özal Tabiat Parkı” olarak belirlenmesi; Çevre ve Orman Bakanlığının 30/10/2009 tarihli ve 61633 sayılı yazısı üzerine, 2873 sayılı Milli Parklar Kanununun 3 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 16/11/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.

umitcoskun
8 yıl önce - Sal 01 Arl 2009, 21:10

MÜKEMMEL bi proje ..bu proje konuşuluyordu ben allah bilir ne zaman hayata geçirilir diye kendi kendime herkesi eleştirirken şoka ugradım..emegi geçen herkese gönülden çok çok TEŞEKKÜR EDİYORUM
çok mutluyum


malatyalımert
8 yıl önce - Çrş 02 Arl 2009, 15:30

Alıntı:
'Turgut Özal Tabiat Parkı'
Orduzu Pınarbaşı'nın bir bölümünün "Turgut Özal Tabiat Parkı" olarak belirlenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı 1 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.

Resmi Gazete'deki ilanda, Bakanlar Kurulu'nun konuya ilişkin kararı 16 Kasım'da aldığı bilgisine de yer verildi.

Bu arada AKP Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Milli Parklardan farklı olarak, milli ve milletlerarası ender bulunan sadece tabii kaynak değerleri ile koruma, dinlenme ve turizm alanlarına sahip tabiat parçaları olan Tabiat Parkının Türkiye genelinde 21 ilde bunduğunu ve 22. il olarak Malatya ilinde kurulmasının kesinleştiğini ve Resmi Gazetede yayımlandığını söyledi.

Türkiye genelinde 30 adet Tabiat Parkının bulunduğunu ve 79 bin 47 hektar alana sahip olduğunu ifade eden Ölmeztoprak, 31.tabiat Parkının ise Malatya iline kurulacağını belirtti.

kaynak: http://www.reklam_link.com/haberler/templates/ma ...d=1&y=


Serdar OKAN
8 yıl önce - Pts 22 Şub 2010, 22:30

Arkadaşlar şu İlana bir bakar mısınız neyin ihalesi yapılıyor acaba?

İHALE İLANI: Turgut Özal Tabiat Parkı Uzun Devrel ... Alım İşi.


Serdar OKAN
7 yıl önce - Pzr 09 May 2010, 20:48

Alıntı:
Tabiat Parkı Haziran'da İhaleye Çıkacak


  (+)

İl Genel Meclisi'nin toplantısında Orduzu Tabiat Parkı'nın 1-1,5 ayda ihaleye çıkarılacağı belirtildi.

İl Özel İdaresi Salonu'nda, Naci Şavata'nın başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi, gündemindeki maddeleri görüştü. Orduzu Pınarbaşı'na yapılacak olan Tabiat Parkı'nın 1-1,5 ayda ihaleye çıkarılacak olmasından dolayı İl Özel İdaresi'ne ait buradaki yaklaşık 25 dönüm yerin Çevre ve Orman Bakanlığı'na 25 yıllığına kiraya verilmesi konusu da dile getirildi.

Diğer yandan, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği alanında çevre düzenlemesi yapılmasını tenkit eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Mustafa Mengüç, "Burası zaten satılacak. Buraya niye masraf yapılıyor?" diye sordu. AK Partili üyeler ise, burasının satılacak olmasıyla ilgili henüz bir proje ve ihale durumu olmadığını, burada en az 3-4 yıl daha kalınacağını, burasının sıvası dökülmüş, kötü görünümden kurtarılması nedeniyle bazı çalışmalar yapıldığı, fazla masraf yapılmadığını dile getirdiler.

Bu arada, İl Özel İdaresi'nin 2009 yılı gelir gider hesaplarını da İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Muhasebe Müdürü Mehmet Şirin Aslan aktardı. Aslan, 2009 yılının yatırım tahmini gelir ve giderinin yaklaşık 30 milyon TL civarında olduğunu belirtip, genel giderin ise 108 milyon 500 bin TL civarında olduğunu belirtti.
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET