Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Tirilye (Zeytinbağı)
« önceki   123 ... 828384   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Serkan Yıldız
13 yıl önce - Sal 19 Ekm 2004, 21:32
Güzel ve yaşanacak bir yer

Burası benim eniştemin köyü. Eski bir rum köyüdür. Mübadele sırasında göçmüşler tabi. Buralardaki zeytin ağaçları asırlıktır. Tabi bazıları. Çünkü sonradan heryer zeytinlik doldu. Benim de bir zeytinliğim var bu köyde. Zeytinyağının en güzelini buradan alabilirsiniz. Fotoğraflar güzel deniz manzaraları. Birde yol üzerindeki güzelliklerden, ormanlar ve yol kıyısındaki çeşmelerden fotoğraflar çekebilirseniz mükemmel olurdu. Neyse bunu yapanada çok teşekkürler. Güzel yurdumun güzel insanlarına selam ederim.

TolgaTek
13 yıl önce - Prş 11 Ksm 2004, 13:54

Trilye'den bazı genel manzaralar...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

TolgaTek
13 yıl önce - Cum 12 Ksm 2004, 11:59
Trilye Evleri

Bu evler hızla restore ediliyor... Aşağıdaki fotoğraflarda elden geçirilmiş olan bazılarını görüyorsunuz... Bütün Trilye zaten sit alanı olarak koruma altında, ve halkı da aydın ve kültürlü; burayı betonla donatırlarsa, bu şirin tatil beldesinin cazibesini kaybedeceğinin son derece farkındalar.

Fotoğraflarımda her zamanki gibi bulunan elektrik kabloları, evlerin görünümünü bozuyor, farkındayım...  Geçenlerde sosyolog bir dostumla fotoğraf çekerken, onun kabloları atlatıp bir köyü uzaktan çekme çalışmasına tebessüm etmiştim, ve demiştim ki artık ülkemizin pastoral manzaralarında bile elektrik direk ve kabloları kaçınılmaz olarak yerlerini aldılar... Artık ne arkadaşım ne ben kablolardan kaçmaya uğraşmıyoruz, kaçacak yer kalmadı çünkü...!!!!

(+)

(+)

Aşağıdaki dükkan Trilye'de üretilen "Bakkhus" şaraplarının tadım evi...

(+)

(+)

(+)

TolgaTek
13 yıl önce - Cum 19 Ksm 2004, 18:07

Biraz daha Trilye evlerine devam edelim. Bu arada yüklediğim fotoğraflardaki distorsiyon için özür dilerim. WC-E68 isimli bir geniş açı konventörü kullanıyorum objektife takılı olarak. Bu lens özellikle dar sokaklarda yapıların tamamını kadraj içine almamı sağlıyor. Ama fotoğrafların kenarlarına doğru da bazı garip açılar oluşturuyor....

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

kuzey
13 yıl önce - Cum 19 Ksm 2004, 20:46

Trilya herşeyiyle bir harika, ama tek kötü şey.;şu tepedeki otelmi evmi olduğu belli olmayan devasa apartman .. biryerin güzelliği ancak bu kadar bozulabilir.. ellerine sağlık

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 828384   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA