Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İran
« önceki   123 ... 161162163

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 163
altay_tr
1 ay önce - Cum 26 Şub 2021, 00:42

Tarihsel olarak ABD her 10-15 senede bir savaşa girmiştir 1900"lerden bu yana. İran'ı işgal edecekler mi diye düşünüyorum da iran bulunduğu bölge dolayısıyla (Basra körfezi) büyük bir enerji krizi yaratabilir. Dünyadaki petrol trafiği çoğunlukla o körfezden gerçekleşiyor

Bir de yüzölçümü büyük ve çok dağlık bir ülke. Ruslar ve Çinliler de ABD'yi zayıflatmak için destek olacaklar İran'a. Ancak Iran'ın güneyinde İran'dan nefret eden Arap ülkeleri var. Etnik açıdan çok heterojen bir ülke. Abd'nin Afganistan ve Irak'taki üsleri de düşünülünce bence işgal edebilir abd İran'ı

Göktuğra
1 ay önce - Cum 26 Şub 2021, 09:13

Iran dediginiz ülke abd den rusyadan daha tehlikelidir. Çin gibidir. Allah kahretsin imansizlar.

Efe Kahraman

1 ay önce - Cum 26 Şub 2021, 09:18

İran dünyanın en pislik ülkelerinden biridir. Türk halkını ayrı tutuyorum. Çok iyi ve kibar insanları var. Ama devlet ve yönetim umarım bir gün yok olur. İran-Suriye-İsrail-Suudi Arabistan bunlar dincilik adında kötü devletler. ve tehlikeliler..

altay_tr
1 ay önce - Cum 26 Şub 2021, 20:38

Iran gerçekten çok tehlikeli pis bir ülke. Sadece şiilik değil. Kendilerine aryan ırk diyorlar. İşlerine geldi mi ari ırk, işlerine geldi mi caucasian ırk, işlerine mi geldi şiilik işlerine geldi mi iran kültürü, iranilik vs lafı sürekli eğip büküyorlar. Türkiye ve Ortadoğu üzerindeki emelleri kötü. Bu fesat mezhepçi ve ırkçı devlet tez zamanda çöker umarım

Bu arada Azeri lafını da onlar çıkarmıştır. Oradaki Türkler 1935 öncesinde kendine sadece Türk derdi. İran onlara siz Türk değilsiniz Türkleşmiş irani bir kavimsiniz masalını uydurmak için Azeri lafını icat etmiştir

husamettin uzman
1 ay önce - Pzr 28 Şub 2021, 07:48

Nukleer elde etmesine ramak kaldi

BJK 5106
1 ay önce - Pzr 28 Şub 2021, 09:15

Alıntı:
İran onlara siz Türk değilsiniz Türkleşmiş irani bir kavimsiniz masalını uydurmak için Azeri lafını icat etmiştir

Bu kadim coğrafyada kendini safkan gören ve sırf etnisiteye dayalı biçimde üstünlük iddiası güden kim olsa aldanma içindedir zaten de, işte bunlar gibi bazıları politik hesap veya maksatla yapa gelmiştir.

Ulan, senin medeniyetinde Türk etkisi var (başta Selçuklu) , bende sizden etki veya etkileşimler var işte. Neyin davası diyecen.

Dini (mezhebi) yönden de benzeri şey söz konusu.

Bu kafalar ve öğretilerle uzun yıllardır gelinen nokta ortada işte.

Sen sözümona soyutlanıp "muhafazakar" oldun, ben oldum diyelim, Arap oldu vs. Sonuç ne oldu, kim(ler)in işine geldi bu durum?!...

Lafta sonuna kadar arkasındayız dediğimiz ve sözün gelişi yarış halinde olduğumuz bir kutsal coğafya himayesi ve dahilinde mabedlere dahi Hakkıyla sahip çıkamadık işte.
Sorsan davanın en ileri savunucusuyuz (çok taraflı ve geniş zaman periyotlu) ama!

cengiz31
3 hafta önce - Pzr 21 Mar 2021, 22:58

sayfa 163
« önceki   123 ... 161162163
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET