Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Vedat BEHAR

9 yıl önce - Cum 03 Tem 2009, 01:34
Eruh-Şırnak arasında büyük operasyon


Eruh-Şırnak arasında büyük operasyon

Siirt ile Şırnak arasındati dağlık arazi kesiminde tespit edilen bir grup PKK'lı teröristi etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.


Sıcak temas sağlanan teröristlerle çatışma yaşanırken, bölgeye Siirt ve Şırnak'tan helikopterlerle asker sevkedildi.

Siirt'in Eruh İlçesi ile Şırnak'ın Bestler Dereler Bölgesi arasında kalan kırsal kesimde, bu akşam saatlerinde, kalabalık bir grup PKK'lı bölücü terörist tespit edildi. Bölgede bulunan askerlerin teröristlere 'teslim ol' çağırısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ile Siirt 3'ncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan 'Sıkorsky' helikopterlerle operasyon bölgesine komandolar indirildi. Gece görüşlü Süper Kobra tipi helikopterler de teröristlerin bulunduğu ve kaçabileceği alanları bombaladı.

Bölgede çatışmanın sürdüğü belirtilirken, ölü ya da yaralı konusunda henüz bir bilgi alınamadı.

kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11994445.asp?gid=229
Şanlı ordumuza ve Mehmetçiklerimize bu operasyonda başarılar dilerim, inşallah terör örgütünün (leş kargalarının ) kökünü kazırlar.


Selim_1120
9 yıl önce - Cum 03 Tem 2009, 01:45

Umarim bol bol it gebertilir, av basarili gecer.

Neşet İlkbahar

9 yıl önce - Cum 03 Tem 2009, 02:15

Allah Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun. Şu mübarek Cuma gecesi İnşallah bir tekinin bile burnu kanamadan hainleri imha ederler.Neşet İlkbahar

9 yıl önce - Cum 03 Tem 2009, 12:54

Böylesi bir operasyon sonrası "Bölgede çatışmanın sürdüğü belirtilirken, ölü ya da yaralı konusunda henüz bir bilgi alınamadı." haberi geçiliyor. Bu nasıl bir enformasyon anlamış değilim! Genelkurmayın sitesine bakıyorum "Bölücü Terör Örgütüyle Mücadele" başlığı altında tek satır bilgi yok.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET