Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Necmettin K.

11 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 22:56
Ankara Üniversitesinde Tarihi Bir Rekor Kırıldı

Bugün, 01 07 2009, Tarihinde, Ankara Üniversitesi merkez kampüsündeki rekraasyon alanında yapılan törende, 2008-2009 Eğitim ve Öğretim yılı mezunlarının diploma töreni ve kep giyme merasiminde, Mühendisilik Fakültesinin birincisi, 4.00 (dört) tam notla, ilk defa böyle bir dereceyle mezun olan ilk öğrenci oldu.

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Rektör , Prof. Dr. Cemal Taluğ, bu durumu özellikle belirtip, "Cumhuriyetin en eski üniversitesinde bir ilk olmuştur, Öğrencimizi ve öğretim elemanlarımızı, eğitimde emeği geçenleri ve onlara çok yakın bir destek veren ailelerini kutlarım dedi,

Mühendisilik Fakültesinin, Bilgisayar, Elektrik-Eloktronik, Gıda, Jeo- Fizik, Jeoloji Mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar ve Fakültelerinde ilk üç sırayı alanlar törende dekan ve diğer hocalarının elinden diplomalarını aldılar.

Alper Alpay

11 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 23:46

Vallahi arkadaşa helal olsun. Mühendislik bölümü de zordur yani. Ben de Eczacılık okuyorum ama ortalamam 2.11 Umarım bu arkadaş ve bunun gibi bir çok genç değerimiz ülkemizin geleceğinde olumlu yönde önemli roller üstlenirler.

onurnazliaka
11 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 00:04

Gerçekten şahane bir başarı. 4.00 ortalama demek o öğrencinin bugüne kadar aldığı tüm derslerden 90 ve üzeri not alması demek. Sınıf geçmenin 1.80, ortalamayla sınıf geçmenin 2.00 ortalamaya tabii olduğu Ankara Üniversitesi'nde 4.00 ortalama çpk güzel.

Ben de Ankara Hukuk'ta okuyorum, bugüne kadarki en yüksek ortalamam 2.52. Biz 2.00 üzerinde seyredelim diye uğraşırken 4.00 ortalamalı bu öğrenciyi can-ı gönülden kutluyorum.

Necmettin K.

11 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 14:11

Benim en büyük temennim, okullarını büyük başarılarla bitiren öğrencilerin, akademik kariyer çalışmalarında ve diğer kamu kurumlarında istihdamlarında öncelik verilmesidir.

Tam notla mezun olan bir öğrenci demek; okula devamı aralıksız, kitap ve okul araçlarına karşı tutumu çok düzenli demektir. Bir başka anlamla, o zaten düzeni ve tertibi ile başarıyı haketmiştir, öyleyse o, iş hayatında da düzenli ve başarılı olacaktır, bu yüzden onu elden kaçırmamak gerekmektedir.

Marifet iltifata tabiidir. başarılı öğrencilere iltifat etmek, onlara imkan sunmak ve milletin, devletin hizmetine koşturmak ta, ayrıca bir kamu görevidir.

Bir diğer önemli konu da, ilgisiz davranılan başarılı öğrenciler, başarısı karşısında bir imkan bulamayınca, küsmekte ve başka ülkelere imkan aramaya, ya da sunulan imkanı kullanmaya gitmektedir. Başarılı öğrenciler bu duruma düşürülmemelidir.

Dilerim gelecekleri aydınlık, hizmetleri sonsuz olur.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET