Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Boşanma hızında İzmir açık ara Türkiye lideri
« önceki   123 ... 313233 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 32
MeteHan!
1 yıl önce - Prş 02 Mar 2017, 19:43

İzmirde her hafta 30 kadına mahkeme kararıyla koruma veriliyor

ads 1940
1 yıl önce - Prş 02 Mar 2017, 21:55

Alıntı:
Kaynak : Türkiye İstatistik Kurumu.

Ordaki kaynağı bulamadım ama şöyle bi haber gördüm

Alıntı:
Kaba boşanma hızının en yüksek olduğu il yine İzmir oldu

İzmir'de boşanan çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre yüzde 3,8 azalarak 11 bin 49'a geriledi.
Kaba boşanma hızının 2016 yılında en yüksek olduğu il, binde 2,63 ile İzmir oldu. Bu ili binde 2,55 ile Muğla, binde 2,46 ile Antalya izledi. Kaba boşanma hızının en düşük olduğu iller ise binde 0,15 ile Hakkari ve Şırnak oldu. Bu illeri binde 0,23 ile Siirt, binde 0,25 ile Muş izledi.

http://www.egemeclisi.com/haber/56345/turkiyede-b ...mirde.html

Bu istatistikten ve mantığından yola çıkarsak heralde ülkemizdeki en mutlu çiftler Hakkari ve Şırnak illerinde yaşıyorlar! ama kazın ayağı öyle değil eğitimsiz cahil nüfusun yoğun olduğu bu iki ilde resmi istatistiklere yansımayan imam nikahlı evlilikler de söz konusu artı buna ilave olarak oralarda kadının iş hayatına atılma oranı son derece düşük ekonomik özgürlükleri ve söz hakları yok gibi hatta resmi nikahı olsa bile kadın boşanmak isterse cezası ölüm olabiliyor. Buna karşın İzmir öyle değil eğitim kültür seviyesi ve kadınların okuma ve iş hayatına atılma oranının yüksekliği boşanma oranına da etki edebiliyor İzmir bu nedenle yukarılarda olabilir. Kısaca eğitim ve ekonomik özgürlük bu istatistiklerde önemli rol oynuyor.

Alıntı:
Kadın Kamu Çalışanı Yoğunluğunda İzmir Birinci Sırada...

İldeki kadın kamu çalışanı sayısının ildeki toplam kamu çalışanı sayısına oranına bakıldığında yüzde 40,9 ile İzmir ilk sırada yer aldı. İzmir kadın kamu çalışanı sayısında İstanbul’u geri bıraktı. İzmir’i, İstanbul, Antalya, Bursa, Aydın ve Denizli takip etti. Kadın kamu istihdamı oranının en düşük olduğu il yüzde 12,5 oran ile Hakkâri oldu. Hakkâri’den sonra kadın kamu çalışanı oranı en düşük olan diğer şehirler, Şırnak, Siirt, Bingöl, Bayburt ve Tunceli olarak belirlendi. Kadın kamu istihdamı oranının en düşük olduğu 15 ilin 12’si Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yeraldı.

http://www.tepav.org.tr/tr/haberler/s/3739

engin23
1 yıl önce - Cum 03 Mar 2017, 13:40

Alıntı:
düşük ekonomik özgürlükleri ve söz hakları yok gibi

Çok güzel söylemişsin ads... Ne güzel ki İzmir'li kadınlarımız hür iradeleriyle hareket edebiliyorlar.
Doğu illerindeki istatistikler, "ben bilmem, beğim bilir" şeklinde hareket ettiklerinin bir göstergesi.

osman yörükoğlu
1 yıl önce - Cum 03 Mar 2017, 13:48

Boşanma hızı Türkiye'de yüksek ama bazen kadınlar da haksız sayılmaz ama.Kınamak gibi olmasın ama eve ekmek getirmeyip parayı pavyonlarda yiyen mi kredi çekip maaşını krediye teslim eden mi kumara dostuna yediren mi ararsın.Böyle olunca da kadın çile çekmek istemiyor haliyle bir işe girip çalışıyor en iyisini yapıyor.Sonra boşanma da arttı oluyor açık söylüyorum erkek evde iyi davranırsa kadın neden boşanmak istesin .Kadınlar çocuklar konusunda erkeklerden daha fedakar.Erkeklerin hepsi değil ama bir kısmı saldım çayıra mevlam kayıra yaşıyor sonra evde şiddet

Misafir 3cd

1 yıl önce - Cum 03 Mar 2017, 14:01

Demekki izmirde islamiyet daha güzel yaşanıyor.
Dinimizde hak olan bir olay değilmidir boşanmak???

Misafir b16

1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 12:45

Elinde sigara çocuğumu Atatürkçü yetiştiricem diyen hamile kadınlar vardı izmirde.

Misafir bcc

1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 13:20

(kocamı başkasına tavsiye ettim) tiyatrosuna inananlara:

Amerika'da yaşayan ve Türkiye'de bir cast ajansına kayıtlı tiyatrocu kadını türk tv kanalı reyting için ekrana çıkartır, ona verilen senaryo daha fazla ilgi çeksin diyerek giyim tarzını da değiştirirler..
Sabahtan akşama kadar ekran karşısında çekirdek çitleyen işsizler "Aaaa tuh tuh giyimine bak dediklerine bak ! " diyip yıllarca bunun geyik muhabbetini çevirir.
İzmir'de boşanmalar bu yüzden artıyor.

SerdarAri
1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 13:23

Güzel demek ki kadınlara zulum yok izmirde

Burç

1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 13:34

Alıntı:
İzmirde her hafta 30 kadına mahkeme kararıyla koruma veriliyor

Alıntı:
Güzel demek ki kadınlara zulum yok izmirde

???

Yılda 1560 adet özel koruma veriliyormuş, devletin bütçesini çökertecek resmen.
İzmirlilere özel "kadın şiddeti vergisi" getirilsin.

Misafir c6a

1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 13:46

izmir eskiden böyle değildi son 11-12 yılda her şey değişti alakasız yerlerden göç aldıkça izmir kadına şiddet haberleriyle tanındı.
7 kuşak izmirliyim izmir eskisi gibi değil mahfettiler,belediyesi çalışmıyor

sayfa 32
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 313233 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet