Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Boşanma hızında İzmir açık ara Türkiye lideri
« önceki   123 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Hakan ERTÜRK

9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 20:29

Alıntı:
Kentlerini bile böldüler en sonunda

Çok yaşa!
Bölücülük sadece Pkk'ya has bir durum değildir sevgili ülkemde

Safa BAYRAKTAR
9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 21:06

Nüfus bakımından İstanbul ve Ankara İzmirin nüfusundan fazla olmasına rağmen İzmir başı çekiyor.Bunun nedeni bence İzmirlilerin batıya hayranlığıdır

MeteHan!
9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 21:15

Boşanmak kadar kötü birşey yok.
Binbir zahmetle,sevgiyle ve masrafla kurulan aile kurumunun dağılması bu kadar kolay olmamalı.
Boşanmanın çeşitli sebepleri var bunlar.
Geçimsizlik-akrabalar arası çekişme,lafsöz taşıma-para sıkıntısı ve buna tahammülsüzlük ve sabırsızlık vs.

Dini olarak boşanmanın bir sakıncası yok ama hoşa gitmeyen bir helal davranış olduğunu unutmayalım.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 21:20

Boşanmanın fazla olması ilişkilerin sorunlu olması demek değildir, bu sorunların fark edilip medeni bir şekilde çözülüyor olmasıdır.

Yani boşanma sorunun değil çözümün göstergesidir.Şimdi doğuda kimse boşanmıyor diye herkes evliliğinde mutlu mu?Boşanmanın ana sebepleri olan şiddet, aldatma, para gibi sıkıntılar doğuda yok mu?Doğuda bu sorunlar İzmir'dekinin 10 katıdır ancak bilinçli olmadıkları için, boşanınca dayanacakları bir yer olmadığı için boşanma oranı düşüktür.

Burak ÇİÇEK
9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 21:22

'Çiftlerin' birbirlerinden ayrılması sosyolojik açıdan ülkeyi etkiler... Sonuçta oldukça 'olumsuz' bir durumdur. Çocukların psikolojisini bozar... Sağlıklı bir gelecek için mutlu bir toplumun şart olduğunu düşünürsek bu olayları en aza indirmeliyiz.

Ancak bunun,
Alıntı:
İzmirde hiç bulunmadım ama dini hassasiyeti zayıf bir şehir olarak biliyorum.
şeklinde bir açıklaması doğru olamaz!

Din kültürel ve sosyal yaşamı düzenler ancak 'boşanma' gibi bir durumda dinin nasıl bir payı olabilir? Çiftler arasındaki anlaşmazlıklar varsa, şiddet varsa bu olay gerçekleşir. Bunlar 'dindar' değidi, ayrıldılar diğebilir miyiz?

Herkesin dini kendisinedir, 'Allahla kul arasındadır...'

ilkera
9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 21:26

Konuyu acan sahis sanki dini kullanarak siyasi düsüncesine ters düsen bir ili hedef almis. Merak ediyorum ama diger sahil kentleri hakkinda ne gibi arastirmalar yapilmis ve onlari ne zaman buraya aktaracaksiniz. Yaptiginiz ayiptir. Ayrica insanlarin veya kentlerin dini hassasiyetlerini hangi kıstaslara göre ölcüyorsunuz merak ettim.

Süleyman_46

9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 21:44

Alıntı:
Bölücülük sadece pkk'ya has bir durum değildir sevgili ülkemde
sonuna kadar katılıyorum.

meseleyi nasıl da şu il böyle bu il şöyle'ye getirdiniz helal valla. Bizim toplumsal hastalıklarımızdan biri de bu bence. İzmir bizim memleketimiz değil mi? onlar bizim insanımız değil mi? elimizden gelse köylerine kadar böleriz kendimizi. lütfen arkadaşlar basit düşünmeyelim...

sayginyag
9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 22:16

Alıntı:
Nüfus bakımından İstanbul ve Ankara İzmirin nüfusundan fazla olmasına rağmen İzmir başı çekiyor.Bunun nedeni bence İzmirlilerin batıya hayranlığıdır

Bu nasıl bir zihniyet boşluğudur.Rakkamlar yüzde şeklinde verilmiş,bana nüfus azdıydı da istanbul ve ankarayı nasıl geçtiydi de diyorsunuz.

Batıya hayranlığı insanların bilinçli olması ile ilişkilendiriyorsanız haklısınız.

En az boşanılan yerlere bakın medeniyetin daha gerilerde kaldığı belli başlı bölgeler.Oradaki kadınlarımızın çoğu boşanma haklarının olduğunu bile bilmiyor!

Yok batıya özenmek,yok dini hassasiyeti az.Dini bütün olan kadın veya erkek illa ömrü boyunca işkence mi çekecek.Ayrılamaz mı? Dinimiz her şeyin iyisini emrediyorsa,ömür boyu dayanılan,katlanılmaya çalışılan sıkıntı dogmatik bir iyi midir?

Ayhan
9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 22:17

Alıntı:
kimin ne oldugunu herkes iyi biliyor !!!!!!

Ne biliyorsunuz İzmir hakkında ???

Gokhan Bayraktar

9 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 22:20

Böyle anlamsız saçma bir başlık ile Izmirli halkımızı ne şekilde göstermeye çalışıyosunuz anlaşılmaz.Diyelim ki dogru peki bunun kime zararı olur yada kimi ilgilendirir.Gazeteler boş sayfalarını doldurmak icin yazdığı haber degeri olmayan bu tarz milleti ikiye bölen haberleri buraya taşımakta acizliktir kusura bakmayın

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet