Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ağva
« önceki   12345 ... 404142   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 4
Sina

14 yıl önce - Sal 14 Hzr 2005, 23:22

Şelale fotoğrafını yukarıdaki mesajımda yüklediğim tuğrasız fotoğrafta görmek mümkün

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 00:37

AĞVA: Şile yakınlarındaki yerleşmenin adı Rumca kökenli olup, bir görüşe göre; “iki dere ya da akarsu arasına kurulan yerleşim alanı”, yine Rumca kökenli olan bir başka görüşe göre de; “iki dağ arasındaki vadiye kurulan yerleşim alanı” anlamlarını taşımaktadır. Türkler zamanında da orijinali bozulmadan korunarak, günümüze kadar aynı isimle gelmiştir.

Akın KURTOĞLU

Erkan Cabuk
14 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 04:48

Agva, istanbula bagli bir beldemi yoksa baska bir Sehiremi bagli yukaridaki bilgilerden yazmiyordu. Istanbul sayfasinda ama ben yinede bir sorayim dedim.

Onceden hic duymamistim buranin ismini. Fotograflardan anlasildigi kadari ile aile icin guzel bir tatil mekani.

Bir sorum daha olacak burada kamp olayi mevcut mu? Olmama ihtimali var ama yakinda trekking(Turkcesi aklima gelmedi) yapilabilen bir yer varrmi?

Sina

14 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 14:23

Ağva Beşediyesi, İstanbul iline bağlı, Şile ilçesinin şirn bir beldesi.

Ağva'yı 2 sene öncesine kadar pek az kişi tanırdı, bilirdi. Genellikle hafta sonları Ümraniye ve Üsküdar civarında yaşayanların kaçamak noktası olan bu yer, "Bir İstanbul Masalı" dizisiyle birlikte bir anda ünlendi.

Kamp hakkında fazla bilgim yok son 2 senedir günübirlik uğrayabiliyorum ama kumsala yakın yerde çadır kuranlar hep vardı, hala da var, su ve elektrik sorununu belediyenin çözdüğü bu alanda kalmak için izin ve cüzi bir bedel ödemek gerekli, kumsalda olduğundan denize çok yakın, ve hatta Ağva'da arada sırada sizi yakalayan ufak fırtınalardan etkilenmem diyorsanız, kaçırmayın.

can can can
14 yıl önce - Prş 25 Ağu 2005, 18:45
doğa haikası ağva da keşfedilmemiş plaj kilimli

ağvadan tekne ile yada özel araç ile ulaşılan dikbucaklı köyünün arkasında bulunan harika bir koy...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 4
« önceki   12345 ... 404142   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL