Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Anatolium - Nata Vega Alışveriş ve Yasam Merkezi hakkında bilgiler ve görüşler
123 ... 646566   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1
serkan_
11 yıl önce - Çrş 24 Hzr 2009, 16:41
Ankara Anatolium - Nata Vega Alışveriş ve Yasam Merkezi hakkında bilgiler ve görüşler

Mamak Belediyesi, ilçenin imajını değiştirecek dev bir projeyi hayata geçiriyor. 5 yıldızlı 41 katlı alışveriş merkezi, 2010 yılında Ankaralılar’ın hizmetinde olacak. Ankara’nın en yüksek binası olacak rezidans, 161 metre yüksekliğinde.

41 Katlı İş Merkezi

Mamak Belediyesi, ilçenin imaj sorununu ortadan kaldıracak dev bir projeyi hayata geçiriyor.Başkent’te benzeri olmayan 5 yıldızlı 41 katlı alışveriş merkezi, 2010 yılında Ankaralılar’ın hizmetine sunulacak. 2009 yılında temeli atılacak rezidans 18 ayda tamamlanacak.

Dev iş merkezinde bazı büyükelçilikler de faaliyet gösterecek. Duralialıç mahallesi’nde yapılacak bina Ankara’nın en yüksek yapısı konumunda. 100 bin metrekare kapalı alanda inşa edilecek dev bina 161 metre yüksekliğe sahip olacak. Binanın içerisinde, hipermarket, eğlence ve yaşam merkezleri, spor salonları, çok amaçlı salonlar yer alacak.

onurnazliaka
11 yıl önce - Çrş 24 Hzr 2009, 16:47

Bu bina sanırım Metro'nun karşısındaki alana yapılacak. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.

10 sene önce orası bomboştu. Oralara kurban pazarı kurulurdu. Ege Mahallesi otobüslerinin son durağa olan bölge çöplüğe de çok yakın, ancak çöplük temizlenince sorun ortadan kalktı. Son 3- 4 yılda çok katlı bina inşaatları yapılmayı başlandı. Ayrıca bu bölge Çankaya'yla Doğukent Caddesi aracılığıyla bağlantılı. Yine Ankara Çevreyolu'yla bağlantı da 2 kilometre öteden bulunmakta. Belki tek sorunsa Kızılay ve Ulus'a gitmek için Abidinpaşa ve Tıp Fakültesi Caddesi 'ne mahkum olmak ve bu mahkumiyetin trafik yoğunken doğurabileceği sonuçlar.

serkan_
11 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 13:36

proje 2010 yılında bıtecek ruhsatı da cıkmıs ankaraya hayırlı olsun Ankaranın en yuksek binası ve en buyuk alısverıs merkezı olacak

yalcin
11 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 14:11

yerini tam olarak bilen birisi varsa google earth üzerinden falan gösterebilir mi acaba

alp bey
10 yıl önce - Cum 30 Ekm 2009, 03:59

arkadaşlar bu projeye ne oldu bilen varmı yav saman alevi gibi bir parladı şimdi anısanı anılmıyor ???

mutluer
10 yıl önce - Çrş 16 Arl 2009, 18:29
Mamak Çöplüğü

Yatırımcı firma olsam zaten baştan boyle bir projeyi çöplüğün yanında düşünmezdim. Zannedersem bu kadar övgü alan mamak çöplülüğünün kötü koku yaymasından sonra karar değiştirmiş de olabilirler.

Aksit Ozkural

10 yıl önce - Çrş 16 Arl 2009, 18:46

41 katli alis veris merkezi

Bunun yarari konusunda aydinlatilirsak iyi olur.

Yorede alis veris merkezi acigi mi var? Yoksa yeterince trafik yogunlugu mu yok ta kontenjanin doldurulmasina calisiliyor ?

Ilcenin imajini degistirecek alternatifler arasinda egitim kampusleri/genis parklar/yeralti otoparklari ( ihtiyac varsa )/halk egitim merkezleri/spor sahalari vb. seyler de yapilir.

Her ne ise. Durgun seyreden bir kuresel ekonomi ve alim gucu dusen halk kitlesinin boyle bir merkezden ne alacagini, buralari kiralayacak olan kuruluslarin bu yerlerin kiralarinin nasil odenecegi konusunda suphe duyarim.

Kentlerimizin ileriye donuk vizyon planlari olmali, bu planlarda da nelerin olacagi cok onceden karara baglanmalidir. Dogrusu budur. Boyle ( hadi suraya fiyakali bir gokdelen dikelim namimiz yurusun ) diye ulu orta gokdelen insa edilmez. Gokdelenler misyon gerektiren ve ciddi trafik sorunu ureten yapilardir, cevrenin ( kanalizasyon basta olmak uzere ) tum alt yapisinin revize edilmesi sonucu da dogurabilirler. Sehir planlamacilari iyi bilirler gokdelenler ( Manhattan/Docklands/City/Frankfurt ) gibi konsolide olarak tahsis edilmis alanlarda ozel alt yapi, toplu tasimacilik ve cevre planlari ile ele alinirlar.

Hic bir art niyet olmadan animsatmak istedim.

tansu
10 yıl önce - Çrş 16 Arl 2009, 19:51

Aksit bey kusura bakmayın ama ne kadar peşin hükümle mesaj yazmışsınız. Bir kere başlıkta bile alışveriş merkezi demiyor iş merkezi diyor. İkincisi Ankaralı mısınız veya Ankara'yı ne kadar tanıyorsunuz bilemiyorum ama oraya yapılacak bir iş merkezi trafiği dediğiniz kadar çok etkilemez emin olun. Mamak gecekondudan kurtulmaya çalışan yeniden yapılanmaya çalışan bir bölge dolayısıyla burada gökdelen yoğunluğu olmadığı gibi bölgeye ilgi çekmek ve cazip hale getirmek için böyle bir proje yapılması çok doğal. Bir de kentlerin vizyon plan vb olması konusunda söylediklerinize katılmakla birlikte yukarıda saydığım sebeplerden ötürü bu projeyi doğru bir proje olarak görüyorum. Ayrıca neden Ankara da yapılınca hemen itiraz edilir onuda anlamıyorum İstanbul da saydığınız sebeplerden dolayı itiraz edilecek çok daha fazla gökdelen var.

alp bey
10 yıl önce - Çrş 16 Arl 2009, 22:06

bence o bölgeye eğer 41 katlı iş merkezi yapılırsa çok isabetli bir karar olur..çünkü o bölgede doğu kent, yakup aptal ve imrahor kentsel dönüşüm bölgeleri mevcuttur..ayrıca gaziosmanpaşa- mamak aksının tam ortasında, çevre yoluna yakındır...ulaşımı olumsuz etkilmesinden ziyade o bölgeye bir canlılık getirecektir...unutmayalım yapılacak bölge duralialıç mahallesi son dönemde müthiş bir gelişme göstermiştir..ayrıca mamk çöplüğü eskiis gibi kokmamakta olup yaz aylarında hafif bir koku olup o koku duralialıç mahallesine ulaşmamaktadır keşke yapılsa o proje...ama ses seda yok güya mamak belediye başkanı 2009 da başlanıp 2010 da bitecek demiştir ama hala tın yok

mutluer
10 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 18:41

bence siz o bölgeye bir gidin de tekrar derin derin nefes almaya calisin:)
Bence coplugun yaninda boylesine devasa bir yapi olu bir yatirim olur, ayrica Mamak-Tuzlucayir-Kizilay hatti bu yogunlugu kesinlikle kaldirmaz

sayfa 1
123 ... 646566   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet