Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kazandibi
17 yıl önce - Cum 30 Tem 2004, 23:08
[İST-E1.03] - Boğaz Köprülerinin Aydınlatılma(ma)sıYıllarca köprülerimize gıpta ile bakan Yunanlılar, kendi köprülerinin değerini çok iyi biliyorlar ve bence "aydınlatmanın önemi" konusunda bizden daha bilinçliler:Aydınlatma dediğin böyle olmalı!

Darısı bizim köprülerin başına...


Kerem K
17 yıl önce - Cmt 31 Tem 2004, 00:43

aydınlatma, güzel şeyleri gösterme demek değil midir? bence bizim boğaz köprülerimiz aydınlatılıp övünülecek kadar güzel yapılar değiller...

ve zaten, devlete göre o yapılar para basan darphaneler. aydınlattırıp da ekstra masraf çıkartmayın adamlara!


Ekrem
17 yıl önce - Cmt 31 Tem 2004, 04:24

Aydinlatmayi gercekten cok iyi becerdiler,

ama bizim Bogaz köprümüzle kiyaslanamaz


koray 2
17 yıl önce - Cmt 31 Tem 2004, 10:09
kopruler neden isiklandirilmis?


Yaaaaaaaaaa biraz kafanizi calistirin. Yunanistanda olimpiyatlar basliyacak, onun icin iyi gorunmek icin hersayi yaparlar tabiiiiii. Turkiyede alsin olimpiyatlari sen o zaman gor istanbulun nasil degistigini.

zaten Turkiye olimpiyatlari alirsa (2012) Istanbul ne kadar degisir niliyormusun. turkiye eurovision, nato yu nasil yapti, mukemmel, ve olimpiyatlarinida ennnnnnnnn iyi yapan ulkeler arasina girer. Turkiye boyle seylerde yetenekli(yani devlet baya iyi para harciyor).

yunanistani ne kadar kotulediler burda biliyormsun. yunanistana neden verdiler anlamiyorum. Zor bitirdiler zaten olimpiyat stadyumunu.sadece o degil, bes yildizli oteler bile bes yildizli olmaktan ciktigi icin hala atina insaat halinde(yani bazi binaler felan)

Yunanistan AB nin ucuncu dunya ulkesi gibi bir seyi.turkiye yunanistani cooooooooktaaan gecti, her yonden.


Kazandibi
17 yıl önce - Cmt 31 Tem 2004, 16:05

Ne yani, şimdi Boğaz köprülerinin aydınlatılmaması güzel/mantıklı birşey mi?

Golden Gate, George Washington gibi köprüler nefis lazer ışıklarıyla aydınlatılıp geceleri San Francisco ve New York'un silüetini tamamlarken, üstelik İstanbul'daki pek çok bina da zaten aydınlatılmışken (Kuleli, Beylerbeyi, Dolmabahçe, Galata Kulesi, camiler, vs.) köprüleri aydınlatmamak akıl karı mı?

Bence bu konuda Yunanlılar bizden daha bilinçli çıktılar.

Köprülerimizin değerini bilelim, onlara hak ettikleri aydınlatmayı verelim ki İstanbul'umuz geceleri daha güzel görünsün.Kemal
17 yıl önce - Cmt 31 Tem 2004, 17:41

Köprülerimizin ışıklandırılması şart ayrıca Yunan köprüsünün ayaklarına verilen mavi ışık da hoş olmamış bizimki gibi köprüler NY San Fransisko Lizbon gibi yerlerde var ve aydınlatılıyor olimpiyat olsun olmasın elimizdekinin değerini bilip biz de abartıya kaçmadan ışıklandırmalıyız bunları .Işıklandırma bence muhteşem olacak köprülerimiz için.

ASLI
17 yıl önce - Cmt 31 Tem 2004, 18:59

Kemal Bey'e katiliyorum. Mavi isik biraz abartilmis. Koprulerin aydinlatilmasi olayina kesinlikle katiliyorum ama bilincli bir sekilde goze hitap eden ve ruhu oksayan aydinlatilmalar yapilsin.
Bir ara Kiz Kulesi cok guzel isiklandirilmisti. Hatta bu isiklandirma bir ay kadar devam etmisti sanirim, bir nevi sergi tarzinda.. Isiklandirildigi vakit kopruler tum dikkati uzerlerine cekmemeliler, bogazin gece de renk veren cok hos bir silueti var.. Uyum icinde calismalilar isiklar..


Kerem K
17 yıl önce - Cmt 31 Tem 2004, 20:09

tamam kızmayın. izin verdim, aydınlatılsın ama ve lakin, önce köprülerden basılan paralarla kendilerinin bir bakımı yapılsın. hatta boyansın?

Aranci
17 yıl önce - Cmt 31 Tem 2004, 20:28

Harika gözüküyor, bir ara bir arkadas buraya kendi yaptigi bir resmi eklemisti. Bogaz köprüsünün aydinlatilmis seklini oda harikaydi gerçekten. Resmi Ilhan arkadas yapmisti herhalde.CAN
17 yıl önce - Pzr 01 Ağu 2004, 01:27

Küçük bir hatırlatma ama bu Boğaziçi köprüsü değil...Etrafındaki yapılardan ve köprünün taşıyıcılarından bu hemen anlaşılıyor haksız mıyım?sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM