Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
vozkan
10 yıl önce - Cmt 20 Hzr 2009, 18:31
Ankara TED Üniversitesi

TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR

» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARI

ÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİ

ÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.

Ankara'da TED üniversitesi kuruluyor

Ankara'da TED Üniversitesi kurulmasını öngören Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na gönderildi.

Tasarıya göre Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından kamu tüzel kişiliğine sahip TED Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak. TED Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nden oluşacak.

http://www.ankarahaber.com/news_detail.php?id=34905

mhkose
10 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 05:22

Kolejinde bile yıllık 25000 tl istiyorlar..kim bilir açılacak üniversitelerinde kaç para isteyecekler..

mucisk
10 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 12:27

genellikle ilk ve orta öğretimler üniversitelerden daha pahalı oluyor. hatta anaokulları en pahalısı ki yıllık 40 milyar isteyenleri var.

o yüzden ortalama bir ücret olacağını düşünüyorum.

Brk Akyl
10 yıl önce - Sal 07 Tem 2009, 15:03

Peki TED üniversitesi nereye kurulacak ? İncek kampüsü olamaz bence çünkü orası üniversite için çok küçük bir alan ...

cihan1
10 yıl önce - Çrş 08 Tem 2009, 11:41

İncekteki kampüs ilköğretim ve ortaöğretim için tasarlanmış çok büyük bir kampüs ama üniversite için yeni bir yere ihtiyacı var belki yandaki arsaları alır ve oraya kurabilir. İncekti lise ve ilköğretim kampüsü içinde Burger King gibi işletmelerde yer alıyor Üniversite kampüsünü bomba gibi inşaa edeceği ve tasarlayacağından eminim.

(+)

(+)

(+)

Resim Kaynak:
[url=]http://www.tedankara.k12.tr/[/url]

En son cihan1 tarafından Çrş 08 Tem 2009, 13:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

ibrahim alıcı
10 yıl önce - Çrş 08 Tem 2009, 12:21

Bir TED mezunu olarak gerçekten gurur duydum,süper bir proje.TED genel başkanı Sayın Selçuk Pehlivanoğlunu tebrik ediyorum.Keşke 2 sene önce acılsaydı bu üniversite ilköğretim ve liseden sonra üniversiteyide Ted mezunu olarak bitirmek isterdim.

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Sal 24 May 2011, 19:55

Sitesi yapım aşamasında ama koyulan görsellere bakarsak Kolej'deki eski binalarda başlayacaklar.Yalnız ilk ve orta öğretimin dahi sığmadığı Kolej'deki binalarda temelli kalmazlar herhalde.Öğretime orada başladıktan sonra, yeni bir kampüs inşaatı yapmaları lazım.Birkaç yıl orayı kullandıktan sonra da güzel bir kampüse taşınmalılar.

http://www.tedu.edu.tr/

fatih engin
8 yıl önce - Sal 24 May 2011, 20:12

ted müt.hey.başkanı 1 sene sonra yeni kampüse taşınacağız dedi. kampüs incek-gölbaşı civarında kurulacak. ama 1 sene içinde olacağını sanmam. ted üniv.nin ilk başta 2010'da eğitime başlanacağı söylenmişti, bu 1 sene geriden gidiyor zaten. sorun olmazsa 2011 eylülde başlayacak. kampüs bence en az 2 yıl sürer.

onurnazliaka
8 yıl önce - Çrş 25 May 2011, 01:43

Kızılay'daki binada yoğun bir çalışma var. Eskiden TED (Türk Eğitim Derneği) olarak kullanılan binada çalışmalar 2 aydır devam ediyor. Binanın kolonları ve katları hariç her yeri yıkılıyor, buralar yeni baştan yapılacak. Yalnız tabi bina oldukça küçük.

TED'de en son 2003/2004 yılında eğitim yapıldı, sonrasında İncek'e gidildi. O dönemleri hatırlarım, çocukların çıkış saatinde yol tıkanır, otobüsler bir sürü beklerdi. Binaların kapasitesi okula yetmiyordu. Dolayısıyla o kapasite üniversiteye de yetmez. Hele ki şu an sadece TED binasına geçileceği, eski okul binasının da belediye binası olarak kullanıldığı düşünülürse üniversite olacak binanın ne kadar küçük kaldığını anlayabiliriz. Bu bina sadece üniversiteyi resmi olarak açmış olmak için kullanılacak. Yeni yerleşkesin en fazla 2 sene içinde yapılması gerekir, aksi takdirde üniversite tıkanır.

Tabi Türkiye'de son dönemde müthiş bir özel üniversite atağı var. Özellikle büyükşehirlerde çokça özel üniversite açılıyor. Ancak açılan bu yeni üniversitelerin bazısına üniversite demeye bin şahit. Bir bina alan üniversite kurdum diyor. Örneğin Turgut Özal Üniversitesi bir binadır, Ufuk Üniversitesi bir binadır, derken pek çok yerde de durum böyledir. Yerleşkes kültüründen uzak, sanki iş yeri kıvamında binalarda eğitim yapılıyor. İşte TED Üniversitesi de böyle bir yerde yani Kolej semtindeki eski TED binasında eğitime başlayacak. O binanın dezavantajı çok, orada okuyan öğrenci için o binaya üniversite demek çok zor; belki tek artısı Kızılay'a 5 dakika olması o kadar. TED yeni binaya geçişi ne kadar hızlandırır ve muhtemelen de İncek-Gölbaşı bölgesine yapacağı yerleşkesi en kısa sürede tamamlarsa o kadar kısa süre içerisinde üniversite kimliği kazanır. Bana göre ilk 2 yıl, bu iş yeri kıvamındaki binada geçecek 2 yıl üniversite değil üniversiteye giriş tadında.

Yeni açılan üniversitelerin kadroları da devlet üniversiteleri tarafından karşılanıyor. Devlette 4000 liraya talim eden profesör özel üniversitede örneğin haftada 3 saat derse girip o kadar parayı bir çırpıda kazanınca özel üniversitenin cazibesi hocalar için artıyor. Türkiye'de özel üniversitelerin müthiş biçimde artması sonucu devlet üniversiteleri bazı kadrolarını, kaliteli hocalarını özel üniversitelere de kaptırıyor. Eğitim sistemimizde sorun çok. Birkaç yıl önce de kontenjanlar sebepsiz yere arttırıldı. Mesele herkesi üniversite mezunu yapmak değil, mesele iş sahibi üniversite mezunu yapmak. Mesleki eğitime önem verilmiyor, herkes üniversiteye yönlendiriliyor, eğitim kalitesi düşüyor. İşte özel üniversiteler de buradan besleniyor, artan öğrenci sayısına fazlasıyla cevap verme adına ve eğitim politikasının da desteğiyle kuruluyorlar. İçerisinde çelişkiler taşıyan ve sistematikten uzak bir eğitim sistemi taşımaya devam ediyoruz. En azından kısa vadede yeni kurulan devlet üniversitelerini tabela üniversitesi olmaktan çıkarıp içlerini doldurmak, özel üniversitelerin hızını biraz seyreltmek ve eğitimde nicelik mi nitelik mi tartışmasında niteliğe ağırlık verip kontenjanları dondurmam, orta vadede de mesleki eğitim gibi en temel çözümü uygulamak suretiyle herkesi üniversiteye yönelme zorunluluğundan kurtarmak gerek. 1 milyon 700 bin niteliksiz üniversite mezunu yerine bunun pek azı kadar nitelikli üniversite mezunu bile kat kat tercih sebebidir benim için.

onurnazliaka
8 yıl önce - Prş 09 Hzr 2011, 15:12

(Fotoğraf bilgi amaçlıdır.)

TED Üniversitesi'nde inşaat çalışmaları devam ediyor. Türk Eğitim Derneği'nin eski binasında gerçekleştirilen çalışmalarda binannın ana yapısı haricinde her yeri yıkılıyor, anlaşıldığı kadarıyla iç mekan eğitim-öğretime uygun hale getirilecek.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet