Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

İzmir'in en iyi üniversitesi hangisi ?
Dokuz Eylül Üniversitesi 19.3%  19.3%  [34]
Ege Üniversitesi 60.2%  60.2%  [106]
İzmir Ekonomi Üniversitesi 4.5%  4.5%  [8]
İzmir Üniversitesi 1.7%  1.7%  [3]
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 9.1%  9.1%  [16]
Yaşar Üniversitesi 5.1%  5.1%  [9]
Toplam Oy : 176

AnL_95
3 yıl önce - Cmt 01 Ağu 2015, 23:27

Yaşar ve Ekonomi: Hani TV dizilerinde görürüz ya böyle havalı tipler falan olur burslu okuyan öğrencileri saymazsak böyle bir okul burası. Havalı ve kendini bir şey sananlar. İngilizce eğitim vermeleri sizi yanıltmasın arkanızda kalantor bir peder yoksa işsiz kalma ihtimaliniz yüksek.

İzmir Üniversitesi: Yaşar ve Ekonomiye göre daha uygun fiyatları olduğunu duydum ayrıca genelde daha huyu suyu düzgün ve havalı olmaktan uzak biraz daha normal gelir seviyesine yakın öğrencilerin okuduğu bir üniversite olduğu için Ekonomi ve Yaşar'a göre daha iyi olduğu söylenebilir. Konum olarak ise Hatay-Göztepe ve Güzelyalı semtleri arasında kalmakta.

Gediz Üniversitesi: Katip'i konumu yüzünden eleştirenler buna ne derler acaba merak etmekteyim. Seyrek'te pamuk tarlasının içinde ne Üniversitesi allasen ? Hemde Paralel Yapı ? Geçiniz efendim.

Şifa Üniversitesi: Paralel Yapı'nın Üniversitesi olsa da sağlık alanında gerçekten iyi bir eğitime sahip olduğu söylrnmekte.

İYTE: Türkiye'de ki tek Yüksek Teknoloji Enstitüsü bildiğim kadarıyla Gebze'de ki kapandıktan sonra bir burası kaldı. Bildiğim kadarıyla verdiği eğitim Uluslararası standartlarda ve ayrıca daha çok lisansüstü alanında faaliyet göstermekte. Konum ve olanaklar itibariyle sıkıntılı bir mevkide olsa da burada okuyan birinin pek bunları umursayacağını sanmam.

İKÇÜ: "Katip benim ben Katibin el ne karışır.." dizeleri bura için yazılmış olmalı zira burası Menemen-Çiğli sınırında o kadar mükemmel bir yer ki; kimse size karışamıyor. Genelde İzmir'i görüp aldanarak şehir dışından buralara gelen öğrenci kardeşlerimizse nasıl bir durumun içinde olduklarını son anda fark ediyorlar. Aynen böyle Katip sizin siz Katibin bir Üniversite ha birde koyunlar ve keçiler var ama onlar cansız oldukları için karışamıyorlar hiç bir şeye.
Geçmiş olsun. Yatay geçiş yada yeniden hazırlanma seçeneklerini de bir düşünün derim.

Dokuz Eylül: Bölümleri birbirinden fazlasıyla dağınık yerleşkelerde yer almakta. Ayrıca ana yerleşke sayılabilecek Tınaztepe hem ulaşım hemde yaşanabilirlik açısından sıkıntılı bir yerde Narlıdere ve Balçova yerleşkelerinin olduğu bölgelerde ise kiralar öğrenciler için fazla yüksek. BEF ve Dokuzçeşme'ler yerleşkeleri konum itibariyle ulaşım vb faktörler açısından en ideali sayılabilir ancak Buca ilçesinin sahip olduğu trafik ve kalabalık kesinlikle olumsuz bir etken. Bütün yerleşkeleri içinde ise merkezilik açısından değerlendirilirse Göztepe yerleşkesi en iyisi sayılabilir. Bazı bölümlerde Ege'den daha iyi bir eğitim sunsa da şuan için bir Ege değil. Ama Hukuk ve İlahiyat gibi bazı bölümleri Ege'de yok. Bu yüzden yer yer en üstte tercih edebilirsiniz.

Ege Üniversitesi: Konum+Ulaşım+Eğitim Kalitesi gibi faktörler bir arada değerlendirildiğinde İzmir'in en okunabilir Üniversitesi Ege'dir desek yanlış olmaz. Her ne kadar 20 seneden uzun bir süre boyunca "solculuk kisvesi" altında Edebiyat Fakültesi ve çevresinde terör estirmeyi kendisine şiar edinmiş grupların taşkınlıkları sebebiyle kötü bir şöhrete sahip olsa da son olaylar çerçevesinde yıllardır alınmayan önlemler ve sıkı yönetim uygulanmaya başladı. Buradan sormak istediğim şu; Siz bu önlemleri alacaksınız diye illa gençliğinin baharında bir vatan evleadının şehit düşmesi mi gerekirdi ? Yıllardır kampüs içinde taşkınlık çıkaran grupkar yüzünden bizler gibi temiz öğrencilerinde zan altında kaldığı hiç mi düşünülmedi ? Neyse ki artık böyle bir sorun yok. Tercih etmek isterseniz gönül rahatlığıyla yazabilirsiniz.

Bölüm bazında değerlendirirsek;
Sosyal Bilimler - Tıp - İletişim(Mecburen) = EGE

İktisad - İşletme - Mühendislik - Öğretmenlik - Hukuk(Mecburen) - İlahiyat(Mecburen) = DEÜ

Misafir 231

3 yıl önce - Pts 03 Ağu 2015, 17:18

Üniversitelere siyasi görüşünüze göre, öğrenci hayatının durumuna takılacak cafe/bar'lara göre veya üniversite eğitim ücretine göre iyi veya kötü diye karar veremezsiniz. Bu şekilde üniversite seçen bir insandan akademik açıdan bir başarı beklemekte yanlış olur. Şehrimizdeki özel üniversiteler gerçekten belli alanlarda adından söz ettiren gayet başarılı okullar.

Ekonomi üniversitesi özellikle yazılım ve bilgisayar mühendisliği alanında adından söz ettiren bir üniversite. Gediz şu sıralar akademik çalışmalara ve araştırmalara verdiği önem ile gündeme geliyor ve akademi dünyasında en azından yeni açılmış ticarethane algısını çoktan kırdı. Yaşar üniversitesi özellikle moda tasarım ve mimarlık gibi alanlarda iyi durumda. mimarlık fakültesi dekanı aynı zamanda hollanda da ders veren mimarlık dünyasının içinde önemli yeri olan bir insan. şifa üniversitesine gelirsek Türkiye'de sayısı hızla artan ticarethane tarzı üniversitelere karşı gerçekten birikim ile kurulmuş ender üniversitelerden biri. Zira bünyesinde sağlık alanında çok değerli hocalar var bunun dışında bornova ve basmane hastaneleri aynı şekilde mesleğinde önemli kişileri içeriyor. Şifada amerikanın en iyi medical okullarından ucsf'ten dahi hocalar mevcut. Öğrenciler amerikada staj ve yüksek lisans eğitimleri için kabul alıyor. Bunlar kolay kolay başarılacak şeyler değil.

İşin biraz içinde olan birisi olarak izmirdeki özel üniversiteleri değerlendirmek istedim. Öyle şurası ucuz burası pahalı burada havalı çocuklar var gibi komik metodlarla okulları değerlendirmemenizi biraz okulları araştırmanızı öneririm.

Misafir 769

3 yıl önce - Pts 03 Ağu 2015, 21:22

Alıntı:
Seyrek'te pamuk tarlasının içinde ne Üniversitesi allasen ? Hemde Paralel Yapı ? Geçiniz efendim

Paralel yapı ? Biz izmirliler icin böyle bir anlam ve kelime yoktur. Kaliteli bir kampüsü vardır. İzmir ve cevre illerden ögrenciler okumaktadır.

Ayhan
3 yıl önce - Sal 04 Ağu 2015, 00:07

Ege Üniversitesi de bir zamanlar tarla bağ bahçenin içindeydi.

Ertan Akyüz
3 yıl önce - Sal 04 Ağu 2015, 00:11

Alıntı:
İzmir'in en iyi üniversitesi hangisi ?

Valla Ege Üniversitesi ile 9 Eylül Üniversitesi her zaman haberlerde ön planlara çıkıyor alanlarında gayet başarılılar yani.
9 Eylül üniversitesinin TV kanalı bile var uyduda.

mahmut11
3 yıl önce - Sal 04 Ağu 2015, 00:14

İYTE de iyi.Adı pek duyulmasa bile.

mahmut11
3 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 20:55
Paralel Yurdu Polis Boşaltacak

Paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Şifa Üniversitesi, Konak Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı yurdu kontratı bitmesine rağmen boşaltmıyor. 21 Ağustos'ta gönderilen ihtarnamenin de dikkate alınmaması üzerine binanın polis nezaretinde boşaltılacağı öğrenildi

Paralel örgüte yakınlığıyla bilinen Şifa Üniversitesi, Konak'ta Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı yurdu, kira kontratı sona ermesine rağmen boşaltmamakta ısrar ediyor. Yurdu en son 21 Ağustos tarihinde boşaltması için Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün ihtarname gönderdiği üniversite, yurdu işletmeye devam ediyor. Üniversite, şu ana kadar sadece yurt binasının zemin katında faaliyet gösteren ağız ve diş sağlığı polikliniğini boşalttı. Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba, üniversitenin yurdu boşaltmamasıyla ilgili tutanak tuttuklarını söyledi. İba, "Konuyu Konak Kaymakamlığı'na yazıyla ilettik. Kaymakamlık yetkilileri yurdu önümüzdeki günlerde polis eşliğinde boşaltacak" dedi.

Buca'da SGK'dan tarihi De Jongh Köşkü'nü 49 yıllığına kiralayıp, köşkün bahçesine izinsiz kafeterya inşa ederek gündeme gelen Şifa Üniversitesi, kural tanımamaya devam ediyor. Üniversite, Konak Halide Edip Adıvar Bulvarı üzerinde Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı binayı, sözleşmesi 21 Ağustos'ta sona ermesine rağmen boşaltmadı. Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba, "Görevlilerimiz yaptıkları incelemelerde yurdun hala açık olduğunu tespit ederek tutanak tuttu. Binayı boşaltmaları yönünde gereğini yapacağız" diye konuştu.

Öğrenci alımı sürüyor
Bu arada Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden gelen uyarı ve tutanaklara karşın yurdun 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı için kız öğrenci alımına devam ettiği görüldü. Yurdun internet sitesinde odaların teknik özellikleri yanında yıllık ücretlerinin de yazması dikkat çekti. Yurt yetkilileri konuyla ilgili sessizliğini korurken, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün yeni kiralama için 31 Ağustos tarihinde ihaleye çıkacağı öğrenildi.
TANSU EDİP GÖKBUDAK

http://www.yeniasir.com.tr/kenthaberleri/2015/08/ ...bosaltacak

Yusuf Esengül

3 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 21:07

Gelişmiş ülkelerde Üniversite'lerin iyiliği bilimsel yayınları ile ölçülür.

Şifa Üniversite'si 30 yıldan fazladır İzmir'e sağlık hizmeti yapıyor.

Sadece Sağlık Alanında eğitim veren ilk üniversitedir Şifa ve bir Izmirli'nin övünmesi gereken bir durumdur.

Tıp Alanında ülkenin en yüksek puanlı 3 Üniversitesinden biridir. Ve bu İzmirlilerin övünmesi gereken bir başka başarısıdır.

Türkiye'deki tüm vakıf üniversiteleri boş kalırken Şifa %100 doluluk oranına sahip ender vakıf üniversitelerinden biridir.

49 yıllığına kiralanıp 2 yıl geçmeden boşalt denilmesi ancak devletin ayıbıdır. Protokole uyarak kalan zamanı için beklemek de üniversitenin en tabii hakkıdır. Gecekondu muamelesi yapılması saçmadır.

Binlerce gence üniversite hayati yaşayan ve güzel Şzmirimize ekonomik katkı sağlayan bu güzide kurum ile ancak övünebiliriz.

Kimbilir belki kalp rahatsızlığımız olur da İzmir'in en yetkin kalp uzmanlarının bulunduğu Bornova veya Basmane Şifa'ya muhtaç olabiliriz.

eö93

3 yıl önce - Sal 08 Eyl 2015, 23:48

En iyi ve en köklü 9 Eylül tabikide.

Misafir a9d

2 yıl önce - Cum 15 Oca 2016, 13:56

ortamı kızlar felan ve sahile yakınlık bakımından hangisi

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet