Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

İzmir'in en iyi üniversitesi hangisi ?
Dokuz Eylül Üniversitesi 18.8%  18.8%  [32]
Ege Üniversitesi 61.2%  61.2%  [104]
İzmir Ekonomi Üniversitesi 4.1%  4.1%  [7]
İzmir Üniversitesi 1.8%  1.8%  [3]
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 9.4%  9.4%  [16]
Yaşar Üniversitesi 4.7%  4.7%  [8]
Toplam Oy : 170

13ballack
6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 00:22
izmirin en iyi üniversitesi

aslında şu en iyidir yada bu en iyidir diyemeyiz insan kendini geliştirirse iyidir.günümüzde birşirket bir kişiyi işe alırken en başta sorduğu ne?ingilizce ve bazı bilgisayar programları peki bunları en iyi hangi üniversitede geliştirebilirim ?%100 eğitim veren öğrenci sayısı az ve labaratuar imkanlar fazla olan bi üniversitede demekki bu mantığa göre en iyi üniversite ya da enstitümüz iyte dir tabi sayısal alanda sadece bide ege tıp var tabikide diğerleri hakkında yorum yapamam çünkü tam olarak bi bilgim yok

Yusuf Esengül

4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 13:58

Sağlık Bilimleri olarak ŞİFA ÜNİVERSİTESİ
Kampüs olarak GEDİZ ÜNİVERSİTESİ
Mevki olarak EGE ÜNİVERSİTESİ

burçin sait
4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 14:28
dokuz eylul fizyoterapi ve rehabilitasyon

dokuz eylul fizyoterapi ve rahabilitasyon tıp fakultesınden daha yuksek puanla bu seneyi kapatmıs durumda bende bu fakultete okuyorum ama memnun degılım sartlar uygun degıl uygulamalı egitimlerde sorun var tıppı goruntuleme derslerı dusuk ayrıca kızların hepsi kezbanus bu durumda akdeniz universitesine gitmeyi dusunuyorum dokuz eylulun komple bakımdan gecmesi gerekiyor binalar ogretim uyelerının bılgıleri ingilizce egitimlerin artması hukuk fakultesının yapımı vs bayada bi bolum yok zaten deu da hiper ozet en guzel universite içinde cinsel etkileşime uyumlu bayanların oldugu universitedir o da antalyadaki akdeniz universitedir ..

öglen bir ders aksam baska bir ders.

Fırat Cerit
4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 14:30

Mühendislikde kesinlikle İYTE

mesut354
4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 19:11

Tabiki Ege Üniversitesi, tartışmam bile. Hele apartmandan bozma binalarda kurulan tabela üniversiteleriyle hiç kıyaslamam bile.

Fatih girgin

4 yıl önce - Pts 22 Tem 2013, 01:20

İyte kötü. Özeller vasat. Ege ve dukuz eylül ise izmirin değil ege nin amiral gemisi durumunda. İyte li arkafaslar darıçmasın ama mezunlar malesef çokeksik mezun oluyorlar.

Misafir 74a

2 yıl önce - Prş 30 Tem 2015, 23:41

ege ve dokuz eylül

H Caner
2 yıl önce - Cum 31 Tem 2015, 00:59

Özeller izmir'de ticarethaneden başka birşey değil.
İYte en seçkini.
Ama alanına göre dokuz eylülünve egenin iyi yanları var.
Kampis üniversite yaşamı, ve hayata karşı kattıklarıyla EGE en çok üniversiteye benzeye okuldur.

Dokuzeylül mühendislik fak. mezunuyum. Şu anda da fen bilimleri enst. öğrencisiyim. 6 senedir İzmir'de okuyorum 3'ü bornova kampüsünde 3'ü tınaztepedeydi.

76Furkan07
2 yıl önce - Cum 31 Tem 2015, 01:22

dokuz eylül ile ege haricindekiler tanınmış üniversite değil... Ege üniversitesi derim

mahmut11
2 yıl önce - Cum 31 Tem 2015, 01:23
devlet üniversiteleri arasında

eğitim açısından : İYTE gerçekten kaliteli. İzmir'de pek adını duyamıyoruz, ama olsun. Keşke yerleşkesi biraz daha şehre yakın olsaydı.

Olanaklar açısından Ege Üniversitesi, festivalleri ile, konserleri ile, ulaşım sıkıntısı olmaması ile (metro).

Tesisler açısından: Dokuz Eylül Üniversitesi: Matbaası yeni yapıldı.Dokuzçeşmeler yerleşkesi kapanacak,

Tınaz Tepe'ye yeni Hukuk Fakültesi binası bitme noktasında. Yabancı Diller binası yapım aşamasında, derslik sıkıntısı yok. kampüsleri büyümeye hazır.Şahsi araç ile ulaşmak çok rahat.

Ben İzmir M.Y.O mezunuyum okulumda bütün teknik imkanlar mevcuttu. Hiç bir sıkıntı yaşamadık.Dokuz Eylül başkadır. ama, şehir dışından gelen öğrenciler sevmiyor İzmir'i TVlerde gördükleri kadar sanıyorlar.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet