Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

İzmir'in en iyi üniversitesi hangisi ?
Dokuz Eylül Üniversitesi 18.8%  18.8%  [32]
Ege Üniversitesi 61.2%  61.2%  [104]
İzmir Ekonomi Üniversitesi 4.1%  4.1%  [7]
İzmir Üniversitesi 1.8%  1.8%  [3]
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 9.4%  9.4%  [16]
Yaşar Üniversitesi 4.7%  4.7%  [8]
Toplam Oy : 170

Ayhan
8 yıl önce - Prş 11 Hzr 2009, 16:55
İzmir'in en iyi üniversitesi hangisi ?

Sizce İzmir'in en iyi üniversitesi hangisi ?

Gediz Üniversitesi'nde öğretim başlamadığı için oylamaya almadım...

Ege Üniversitesi; İzmir'in en köklü yükseköğretim kurumu, kampüs olanakları çok geniş...

Dokuz Eylül Üniversitesi de Ege Üniversitesi'nden bölümlerle beraber 1982 yılında kuruldu. Merkez kampüsü Buca'da, yenilenmiş modern binalarıyla öğretim veriyor. Olanakları oldukça iyi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Balçova'da bulunan binasıyla kaliteli eğitim veriyor.

İYTE bana göre geleceğin en iyi üniversitelerinden.. Kampüs alanı oldukça güzel, yapılması planlanan Teknokent ile birlikte gelişimini sürdürecek...

Yaşar Üniversitesi, Alsancak ve Bornova kampüsüyle kaliteli eğitim veriyor.

İzmir Üniversitesi, köklü vakıfın kurduğu üniversitelerden...

Menemen'de öğretime başlayacak Gediz Üniversitesi eminim ismini fazlasıyla duyuracaktır.

cuysal88
8 yıl önce - Prş 11 Hzr 2009, 23:34

Bir mühendis olarak bakıcak olursam iyte izmir'in en kaliteli üniversitesidir ve 10 yıl gibi bir süreçtede çok daha iyi yerlere geliceğine inanıyorum.Ama kampüs olarak değerlendirirsek ege üniversitesi en öndedir.Vakıf üniversitesi olarak da izmir'in en iyi üniversitesinin İzmir Ekonomi Üniversitesi olduğunu düşünüyorum.Fakat şu da bir gerçektir ki İzmir'de odtü boğaziçi ya da itü ile yarışacak devlet bilkent , tobb etu, koç, sabancı ile de yarışacak vakıf üniversitesi şu an için mevcut değildir.

burak_gultekin
8 yıl önce - Cum 12 Hzr 2009, 01:55

Ege Üniversitesi'nde okuyan biri olarak bence en iyi üniversite İzmir'de İYTE'dir. Tabi sayısal okuyan biri olduğum içinde bu görüşümün etkisi var çünkü İYTE'nin kuruluş amaçlarından biri sayısal alanda bu ülkede lider olmak vardır ve eğitimi gerçekten çok çok üst düzeydedir. Eminim ki İzmir'in ODTÜ olsun İTÜ vs... olsun yarışabilcek tek üniversitesidir. Tek dezavantajları kampüsleri. Ege ise tıp fakültesi yüzünden ilerleme kaydedemiyor maalesef... Hazırlıkla beraber okuldaki 4. yılımı bu sene bitirmiş durumdayım ve gözlemlerim şu ki ülkemizin çok büyük üniversitelerinden biri olan bu okulda sadece tıp fakültesine yatırım yapılmakta. Herşey oraya endeksli tabiki bunda rektörlerin her zaman tıptan olmasının da etkisi büyük. Okulda ya gerçekten çok boş işlere para gidiyor ya da tıp fakültesine; eğitim adına harcanan hiçbir şey yok çok büyük düşüşe gircektir yakında. En büyük avantajı kampüs fakat giriş çıkış önlemi alınmadığı sürece içerisi üniversite ortamından çıkmaktadır bazenleri... Vakıflarda ise şu an için kesinlikle Ekonomi Üniversitesi en önde. Dokuz Eylül zaten boynuz kulağı geçer hesabı Ege'yi geçti sayılır ama tek dezavantajı şuan için dağ başındaki kampüsleri henüz üniversiteyi kabullenebilmiş değil o çevre maalesef ve öğrencilere yönelik pek birşey yok.

Ayhan
8 yıl önce - Cum 12 Hzr 2009, 02:00

Alıntı:
Tek dezavantajları kampüsleri.

Uzak olması sanırım...

Alıntı:
Okulda ya gerçekten çok boş işlere para gidiyor ya da tıp fakültesine; eğitim adına harcanan hiçbir şey yok çok büyük düşüşe gircektir yakında. En büyük avantajı kampüs fakat giriş çıkış önlemi alınmadığı sürece içerisi üniversite ortamından çıkmaktadır bazenleri...

Aynen katılıyorum, çevre düzenlemesi hiç de iyi değil, yeni binalar yapılıyor ama eski binalarda düzenleme pek yok.

Mehmet Ali Ergüvenç
8 yıl önce - Cum 12 Hzr 2009, 04:11

İYTE sadece İzmir'in değil, Ege Bölgesi'nin en iyi üniversitesi. İzmir ve İzmirli biraz benimsese ve destek olsa, Türkiye sıralamasına oynayacak.
Özellikle Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü yurtdışında bile meşhur olmaya başladı. Türkiye'de lisansüstü eğitim için en çok tercih edilen genetik bölümü oldu.

Sosyal Bilimlerde ise tartışmasız en iyisi dokuz eylül. Ege'nin iktisadi ve idari bilimler fakültesini de heba etmemek gerekir.

Gökhan08
8 yıl önce - Prş 09 Tem 2009, 19:37

Ege üniversitesinde okudum kampüs yaşamı olarak mükemmel bir üniversite. Tabi ben Bütün üniversitelerin farklı artı ve eksileri olduğunu düşünüyorum. Sanırım mezuniyetten sonra akılda derseler değilde yaşanmışlıklar kalıyor

Taygun İnce
8 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 16:29

Bence Ege Üniversitesi aralarında en iyisidir.Hatta tüm egenin en iyi üniversitesidir.Bir de Gediz üniveristesi açılacak galba böylece üniversite sayısı 7 olacaktı.

yalinn

6 yıl önce - Çrş 22 Arl 2010, 20:56

Çeşitli alanlara göre değişir bence. Yani sayısal bölümler ile ilgili olarak iyte, tıp ile ilgili ege, iibf açısından dokuz eylül gibi. Ama genel anlamda konuşacak olursak sanırım Ege önde.

mertoviçizmir

6 yıl önce - Prş 23 Arl 2010, 00:07

gediz dicektim ama gediz eklenmemis sanırım

BuğraTokmakoğlu

6 yıl önce - Pzr 26 Arl 2010, 23:26

Ne açıdan bakıldığına göre değişir. Bence bu soruya verilecek yanıt net değil. Üniversiteleri belirli kategoriler altında belirgin özelliklere göre değerlendirdiğimizde verilecek yanıt da ona göre değişecektir.

Örneğin, AR-GE yatırımları açısından en iyi üniversite İzmir Ekonomi iken, en iyi kampüs üniversitesi Ege Üniversitesi, en iyi işletme fakültesi olarak DEÜ söylenebilir. Genel bir klasman yapıldığında ise sanırım tarihi ve köklü yapısıyla Ege Üniversitesi ön sırada gelecektir.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet