Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - Yatırım Haberleri
123 ... 154155156   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Serdar OKAN
9 yıl önce - Sal 09 Hzr 2009, 14:25
Malatya - Yatırım Haberleri

Arkadaşlar yeni bir teşvik uygulaması başladı ve Malatya 4. Bölge şehirleri arasında yer aldı. Aslında Malatya 3. Bölge şehirleri arasında yer alacaktı. Ancak Başbakanımızın Malatya'ya bir kıyağı oldu ve 4. Bölge'de yer aldı, Malatya için çok iyi oldu. 4. Bölge Şehirleri arasında baktığımız zaman herşeyi ile yatırımlara en hazır şehir Malatya bunun artısını çokça göreceğiz.

Daha önce ki 5 Yıllık teşvik kapsamından da faydalanan Malatya, Afyonkarahisar, Uşak vs. gibi İstanbul'a ve Liman kentlere yakın mesafe de ki şehirler ile adaletsiz olarak yarışmak zorunda kalmış, tüm olumsuz şartlara rağmen Teşviği %98 gibi bir oranla değerlendirerek teşvikden en iyi faydalanan İl olmuştu.

Oysa ki şuan ki teşvik Bölgesel bir teşvik ve Malatya yarışacağı İller içinde en iyisi. ben bu teşvikle birlikte Malatya'da yatırım patlaması olacağını düşünüyorum. Aslında ben değil TSO Başkanıda yatırım patlaması beklediklerini açıkladı.

Bundan sonra Malatya'ya yapılacak yatırım haberlerini bu başlıkta toplayalım. Bu başlığa lütfen Belediyenin yapacağı, kavşak, altgeçit, park, çevre düzenlemesi gibi haberleri taşımayalım. Sadece Malatya ekonomisine ve işsizliğine çare olacak yatırımları, ayrıca Malatya'ya prestij kazandıracak büyük yatırımların haberlerini paylaşalım.

Bir önce ki teşvik paketinde yer alan şehirler ve teşvikden en iyi faydalanan şehir olarak Malatya görünüyor. Malatya'nın yarıştığı İllere konum olarak bakarsak, Malatya'ya fark atmaları gerekirdi ancak neredeyse Malatya fark atıyordu. Son teşvik adeta Malatya için hazırlanmış gibi bir teşvik. Malatya uçacak arkadaşlar uçacak inşallah.

Bir önce ki teşvik istatistikleri.
Alıntı:
Teşvik Kanunu kapsamındaki illerde, yatırım pastasından en büyük payı 58,5 trilyon lira ile Malatya aldı.

Yatırımları ve istihdamı teşvik için çıkarılan 5084 sayılı kanun sonrasında en fazla yatırım başvurusu yapılan ilin Malatya olduğu bildirildi. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nca (KTSO) hazırlanan raporda, 5084 Sayılı Yatırımların ve İstihdamın Teşviki Kanunu'ndan yararlanan 36 ildeki yatırım hareketlerine ilişkin değerlendirmelere yer verildi.

Raporda, ocak-mart 2004 döneminde, bu illerde 92 teşvik belgesi kapsamında 281 trilyon 902 milyar 309 milyon liralık yatırım başvurusunda bulunulduğu belirtildi. Bu illerde gerçekleştirilecek yatırımlarla istihdama sağlanacak katkı ise 3 bin 649 kişi olarak belirlendi.

Miktar itibarıyla yatırım pastasından en büyük payı Malatya aldı. Malatya'yı sırasıyla Erzincan, Osmaniye, Sivas, Mardin, Düzce, Kırşehir, Afyon, Batman ve Diyarbakır izledi. Adıyaman, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars için ise bu dönemde yatırım için teşvik belgesi talep eden olmadı.

http://yenisafak.com.tr/arsiv/2004/mayis/25/e08.html

En son Serdar OKAN tarafından Çrş 10 Hzr 2009, 11:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Serdar OKAN
9 yıl önce - Sal 09 Hzr 2009, 14:26
Türkiye'nin ilk Teknolojik Tıbbi Fabrikası.

Türkiye’nin ilk Teknolojik Tıbbi Fabrikası:

Malatyalı iş adamı Turgut Karaaslan, ekonomik krize inat 600 kişinin çalışacağı ve memleketine Türkiye'nin ilk teknolojik tıbbı medikal fabrikasını kuruyor.

Ekonomik kriz yüzünden Malatya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki işadamları fabrikalarını yurt dışına taşırken, Malatyalı olan ve Bursa, İstanbul ve Yalova'da medikal alanında faaliyetleri olan Turgut Kaaraslan kendi memleketinde 600 kişinin çalışacağı ve Türkiye'nin ilk teknolojik tıbbı medikal fabrikasını Malatya'ya kuruyor. Hacettepe tıp fakültesi mezunu olan ve yurt dışında değişik ülkelerde doktorluk yaptığını söyleyen Karaaslan "Yurt dışında ettiğim tecrübemle bu işin sanayi kısmında bir katkım olması düşüncesiyle tıbbi malzeme işine girdim." dedi.

Bursa, Yalova ve İstanbul'da tıbbı alanda faaliyetleri olduğunu belirten Karaaslan "İş adamları için dış ülkeler daha cazip olabilir. Malatya benim memleketim olduğu için ben bu yatırımı yaptım. Bizim diğer illerdeki fabrikalarımızda yaklaşık 5 bin kişi çalışıyor. 10 bin'i kapalı alan 40 bin metrekare alan üzerindeki Malatya'daki fabrikamız faaliyete girdiğinde 600 hemşerimiz iş sahibi olacak. Makine siparişlerimizi verdik. Fabrikamız faaliyete girdiğinde Türkiye'deki ilk t teknolojik tıbbı medikal fabrikası olacak ."şeklinde konuştu.

http://www.2023haber.com/haber_detay.php?haberid=17384

En son Serdar OKAN tarafından Sal 09 Hzr 2009, 15:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Serdar OKAN
9 yıl önce - Sal 09 Hzr 2009, 14:30
Malatya'ya İlaç Fabrikası

Malatya’ya İlaç Fabrikası…

'Ana Üretim Üssü Malatya..'

Türkiye'nin ilk uluslararası ilacı

Hem ürün hem de buluşun sahibi Hüseyin Cahit Fırat ilginçlikler taşıyor. Halen dört ilaç fabrikasında üretimi sürdürülen Ankaferd Bloodstopper'ın ana üretim üssü Fırat'ın memleketi Malatya olacak. Orada yeni ilaç fabrikası inşası sürüyor.
Fırat, bunun yanı sıra iki ürünle daha dünyada ses getireceklerini iddia ediyor. Seventeen adıyla Fransa'da bir kozmetik şirketine patenti satılan bir gençleştirici ürün ile Cumhuriyet Bayramı'nda Malatya'da açıklayacağı yeni ilacı olacak. Yeni ilaç veya ilaç adayının en az Ankaferd kadar ses getireceğini söylüyor.
Bu yazı burada kalmaz. Gelişmeler sürecinde bu konuyu tekrar ele alacağız. Ama onun ötesinde dünyada söz konusu olacak olan bu vakıanın iletişim sürecine yeterince el atılmıyor.

http://www.haber7.com/haber/20090107/Turkiyenin-i ...-buldu.php

En son Serdar OKAN tarafından Sal 09 Hzr 2009, 14:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Serdar OKAN
9 yıl önce - Sal 09 Hzr 2009, 14:34
Erdemir Grubundan Malatya'ya müjde.

Erdemir Grubundan Malatya'ya 500 Milyon Dolarlık Dev yatırım...

Erdemir Grubu`ndan Malatya`ya müjde

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş (ERDEMİR) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özgen, Malatya`nın Hasançelebi beldesinde 2,5-3 milyon ton kapasiteli pelet tesisi kurmayı düşündüklerini açıkladı.2010 HEDEFİNDEKİ PROJELER.

Özgen, "Kendi kaynaklarımızı değerlendirmek durumundayız. Tüm bunlara ilaveten Malatya Hasançelebi`de 2,5-3 milyon ton kapasiteli pelet tesisi kurmayı düşünüyoruz. Bu yılın ikinci çeyreğinde burada çalışmalar başlayacak" şeklinde konuştu.

http://www.tumgazeteler.com/?a=2615013

Serdar OKAN
9 yıl önce - Sal 09 Hzr 2009, 14:35
Alman Hastanesi'nden Malatya'ya 30 Milyon Dolarlık Yatırım

Alman Hastanesi'nden Malatya'ya 30 Milyon Dolarlık Yatırım

Toplam 13 bin metrekare alana kurulu olan Malatya Alman Hastanesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri’nin kesişme noktasında şehrin Batı yakasında sağlık hizmeti sunmaya başlayacaktır.

110 yatak kapasitesine sahip Malatya Alman Hastanesi’nde 4 ameliyathane, 1 doğumhane, 77 poliklinik odası bulunmaktadır.
Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Nefroloji, Gastroentroloji, Kardiyoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Nöroşirurji, Dermatoloji, Endokrinoloji, Psikiyatri Genel Cerrahi, Kardiyovasküler Cerrahi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Diş Hekimliği,Göğüs Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları branşlarında 56 uzman hekim kadrosu ile hizmet verecek olan Malatya Alman Hastanesi, ileri teknolojiye sahip Tüp Bebek Merkezi ile de Universal Hospitals Group kalite ve güvencesini hastalarının hizmetine sunmaktadır.

En son Serdar OKAN tarafından Sal 09 Hzr 2009, 15:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 154155156   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler