Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
murat2727

5 yıl önce - Pts 08 Hzr 2009, 20:41
Şanlıurfa - Mevlid-i Halil Camii

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Kale'nin hemen altında bulunan bu cami hakkında çok fazla bilgim yok ançak çok güzel bir avlusu ve çehresi var.

fatih civelek
5 yıl önce - Pts 08 Hzr 2009, 21:16

Allah sizden razı olsun. Gerçekten kıvamında bir başlık oldu. Mevlid-i Halil Camii fotoğraflarını nereye aktaracağımı âdeta şaşırmıştım. Hiç aklıma gelmedi bu isimlendirme ile bir başlık açmak.

- Şanlıurfa
- Şanlıurfa Kalesi
- Şanlıurfa Balıklı göl ve çevresi
- Halilürrahman ve çevresi ..

isimli başlıklarda mekik dokuyup durdum günlerce çünkü çektiğiniz bir fotoğraf her kategoriye uyuyor ..

(+)

Velhasıl, Bu kale ve çevresi olsun Mevlid-i Halil Camii olsun, hepsi beraber öyle âhenkle birbiriyle uyumlu ki insan nereye neyi nasıl ve hangi kategoriye koyacağını şaşırmıyor değil. Zaten insan o mekanda bulunduğu vakit gökyüzünden öyle bir rahmet çümbüşüne kapılıyor ki .. âdeta nerde olduğunu unutuveriyor.
Wowturkey ahâlisi için kesin tavsiye edilir bu mekan. Fotoğraf cephanesi oluşuyor makinenizde. Fotoğraf çekmenin zevkini ben burada yaşadım.

Buraya aktardığım fotoğrafta Mevlid-i Halil Camii 'nin çevresiyle nasil uyumlu olduğunu ve güzellik bakımından vakur ve cesur duruşuyla adeta Şanlıurfa Kalesine taş çıkarmak istermişcesine " işte burdayım " diyor sizlere ..

Teşekkürler Şanlıurfa !!

Kerim AK

5 yıl önce - Pts 08 Hzr 2009, 21:42

(+)

(+)

(+)

fatih civelek
5 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 22:03

(+)

huseyinbilik
5 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 23:04

Mevlid-İ Halil Camii

Mevlid-i Halil Camii, İbrahim Peygamber’in doğduğu mağaranın batısına bitişik olarak inşa edilmiştir. Harim kapısı üzerindeki kitabede caminin h. 1852 tarihinde Mahmut Oğlu Mahmut Ağa tarafından onarıldığı yazılıdır. Avlunun güney doğusundaki iki odadan biri, h.1272/m.1855 tarihinde Ahmet Bican Paşa tarafından, diğeri h.1305/m.1885 tarihinde Derviş Musa tarafından yaptırılmıştır.
Kaynak.http://www.sanliurfa.bel.tr/

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler