Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Eskisehirli uygar

8 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 21:05

Guzel bir baslik, bazi yazilarina katiliyorum..

Ama ne zamandna beri park yapmak heykel yapmak abuk subukoluyormus onu anlayamadim..
Bunu aciklarmisin neden bunlari abuk subuk buldugunu???
Bir kentte parklar sokak duzenlemesi heykeller vs vs vs varsa o kentte hayat vardir kanisindayim..

Hakan ERTÜRK

8 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 21:11

Eleştirdiğim nokta parklar ve heykellerin yapılması değil
Tutarsızlık!
Bugün yapılan heykel,gelecek yıl idareciler tarafından demode bulunuyor,bence bir yıl çok erken

anil_91
8 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 21:15

Bende onu anlamıyorum. İnsanlar heykelleri neden bu kadar kafalarına takıp ve bunu büyütüp sorun halline getiriyorlar ki ..? Her şehrin kendine özgü kuralları olduğu gibi Eskşehir'in de eskart kuralı var. Ankara'da ,İstanbul'da işler biletle yürürken, Eskişehir'de kredi kartı kullanabilme imakanıda var. Ayrıca büyükşehir büfeleri haricinde, pek çok yerde de eskart doldurma yerleri var. Ama siz bu kart kuralını bilmeden, kart kullanmadan toplu taşıma araçlarına binmeye kalkışıyorsanız bunda belediyenin suçu ne ? Ayrıca ordaki görevlide kendi görevini yapmış, size karşı bir kıllığı olduğundan değil...

U. Eren Bağcı

8 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 21:28

İndirimli Bilet'in her yerde bulunması gerekir Tam Bilet gibi. Bu konuda çok haklısınız. Öğrenciysen Eskart al denmiş. İyi de İndirimli Bilet'i sadece öğrenciler kullanmıyor, 65 yaşın üstündekiler de kullanabiliyor, onlara da mı Öğrenci Eskart'ı çıkaralım.

Öğrenci Eskart'ı çıkartmak zorunlu değil zaten. Mesela ben kullanmıyorum ve Esbilet de bulamıyorum. "Madem öğrencisin, çıkar o zaman kartını" diyebilirsiniz. O zaman Tam Bilet de kalksın. Çıkarsın millet Eskart'ını.

Hem şehir dışından gelenler ne olacak?

Nasıl mahallelerde Tam Esbilet varsa İndirimli de olmalıdır.

Hakan ERTÜRK

8 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 21:30

Alıntı:
İndirimli Bilet'in her yerde bulunması gerekir Tam Bilet gibi. Bu konuda çok haklısınız. Öğrenciysen Eskart al denmiş. İyi de İndirimli Bilet'i sadece öğrenciler kullanmıyor, 65 yaşın üstündekiler de kullanabiliyor, onlara da mı Öğrenci Eskart'ı çıkaralım.

Öğrenci Eskart'ı çıkartmak zorunlu değil zaten. Mesela ben kullanmıyorum ve Esbilet de bulamıyorum. "Madem öğrencisin, çıkar o zaman kartını" diyebilirsiniz. O zaman Tam Bilet de kalksın. Çıkarsın millet Eskart'ını.

Hem şehir dışından gelenler ne olacak?

Nasıl mahallelerde Tam Esbilet varsa İndirimli de olmalıdır.

Açıklama için teşekkürler,eleştiriler daha iyi bir Eskişehir için

Eskisehirli uygar

8 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 21:41

O zaman ozurdilerim haksiz yorumum icin..

(insan ozur dilemesini bilmeli degilmi ama... )

Erdi ARDA
8 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 23:22

Eskişehir'de yaşıyorsan ve öğrenci de değilsen onunda çözümü var gider alırsın indirimli eskart yüklersin bir miktar para kullanırsın bu kadar basit,sen tüm çözümleri elinin tersiyle geri itiyorsun,burada da gereksiz konu açıyorsun! Birkaç yerde de mesajını okumuştum senin Eskişehir'i kötülemeye yönelik çaban var bu konuyu da açmana şaşırmadım!

selim45
8 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 23:58

eskişehirde ben hiç öğrenci bileti almadım denk gelmedi hep tam bilet alıyom sorduğumda yok diyolar akrabam marketinde satıyo bilet almaya gidiyom tepebaşına öğrenci bileti vermiyolar marketlere bizde alamıyoz mecbur tam bilet alıyoz markete gelen öğrencilere yok diyoz

Furkan ÇINAR
8 yıl önce - Prş 11 Hzr 2009, 14:50
-

Bunu hiçbiryerde bulamıyorsunuz zaten.Sadece bilet satan kulübelerde olursa olur.Bayilerde olmuyor.Arada tam bilet bile bulamıyorum ...:)Bu bilet sorununun biran önce çözülmesi gerektiğine inanıyorum vede tramwayların belli saatlerde çok yoğun olduğundan sefer sayısınında arttırılmasının gerektiği düşüncesindeyim.

Hakanozh86

8 yıl önce - Prş 11 Hzr 2009, 21:08

Öğrenci Eskart diye birşey yok!
Öğrenciler, 65 yaş üstü vb kişilere İndirimli Eskart var.Hem madem bir şehirde okuyorsan gider İndirimli Eskartını belediyeden alırsın.

Bence öğrenciler için paso olarak göstermek için tüm illerde geçerli tek bir kart olmalı.
İstanbulda İETT ye özel kart çıkarıp akbil alıyorsun
Ankarada okulun verdiği öğrenci kartına sadece geçerli yıla ait bandrol yapıştırılıyor. Onuda üniversite veriyor. PAso isteyenlere onu gösteriyorsun
Eskişehir'de ise belediyeden Eskart çıkarıyorsun.

Bence en mantıklısı Okuluna ait bir kart olmalı. Ve o kart Eskart gibi olmalı. Sonuçta İstanbul'da artık akbilden akıllı karta dönüyor. Verilen öğrenci belgeni sanki bir bankamatikmiş gibi hangi ile gidersen git kullanabileceğin bir kart olmalı. Çünkü üniversitelilerin çoğu hem okuduğu ile ait bir kart, hem yaşadığı şehre ait bir kart... birsürü kart. Bende hem akbil var hem Eskart her ikisinede her sene neden 10 tl vereyim. tamam 10tl birşey olmayabilir, Ama tek bir kart olsun gerekirse 20tl olsun. ama Türkiyenin 81 ilinde kullanılabilinsin....

Bence sorun bu. Tekli öğrenci bileti saçma zaten. Gezmeye dahi bir ile gittiğinde en az 3-5 kere kullanırsın. Ankara'da 5-10-20 var ama sonra ortalık kağıt çöplüğüne dönüyor. Boşuna israf...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET