Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Hakan ERTÜRK

9 yıl önce - Pzr 07 Hzr 2009, 22:38
Öğrenci bileti sorunu (Eskişehir)

2007 Yılında,geç kalmak üzere olduğum sınava yetişmek için koşa koşa bindiğim tramvayda,güvenlik görevlisi (Bunlar hakkında aslında apayrı bir başlık açsak,sayfalarca iç dökülecek konu çıkar)bana dönerek:
'Bilet bastınız mı' dedi.
Öğrenci pason yoksa,inip bir bilet alıp tekrar basman gerek dedi.
Neye dayanarak böyle bir soru sorduğunu sordum ben de.
Bilet basmadığımı mı görmüştü?
Tipimden mi huylanmıştı?
Ya da başka birşey mi?
Birşey var ki soru sordun dedim:

'Hiç'dedi.
Paso sormak zorundaymış!
Paso asabımı bozuyordu.

Bilet satan kişinin görevi değil mi bu dedim,toptan aldım belki bileti,bir kutu!
Sonuçta kavga ettik olay karakolda bitti.

Sorun halen devam ediyor.
Eskişehirde çarşıda,belli noktalar dışında öğrenci bileti yok.
Tam bilet almak zorundasınız.
Eee pasom var...
Öğrenci satmıyoruz

Satma Yılmaz Büyükerşen,sadakamız olsun.
Binlerce öğrenci,sen abuk subuk heykeller,park ve bahçe düzenlemleri yap diye gelmiyor bu şehre.
Helal olsun diyeceğim Siyasiler arıyorum.
Hesap sorsunlar,paso soranlardan.
Sana Vicdan pasosu,Siyasilere de kabiliyet pasosu soruyorum ben de

Yoksa inip bir bilet alıp tekrar basınız

umut228
9 yıl önce - Pzr 07 Hzr 2009, 22:47

Kulübe gibi yerler var ya, belediyenin önündekiler gibi,sadece onlarda satılıyor öğrenci bileti.Bu yerlerden toplam 16 tane var ve sadece tramvay duraklarının yakınında. Sırf bu dertten kurtulmak için tam eskart aldım.

Ayhan
9 yıl önce - Pzr 07 Hzr 2009, 22:49

Alıntı:
Bilet satan kişinin görevi değil mi bu dedim,toptan aldım belki bileti,bir kutu!

Bilet satan değil, kapıdaki görevli sorar.

Mustafa Can Karakus
9 yıl önce - Pts 08 Hzr 2009, 00:24

Eskişehirde en azından 16 tane öğrenci bileti satan yer vermış. İstanbul'da öğrenci bileti diye bişey kalmadı. Öğrenci akbilin varsa kullanırsın yoksa tam bilet. Bu arada bileti satan değil girişteki kişinin paso sorması çok doğla. Yoksa bir öğrenci gider alır onca bilet sivillere dağıtır. Girişte kontrol doğal

Selcuklular
9 yıl önce - Pts 08 Hzr 2009, 10:48

Eskişehirde bile bilet sorunu oluyorsa bu sistemni yönetilemdiği anlamına gelir. Eskişehir tramvay sisteminin en yoğun istasyonda bile tek turnikeden giriş çıkışı var:) yani öyle minik bir sistem burada da bilet sorunu olmamalı. Bu arada o tek turnikeler yoğun saatlerde kaldırıyor mu sistemi ya da sistemi kullanan sayısı mı az?

cemil sav
9 yıl önce - Pts 08 Hzr 2009, 11:23

bu duruma üzüldüm açıkçası ve malatyada da aynı şey geçerli öğrenci bileti yok ve tam bilet almak zorundasınız eğer akbiliniz yoksa ayrıca üniversiteler içinde keşke ücretsiz olsa

Erdi ARDA
9 yıl önce - Pts 08 Hzr 2009, 13:02

Öğrenciysen zaten indirimli eskartın vardır sen neyi kanıtlamaya çalışıyorsun bu başlıkla anlamış değilim!

YavuzSelim89
9 yıl önce - Pts 08 Hzr 2009, 13:17

Aslinda görevini yapan kisiler hakkinda zorluk cikaranlar hakkinda bir baslik acmak gerekiyor.

Berkay Subaşı
9 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 17:47

Bu başlık çok anlamsız gerçekten.Öğrenciyseniz, büyükşehir belediyesine başvurarak 10 TL karşılığında kartınızı alabilir ve 85 kuruş karşılığında da kentin her yerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz zaten.Öğrenci değilseniz de tam bilet almanız gerekiyor

anil_91
9 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 21:00

Arkadaşım bonus trik kredi kartın varsa onlarda kullanılıyor. İllaki de eskart sahibi olmak gerekmiyor ki ...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET