Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli - Aydın Otoyol Projesi
« önceki   123 ... 153154155 ... 192193194   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 154
V Altındağ
7 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 07:15
Aydın Denizli Otoyol Projesi

Otoyolun Pamukkale çıkış bölgesi rantın en büyüğünün olduğu yer, bir tarafı Pamukkale Çevre Koruma Sahası ( Sit Alan ), diğer tarafı tek yönlü Korucuk Mahallesine kadar turizm imarlı, başkada imar yok o bölgede. Büyük Ova koruma sahası ilan edildi, baktılar olmadı, tekrar kaldırdılar. 2015 Yılında açılan davayı geldi, gitti derken nedeni bilinmez bir şekilde beklemeye aldılar ta ki 2016 eylül ayına kadar, kasım 2016 da mahkemeden " Karar verilemez " kararı çıktı. Mahkeme haklı veya haksız diyebileceği düşünüldüğünde, çıkan bu karar çok manidar geldi bana. Bölge İstinaf Mahkemesinden de aynı karar çıktı, şimdi 1 yılı aşkındır Anayasa Mahkemesinde açılan davayı beklemekteyiz fakat daha raportör rapor vermemiş.
Bölge İdare Mahkemesinde dava devam ederken, mahkemeye yol ile ilgili imar planları belediye tarafından gönderilmemiş. Bu arada 15 Temmuz kalkışması oldu, bunlar resmi bilgiler, bu bilgiler ışığında;
1. Yatırım İzleme ( Denizli )'den Feto nedeni ile içeri alınanlar oldu,
2. Belediye'den imarla ilgili bölümden Feto nedeni ile içeri alınanlar oldu,
3. Bölge İdare Mahkemesinde bir kişi hariç tayin edildi,
4. YPK'dan bir çok kişi Feto nedeniyle içeri alındı,

Daha maddeleri artırabilirim fakat gerek yok, diyeceğim o ki, sen öyle dedin, sen onun adamısın, yok öyle değil ben böyle dedin yazılarından ziyade adaletsizlikler var. Hukuk ayrı, adalet ayrı dediğinizi duyar gibiyim, hukuk ne zaman adalete yaklaşırsa, yaşanan problemler en aza iner. Bu otoyol daha çok konuşulacağa benziyor. Aşağıda yazı aslında her şeyi anlatıyor. Hepinizin yeni yılını kutlarım.

Misafir 6fa

7 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 09:03

Sayın veli altındağ madem bu bölgede böyle bir sorun var. neden 1. çevreyolu yapılırken otoyol standarlarında 3 şeritli viyadüklü virajsız yapılmadı. 2şeritli duble yol standartlarında yapıldı?hadi yapıldı böyle bir sorun var otoyolu 2 parçaya ayırıp aydın kuyucak ve kuyucak denizli arasını ayrı ayrı ihale edilseydi. en azından aydın kuyucak arası inşatı başlamış deam ediyor olurdu en sıkıntılı kısım aydın kuyucak arası insanlar özellikle nazilli geçişinde çıldırmak üzere bu projeyi geçiktirenler çok beddua alıyorlar. yazık mevcut karayolundaki zaman kaybı akaryakıt israfı. antalyayada çevre yolu yapılıyor ama otoyol sıtandartlarında ilerki yıllarda antalyaya otoyol yapıldığında direk şuanda yapılan çevre yoluna bağlayacaklar.

Misafir 3c5

7 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 10:41

2017 de bugün bitiriyoruz. 2000 yılında açılan İzmir Aydın otobanını yaptıranlardan Allah razı olsun.2000 den bu 17 yıl geçmiş yılda 5 km yapılsa 85 km yapar yol neredeyse Sarayköy e varmıştı.Hadi biraz da kriz mriz diyelim en kötü Kuyucak a kadar yapılmıştı. Rahmetli Özal işte bunları görüp bu otoyolu planlatmıştı.Büyük adammış vesselam.Aydın şehir içi trafiğinden kurtulduk ama geri kalan Umurlu Köşk Sultanhisar Atça ve en onemlisi en berbatı Nazilli şehiriçi trafiği büyük zaman enerji kaybı ve çevre felaketi buralarda yaşayanların bu gürültüye ve pis gazı hakkettiğini düşünmüyorum.En azından Kuyucak a kadar otoyol yapılsın.Yapılamıyorsa yukarıda yazdığım yerler için çevre yolu yapılması dileğiyle.Herkese sağlıkla geçireceği bir yıl diliyorum.

V Altındağ
7 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 22:14
Aydın Denizli Otoyol Projesi

Bu otoyola belki en ihtiyaç olan bölge burası, trafik çok yoğun, otoyol yapılmasın diye değildi dava, yapılsın diye açıldı. Proje onaylanmış, imara işlenmiş, YPK kararı çıkmış, güzergah belli, tekrar yok şuradan, yok buradan geçseydi demenin bir anlamı yok. Mevcut iktidar elinden geleni yapıyor, malumunuz devlet içinde bir yapılanma ve bu tür yatırımlardan her zaman kendine pay çıkarmaya alışmış. Yaşanan tüm sıkıntıların kaynağının bunun olduğunu anlatmaya çalışmıştım. Bu otoyolun devlete bir yük getirmesi söz konusu değil, kamulaştırma maliyeti nihayetinde YİD ile yapıldığı için ihale bedeline yansıtılacak. Bir önceki yazımda geçmişi yazdım, bundan sonraki dönem farklı olacak diye düşünüyorum. En çok kazaların olduğu bir bölge, bir an önce başlanır inşallah

Dangerous Davut
7 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 10:54

2018 de temeli atılacağına inanmıyorum. 2019 seçimlerinden birkaç ay önce temeli atılır.

Mertcan95
7 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 19:32

Daha dünün projeleri olan Çandarlı Otoyolu, İstanbul İzmir Otoyolu, Kınalı Çanakkale Balıkesir Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu için hemen yapım ihalesine çıkılırken, Yılların projesi olan Aydın Denizli Otoyolu için bir türlü yapım ihalesine çıkılmadı. Üstelik projesi güzergahı kesin onaylandığına rağmen, uygulama projeleri 97-98 yıllarında yapıldığına rağmen. Yazık. Çok yazık.

Bakmayın. O tarihlerde yapılmaya başlanacaktı otoyol. Projeyi yapacak firma ile anlaşma ve imzaya kadar herşey yapılmıştı. Tabi o zamanlar karayolları bütçesi ile yapılıyordu otoyollar. İzmir Aydın Otoyolu da karayolları bütçesi ile yapıldı. O otoyol da son anda yapılmış. İyi ki yapılmış. Ama izmir çevre yolu tamamlanamadı, yarım kaldı düşünün.

Şimdi ise ben engel görmüyorum. YİD ile yapılıyor ihaleler. Kamulaştırma mı engel? İlk başta öyle sanırdım, ama değil.

Misafir 6cb

7 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 17:12

Evet Mertcan95;

Çok Haklısınız; Başka Bir Şey Var; BAKIN Neler Neler VAR:

Seçim 2019 Önü, Denizli de O ESKİ Zarrtlar, Zurrtlar ve Zırrtlar, Artık BİTTİ…
TAVASLInın ( ve Forumda FETÖ Adına Öten AMİGOLARIN ) ASIL Anlamadığı İşte BU..

Yani Hem HÜKÜMET Hem de Muhalefet GİBİ GÖRÜNENLERİN ( Yutan olursa ) PİLİ de BİTTİ.
Özetle, Hükümet-Devlet, Denizli ile Honaz ile İLLA KÖTÜ OLSUN DİYE GEBERENLER ÇARESİZ.

Herkes Denizli Şehiriçi Trafiğinin, Otoyol un ve Tavaslı nın HAL i PÜR MELALİ ni, Görüyor.
Fakat ZAT ı ALİNİZ Bile, Denizli li-Honaz lı MAĞDURLARIN Şu ALTI ( 6 ) DERDİNİ GÖRMÜYOR:

1* Laodikya-Pamukkale Arasında, Çevre Yolu DIŞINDA 10km 3+3 OTOYOL un GEREKÇESİ NE?
Transit Trafiğe 5km DAHA Uzaktan, Trene Bakar gibi Baksak, DENİZLİMİZ NE KAZANACAKTIR?
Dahası, Böyle Hiç GÖRÜLMEMİŞ BİR NANEYİ YİYEN - Yutan Başka Bir Şehir, Söyleyin NERESİ?

2* Kocabaş - Ovacık 14km 3+3 ÇATAL Otoyol KİMİN HATIRINA? Kaç Kişi İçin? Nereden Gelir?
Nereye Gider? BU 3+3 Kör Çatal OTOYOLU Yüzbinlik Plana 15 – 20 Sene Önce, İŞLETEN KİM?
Bu Yanlış Güzergahı VAZGEÇİLMEZ KILAN, peki SİZCE NE?

3* Bu iki ETAP ( 10+14=24km ) İPTAL Edilsin. Ve PINARKENT–KAKLIK Hemen OTOYOL Olsun.
Otoyol Doğu Kavşağı DAHA YAKIN OLSUN; Çivril-Uşak da Hemen Sevinsin; KİM NE KAYBEDER?
Birkaç Yıl Daha BEKLENMESİN; Ve HAVAALANINA, Otoyoldan Çabucak VARILSIN; Fena mı Olur?
Tavaslı yı İşte BU BİLE KESMİYOR; Denizliyi Böyle YILLARCA Diken Üzerinde Tutmak ŞART mı?
Bu pratik ve VERİMLİ OTOYOL REVİZYONU, Sizce Yeterli Bir ERTELEME GEREKÇESİ OLAMAZ mı?

4* 15.000km Bölünmüş Yolu KİM YAPTI? Pınarkent-Ovacık 4km Yolu Yıllardır SÜRÜNDÜREN KİM?
Orada, Meskun Bölgede İMAR PLANI YAPMAYAN Tavaslı, DENİZLİde KİME NE KAZANDIRIYOR?
Hep 3+3 YİD Otoyol Konuşmak? Bu 2+2 Bölünmüş Çevre Yolundan HİÇ ANLAMAMAK? Olur mu?
Bu HAYATİ Konuları Başka KİME SORALIM? Muhterem Efendim, BARİ BUNU Lutf Edip DEYİVERİN.

5* Bozburun Bağlantısı, Tamam GÜZEL. Fakat BUNUN İKİZİ ( Kayhan – Ovacık ) Hani NEREDE?
İstiklal-Ulus-Kampus Tarafının, ORGANİZEYE İlla ÜÇGENDEN GÖNDERİLMESİ Bir MARİFET Mİ?
Şehiriçi Bir Ana Trafik, İlla Böyle 'Tam Merkezden' Geçirilecek; Başka SEBEP mi? İHANET mi?

6* Şehir İçi TRAFİK REZALETİ Denizliye AZ mı Geliyor? İmara Kapalı Gökpınar BOŞ DURUYOR.
DOĞUDA ( Asri Mezarlık - Karakurt - Kayhan da ) Bir ‘İÇ ÇEVRE Yolu’ KİMİN İŞİNE GELMİYOR?
Bu Doğu Tarafını da, yani II. ÇEVRE YOLU ETRAFINI da Bedavaya KAPATACAK OLANLAR KİM?

Seçim 2019 Önü, Bu ALTI SORU Aylardır Cevapsız. BU SORULARI SAĞIR SULTAN DUYDU...
FETÖ cü Takım ise, ÜÇ MAYMUNU OYNAMAKTA; Duymadım, Görmedim, Bilmem - Öyle mi?
Bunları Herkes Duyacak; Fakat 2019 ADAY Listelerini Hazırlayacak REİS DUYMAYACAK Ha?

Tavaslı nın TEKRAR ADAYLIĞI Açısından, Bu OTOYOL İhalesi, Artık TEFERRUAT BİLE DEĞİL.
İstediği Kadar, ‘O HONAZLI yı Boşverin ( Denizli de BEN Varım )’ Desin; ‘Kuru İnat’ Artık BU.

Köylüyü KURU İNAT; Şehirliyi Süslü Avrat BATIRIR mış. Çok doğru.

Denizlide ŞEHİR ( STK, Çevreciler, Partiler, Medya, Üniversite ) BİTTİ. Şimdi Herkes SUSUYOR.
OTOGARI YAPAN Tavaslı da, PROJESİNİ MAHKEMEYE GÖTÜREN de, Şimdi AYNI ÇUVALA GİRDİ.
I. Kısım Çevre Yolunu- İmarını Ayarlayan ile O Zaman Bunu DAVA EDENLER, Şimdi ‘KANKA’…

Misafir cd8

7 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 20:26

Honazli adnan yada misafir. Aylardır aynı yazıları yazıyorsun ve yazdiklarindan hiç bir şey anlasilmiyor. Denizlideki siyaset bizi ilgilendirmiyor. Ama bizi denizli aydın arasındaki yoğun trafik özellikle Kuyucak aydın arası ve insanı çıldırtan nazilli geçişi ilgilendiriyor. Heralde sen hiç denizli aydın arası yolculuk yapmiyorsun.

Misafir 142

7 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:23

Sn. Misafir cd8;

Kuyucak - Aydın Arasında ( Bilhassa Nazillide ) HIZLI GİTMEK...Amigoların Tek DERDİ İşte BU ( mu? ).

Denizli de ŞEHİRİÇİ TRAFİK REZALETİ İşte Her Gün Bütün Milleti SAATLERCE Esir Almakta...
Fakat nedense, Denizli de Yaşıyan AMİGOLARDAN 'BU Gündelik İŞKENCEYE' Tek LAF EDEN YOK...

Kesin kes İnanmışlar; AZRAİL As. BU AMİGOLARA ( ve sadece Onlara ) Şöyle Bir KIYAK YAPMIŞ:
'SİZ Dert Etmeyin; Şehir içi Trafikte Geçen Zamanın İKİ MİSLİNİ Ben ÖMRÜNÜZE EKLERİM' Demiş...

KÖR GÖZE PARMAK Cevapsız Sorulara - Çare Gösteren BİRİNE TAHAMMÜL de, İşte Bu Yüzden YOK...

Böyle Sinsi Bir AVANE. Bu Avane Madem İşte Bu Kadar Havaya Girdi;
Şu MÜJDEYE de Hemencecik İNANMASI ve artik Hiç ACELE ETMEMESİ GEREKİR:

http://www.hizmetgazetesi.com.tr/denizli-haber.as ...p;id=26915

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,
Parti binasında düzenlediği toplantıyla Denizli’ye 2018 de yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Zeybekci, 2018 yılında şehir hastanesi, Denizli-Aydın OTOBANI ve TOKİ konutlarının başlayacağı
MÜJDESİNİ VERDİ

Misafir a3d

7 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:57

10 cümlelik kapasitesi ile yine aynı şeyleri bıkmadan kopyala yapıştır ile tekrarlayan eleman iş başında.
Rant bekleyip avucunu yalayınca insan bir şeye üşenmiyor işte.
Çatlasa da patlasa da mevcut güzergah ile bu otoyol yapılacak. Ortada daha ihale yok. Temel atılmamış bu halen iş öğretme ve rant devşirme derdinde. Böyle fetöcü ve avantacılardan çok çektik ve halen de çekiyoruz.

sayfa 154
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 153154155 ... 192193194   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege