Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
şeref ucar
11 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 22:27

Büyükşehir Belediyesinin burayı satmaktansa aslına aygun restore edip gerçek sahibi olan halka sunmalarının daha iyiolacayı kanısındayım.Satılması hiçde iyiolmadı.Artık oranın bir sahibi var.Mal onun istediği gibi kullanma hakkı ilk onun önceleği.

ersindonmez

11 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 22:37

Alıntı:
Büyükşehir Belediyesinin burayı satmaktansa aslına aygun restore edip gerçek sahibi olan halka sunmalarının daha iyiolacayı kanısındayım.Satılması hiçde iyiolmadı.Artık oranın bir sahibi var.Mal onun istediği gibi kullanma hakkı ilk onun önceleği

Bildiğim kadarıyla burası İl Özel İdarenin elindeydi yani Büyükşehir sahibi değildi buranın.Umarım yeni sahibi kebabçı yapmaktan vazgeçer ve eski hali ile çalışmaya devam eder.İlla kebab satmak istiyorsa da kapalı alanda küçük bir yerde satsın bahçesine dokunmasın bana göre..

Berk Yılmaz
11 yıl önce - Sal 09 Hzr 2009, 11:24

bence saçmalık.tarihi yerler bazı kişilere parası var diye satılmamalı.

Gürcann

10 yıl önce - Pts 10 Ağu 2009, 12:10

Bence bu kadar da karamsarlığa kapılmamak lazım. Zira İskender Mahfel'i aldı, fakat hala oranın Mahfel olduğunun farkında. Hiç şüphesiz orayı satın alan "İskender" olduğu için bu alanda optimizasyonlar yapılacaktır. Fakat umuyorum ve inanıyorum ki Mahfel'in Mahfel havasını ortadan kaldırmayacaklardır...

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 19 Ekm 2010, 18:17

Mahfel 7,8 milyona satıldı
Alıntı:
Bursa'da satışı yılan hikayesine dönen tarihi Mahfel çay bahçesi ve otoparkı 7 milyon 800 bin TL liraya satıldı.

Bursa İl Özel İdaresi Encümeni, Setbaşı semtinde bulunan toplam 987 bin 40 metrekarelik Mahfel çay bahçesi ile bin 417 metrekare arsa üzerinde yer alan otopark ve arsasını yeniden satışa çıkardı. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ayla Yenidünya başkanlığında toplanan encümenin açtığı ihaleye 3 kişi katıldı. İhalede 7 milyon 400 bin TL ile başlayan arttırma sonucunda iki iştirakçi ihaleden çekildi. İsmail Coşkuner 7 milyon 800 bin TL ile ihalede en yüksek teklifi verdi.
Genel Sekreter Yardımcısı Ayla Yenidünya, Mahfel çay bahçesi ve otoparkı ihalesinde en yüksek teklif olarak 7 milyon 800 bin TL verildiğini belirterek, ihalenin herkes için hayırlı olmasını diledi. Yenidünya, "Valilik onayladığında satış gerçekleşmiş olacak" dedi.
Mahfelin satış raporu Bursa Valisi Şahabettin Harput sunulacak. Son sözü Vali Harput'un vereceği ihalenin 15 gün zarfında sonuçlanacağı bildirildi. İl Özel İdaresi`nin mülkiyetindeki Mahfel çay bahçesi ve otoparkı geçen yıl Bursa`nın ünlü kebapçısı İskender İskenderoğlu tarafından 6 milyon 500 bin TL'ye alınmıştı. Ancak daha sonra Kültür Bakanlığı ve Anıtlar Kurulu'nun onayının alınamaması sebebiyle İl Özel İdare satışı iptal etmişti.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/Mahfel-7%2c8-mil ...?hid=59255
Umarım yeni sahibi bu tarih kokan restorana gözünün içi gibi bakar

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Prş 25 Ksm 2010, 19:44

MAHFEL OTEL OLMAYACAK
Alıntı:
Bursa`nın tarihi mekanlarından Mahfel`in satışından elde edilecek gelirin Bursa için harcanacağını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, Mahfel`in otel haline gelmeyeceğini söyledi.

İl Özel İdaresi olarak hedeflerinin halka hizmet etmek olduğunu kaydeden İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, kamuoyunda Mahfel`in satışı ile ilgili eleştirilerinin hakarete kadar vardığını dile getirdi. Para biriktirmek ve gayri menkul satın alıp kiraya vermek gibi bir zihniyet içerisinde olamdıklarını söyleyen Avcı, Satıştan elde edilen parayla Bursa`da yaşayan insanlara hizmet edeceklerini belirtti.

Avcı, "Biz eski Tekel binasını satın aldıktan sonra restore ettik. SGK`nın bütün birimlerini bir araya getireceği ve halka hizmeti daha kolay kılabileceği bir mekan ortaya çıkardık. Bunun karşılığında SGK ise Mahfel, SSK İl Müdrülüğü, Sümerbank ve Bağkur İl Müdürlüğü binalarını bize verdi. Biz de Mahfel`i satmak üzere aldık. İl Özel İdaresi olarak `malımız mülkümüz olsun ve sonra bunları kiraya vererek para kazanalım` düşüncesi içinde değiliz" dedi

Mahfel`in satışı için gerekli işlemlerin tamamlandığını söyleyen Avcı, satışın tamamen hukuka uygun olduğunu kaydederek, "Değişiklik olmaksızın yapılması gereken bütün işlemleri tamamladık. Alınması gereken izinleri aldık. Yaptığımız her şeyin hukuk kurallarına göre yapıldığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"MAHFEL OTOPARKLI OTEL YAPILAMAZ"
Mahfel`in otel haline getirilemeyeceğini vurgulayan Avcı , Mahfel`in satışından elde edilen gelirin Bursa için harcanacağını kaydederek, "Biz bütün satışlarımızı internet sayfamızda yayınlıyoruz. İsteyen bakabilir. Mahfel`in satışından elde edeceğimiz gelirin hepsini Bursa için kullanacağız. Bu parayla köylere yol ve okul yapabiliriz. Köylere alt yapı götürebiliriz" dedi.

Orayı satın alan kişinin eğer fazladan bir çivi çakacaksa Anıtlar Kurulu`ndan mutlaka izin alması gerekeceğini belirten Avcı `Mahfel`i hiç kimseye peşkeş çekmediğimiz gibi, geçmişte nasıl kullanılıyorsa öyle kullanılacaktır. `dedi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/Sayfa.php?Git=Haber&id=53133
Mahfel gerekirse Mahfel olarak kalsın.Çünkü orası ben kendimi bildim bileli Mahfel'di olabiliyorsa da öyle olsun  

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 19:30

Mahfel'in satışı iptal
Alıntı:
Mahfel Bursa'da satışı yılan hikayesine dönen ve ekim ayında işadamı İsmail Coşkuner'e 7 milyon 800 bin TL'ye satılmasına karar verilen tarihi Mahfel çay bahçesi ve otoparkının satışı iptal edildi.

Ekim ayında yapılan ihalenin ardından Mahfel'in kiracısı Tahir Deveci'nin yürütmeyi durdurma kararı için mahkemeye başvurması sonucu bir türlü yeni sahibine devredilemeyen Mahfel'in satışı durduruldu. İl Encümen Toplantısı, Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal Demirel'in başkanlığında yapıldı. Encümen gündeminde Mahfelin satışı ile ilgili gündem maddesinde, ihaleyi alan İsmail Coşkuner'in talebi üzerine satış ihalesinin iptali talebi oy birliği ile kabul edildi. 7 milyon 800 bin TL bedelle ekim ayında ihale yöntemiyle satışı gerçekleştirilen Mahfel çay bahçesi ve otoparkının ihalesi alınan hukuki görüş doğrultusunda İl Encümeni tarafından iptal edildi.
Bursa İl Özel İdaresi Encümeni, Setbaşı semtinde bulunan toplam 987 bin 40 metrekarelik Mahfel çay bahçesi ile bin 417 metrekare arsa üzerinde yer alan otopark ve arsasını ekim ayında yeniden satışa çıkarmıştı. 3 kişinin katıldığı ihale sonucu işadamı İsmail Coşkuner'e satılmasına karar verilen Mahfel'in satışı encüme tarafından iptal edildi. İhalenin iptalinin ardından Coşkuner'in teminat olarak verdiği 360 bin TL'nin iade edileceği öğrenildi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haberDetay.aspx? ...z1Ag8Dv7JG

Mahfel'in satışı neden iptal edildi anlamıyorum ama sonunda bir hayır olacağını düşünüyorum

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Prş 13 Oca 2011, 20:06

MAHFEL BÜYÜKŞEHİR GÜNDEMİNDE
Alıntı:
- BURSA KAMUOYUNUN SATIŞ KARARINA BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİĞİ MAHFEL, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DE GÜNDEMİNE GELDİ.
- MECLİS TOPLANTISINDA CHP’Lİ ÜYELERİN MAHFEL’LE İLGİLİ TALEBİNİ DEĞERLENDİREN BAŞKAN ALTEPE, BURSA’DA İZ BIRAKACAK BİR ÇOK ÇALIŞMA BAŞLATTIKLARINI BELİRTEREK, “İNŞALLAH MAHFEL’DE BIRAKACAĞIMIZ İZLER ARASINDA YER ALIR” DEDİ.

(+)

Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda CHP Grubu adına konuşan Bülent Aslanhan’ın Mahfel’le ilgili önerisini yanıtlayan Başkan Altepe, Özel İdare mülkiyetindeki Mahfel’le ilgili bugüne kadar bir çalışma yapmadıklarını ancak bu tesisin Bursa’ya kazandırılması için bir çalışma başlatacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısı Heykel’deki tarihi binada yapıldı. Gündem maddelerine geçmeden önce CHP Grubu adına söz alan Bülent Aslanhan, Altıparmak Stadyum meydanı ile Alacahırka’daki su baskını yaşanan bölgede yapılacak düzenlemeler nedeniyle teşekkür etti. Aslanhan, Bursa kamuoyunun satış kararına büyük tepki gösterdiği ve ihalesi iptal edilen Mahfel’e de Büyükşehir Belediyesi’nin sahip çıkması ve Mahfel’in arkasında kalan otopark ile dere yatağının düzenlenerek bir sosyal tesis olarak kente kazandırılması talebinde bulundu.

“İz bırakacak çok çalışma başlattık”
Özel İdare mülkiyetinde olan Mahfel’le ilgili olarak bugüne kadar bir çalışma yapmadıklarını dile getiren Başkan Altepe ise, Bursa’nın simgesi olan bu tesislerin Bursa’ya kazandırılmasından yana olduklarını kaydetti. Mahfel’le ilgili bir çalışma başlatacaklarının müjdesini veren Başkan Altepe, “Bununla ilgili biz de kafa yoralım. Özel idare’den mal karşılığı alabilir miyiz ona bir bakalım. Bugüne kadar çok iş başlattık ve önümüzde çok proje var. Bugüne kadar işlerimiz sorunsuz yürüyor. Bu dönem iz bırakan bir dönem olacak. İnşallah Mahfel’de bırakacağımız izlerden biri olur ve Bursa’nın malı olarak kalmış olur. Net bir şey söyleyemiyorum ama elimizden gelen çalışmayı yapacağız” diye konuştu.

Komisyon seçimleri yapıldı
Toplantıda ayrıca Başkanlık makamının Denetim Komisyonu üyeleri ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyelerinin seçimi de yapıldı. Denetim Komisyonu’na Fahreddin Yıldırım, Celal Demir ve Mahir Gencer seçilirken, Kadın-Erkek Fırsat Eşikliği Komisyonu ise, Derya Bulut, Aylin Uyar, M.Yavuz Ünlü, Atilla Ödünç ve Ceyhun İrgil’den oluştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/?baslik=mahfel-buyuksehir ...mp;id=5380

İnşallah Büyükşehir Belediyesi buraya da el koyup sosyal tesisler olarak halkın hizmetine sunar.

renelug

9 yıl önce - Prş 13 Oca 2011, 23:14

ben medyadaki Mahfel tartışmalarını pek idrak edemedim.çocukluktan gençliğe adım attığım tarihlerdeki Mahfel bahçeli bir kıraathaneden başka birşey değildi.yaz haricinde bahçesi kullanılmıyordu.kışın kapalı mekanda orta yaşın üzerindeki erkekler kağıt oynuyorlardı.yakın geçmişe kadar o bölgenin pek te bir cazibesi yoktu.cazibe arttıkça işin içine yüksek rant girdi.Mahfelin gündemde olmasının sebebinin sadece rant olduğunu düşünüyorum.
yeri gelmişken bir tüyo vermek istiyorum: temenyeri parkının hemen üstünde ipekçilik caddesinin bitiminden sağa döndüğünüzde görebileceğiniz bahçeli bir kıraathane var.çoğu Bursalı burayı bilmez.orası Mahfel e beş basar gidip bir baksanız derim.
eski Mahfel i arzulayanlar orada bir nebze olsun geçmişi yadedebilir....
eski Mahfel hiçbirzaman geri gelmeyecek.
ve artık ne olacağı da hiç önemli değil

Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2012, 15:51

MAHFEL TAHLİYE EDİLİYOR
Alıntı:
Mülkiyeti Bursa il Özel İdaresine ait bulunan Setbaşı mevkindeki Mahfel çay bahçesi tahliye edilecek.

Bursa 6. Asliye Hukuk Mahkemesine daha önce açılan dava sebebiyle işletmecinin boşaltmadığı gerekçesiyle satış ihalesinin iptal olduğu Mahfel’in boşaltılmasına hükmetmişti. Kiracının karar düzeltme itirazın da bulunmasının ardından mahkeme itirazı red ederek tahliye kararını onamasının ardından İl Özel İdaresi tarafından verilen 15 günlük süre içinde tahliyeyi gerçekleştirmeyen işletmeciyi 2886 sayılı yasanın 75. maddesine göre tahliyesi için gerekli resmi yazı Yıldırım Kaymakamlığına gönderildi.

2013 yılı İl Özel İdaresi bütçe görüşmelerinde İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir, “Mahfel konusunda her türlü hukuki engel aşıldı, tahliye ile ilgili davalar kazanıldı, kiracının açtığı davaları da kazandık. İl Özel İdaresi olarak kendisine yasal süre olarak 15 gün verilmişti, fakat kiracı bu süre içinde tahliyeyi gerçekleştirmedi. Bizde Özel İdare olarak 2886 sayılı yasanın 75. maddesine göre işletmeden tahliye edilmesi için gerekli resmi yazı Yıldırım Kaymakamlığına yazılmıştır. Tahliye gerçekleştirildikten sonra Bursa İl Genel Meclisimizin iki yıl önce almış olduğu karar gereği yeniden ihale yoluyla satışa çıkarılacaktır” dedi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolge/mahfel-t ...30521.html

Buraya en güzel sahip çıkacak olan yine Bursa BB, orayı takas yoluyla satın alarak güzel bir tesise çevirebilir.

sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet