Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ersindonmez

10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 13:45
Bursa'nın 150 yıllık çay bahçesi Mahfel yeniden açıldı

İl Özel İdare sonunda burayı satmış ama haberi okuyunca benim içim sızladı.Mahfel Setbaşı ile özdeşleşmiş bir mekandı bana göre.İlla satılması gerekiyorsa da bir şartname ile yıllardır hizmet verdiği şekilde devam etmesi sağlanabilirdi.
Yeni sahibi İskender kebab olmuş ve orayı kebabçı yapacakmış.
Mahfele ben ilk sevgilimle beraber gitmiştik ilk buluşmamızda.Aileler gençler çiftler orada rahatlardı orada nefes alırlardı çayını kahvesini yudumlarken.
İçim sızladı bu haberi okuyunca inanmak istemedim ama gözgöre göre mahfel kebabçı oluyor 6milyon500bin TL ye.
Bir mekan tarihin tozlu raflarına anılara yerleşiyor gene....

İşte haberin linki:
http://www.olay.com.tr/Sayfa.php?Git=Haber&id ...rl=][/url]

Efe Kahraman

10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 15:40

Baya üzüldüm,Ne kadar saçma orası Mahfel olarak yıllarca bilindi,Genelde çoğu insan orda kahvesini içti,buluştu,zaman geçirdiler.Şimdi bu yerin İskender Kebabçı'sı olması gerçekten üzdü beni.Bursa'da bir mekan daha böyle kaybolup gidicek yani...

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 16:27

İş ihale ile satılıyorsa parayı veren alıyor. Önemli olanın Bursanın simgesi olması, değerini kaybetmemesidir. İskender kebap ta Bursanın bir simgesidir.
Orası geniş bir alan inşallah komple düzenlenirde daha da güzel bir mekan olur. Hayırlı olsun. Mahfel MADO da değişik yerlerde Bursalılara hizmet verecektir.

rahşanorhan

10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 17:04

ben mado olduğu zaman bile üzülmüştüm,mahfelin salaşlığı,kendiyle özdeşleşen delileri,şehrin baskısını umursamayan gençlerin özgür olduğu bir yerdi o zamanlar,,,

yapacak birşey yok,parayı veren düdüğü çalar,yaşasın kebabistan cenneti

Ümmühan Zeynep
10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 18:40

Muhtemelen iskender'de orayı kafe olarak düşünür sadece kebapçı yapmaz,yani mado gibi işletir... zaten diğer iskender'e çok yakın bir yer..

mehmet ÇİMEN

10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 18:43

Yılların mahfel'ini kebapçı olarak düşünmek bile istemiyorum,Ama devir ticaret devri,herkes bir şekilde çok kazanmanın peşinde

berk1946
10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 18:51

yandıktan sonra mahfelin bütün sihri gitti zaten yanmadan önce hergünümüz orada geçiyordu...

metinn
10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 19:01

Zaten haberdede, oranin tamaminin kebapci olmayacagi bir kisminin eskisi gibi kalacagi soyleniyor. Eskisi gibi kalma sarti olsaydi zaten oraya okadar para veren olmazdi.

gökselcengiz

10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 21:50

Sonuçta ihale usülü bir satış yapılmış ve en iyi fiyatı veren almış.Burayı alan İskender İskenderoğlu,fakat Ünlü Cadde'deki İskender'i işleten Yavuz İskenderoğlu .Yani burası Ünlü Cadde ile aynı kebapçı değil.İskender İskenderoğlu da burayı kebapçı yaparak kendi hesabına iyi bir yatırım yapmış oldu.
Ben de oranın kebapçı olmasını istemezdim ama yeni sahibi bir kısmını çay bahçesi olarak ayıracakmış.Ne diyim hayırlı olsun,inşallah çayın fiyatı da iskender kebabı fiyatı gibi olmaz.
(İkisinin de kendi web siteleri var,aradaki farkı ve şubeleri merak edenler için aşağıda adresler)
Yavuz İskenderoğlu http://www.kebapciiskender.com.tr/tr/?PID=0
İskender İskenderoğlu http://www.iskenderkebabi.com/default.asp

şeref ucar
10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 22:16

Bursalı olupta MAHVEL'i bilmeyen varmı.Herkesin muhakkak bir anısı vardır oralarda.Bence hiç iyi olmadı .Artık eskihavasının olacağını sanmıyorum.Belki ekonomik olarakbirilerine kazançlar sağlıyacak ama biz bursalılara geçmişolsun.BİR TARİH DAHA YOK OLUYOR.

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet