Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ekin

15 yıl önce - Cmt 24 Tem 2004, 19:27
wowTURKEY yardımlaşma odamız - [SİTE]

Sevgili arkadaşlar bundan böyle herhangi bir konuda yardıma, görüşe, fikre ihtiyacı olanlarin burada yardımlaşmasını vede guzel sonuclarla mutlulukların oluşmasını diliyorum. Sorunlarin aktarilmasinda vede çözüm yollarında abartıdan kaçınılması seviye bakımından önemli olacaktır. Sorunlarımızı paylaştıkça ve birbirimize yardım etmenin verdigi haz ile dostluk baglarımızın dahada güçleneceği kanısındayım

Herkese sevgiler vede saygılar...

En son ekin tarafından Prş 06 Oca 2005, 20:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

AydinE
15 yıl önce - Prş 29 Tem 2004, 21:23

Bana PHP icin yardim edecek delikanli varmi?

HTML den epey farkli, template leri ne ile edit yapacagim, sunucuda hangi dosyada tutacagim falan??

Rustavi

15 yıl önce - Prş 29 Tem 2004, 22:37

Benim de (bana göre) bir sorunum var.

Yarin, Allah`in izniyle güzel Izmir`imdeyim . Yanimda laptop`umu da götürüyorum, internet baglantisi olmayan bir evde kalacagiz. Internet baglantisi nasil kurabilirim, mesela cep telefonum ile??(cepte bluetooth var, laptop icin de bir bluetooth usb adapter var). Bu GPRS üzerinden mümkünmü? Yoksa baska bir yolu varmi? Gprs ile mümkün ise, nereye müracaat edecem?(telefon kartim sabit degil, hazir kart olacak)
Beni bir ay internet`e baglasinda, internet cafelere muhtac olmayayim diyorum...
Bunun icin daha`da kolay bir yol bileniniz varsa, her türlü tavsiyenize acigim...

Yardim edebilirseniz cok sevinirim......

Saygilarr...

CAN
15 yıl önce - Prş 29 Tem 2004, 23:00

Selam abi,

Türkiyede özellikle de İzmirin içinde internet bağlantısı hiçbir yerde yoktu en son.Selçuk girişinde bir yerde var ama sıra çok oluyor....

Şaka bir yana TURKCELL hazır kartın varsa 444 0535 ya da 4440532 numaralarını arayıp bu konuda HELPDESK ten yardım alabilirsin gayet başarılılar..Ama yabancı bir operatör kullanıyorsan ve Türkiye desteklemiyorsa bilemiyorum...
Bence internet kafeler özellikle de İzmirde kaliteli olduğumu tahmin ediyorum zorlanmazsın evden çok pahalıya mal olabilir gerçi Volkan hocama bir P.M. at istersen o konularda zehirdir kendisi....

Bu arada iyi tatiller iyi yolculuklar mutluluklar...

Erdal
15 yıl önce - Prş 29 Tem 2004, 23:08

Evet Rustavi mümkün. Turkiyede kullanacagin GSM hatti Tcell'se eğer, internet APN'i tanimlayarak yapabilirsin.(Diger GSM firmalari icin web sitelerinden destek alabilirsin)

www.turkcell.com.tr
www.telsim.com.tr
www.avea.com.tr

Bunun icin telefonunun modem driverini loptop a yüklemen gerekiyor. Telefon tarafinda da APN tanimlayacaksin.(APN ismi internet)(Eger nokia kullanacaksan ayarlamalairi laptop üzerinden de yapabilirsin.

Tüm ayarlamalari yaptiktan sonra aynen dialup internete baglanir gibi bir baglanti olusturman gerekiyor.Arayacagin numara;Nokia icin *99#, diger telefonlar icin *99**(APN numarasi)#

Tcell GPRS su an 43.200 bps olarak calisiyor.(uygun telefonla)

Ayrica WLAN kartin varsa eger havaalaninda beklerkende internete baglanabilirsin. TTNET su an Ankara Esenboga ve intanbul Atatürk Havaalanlarinda wlan hizmeti veriyor.(izmirde varmi bilmiyorum, yarin ögrenebilirim.)(ücretsiz). Gerekli SSID ttwinnet

Ayrica isteyene daha fazlada bilgi verebilirim.
Ulasin yeter ..
erdalde@msn.com

En son Erdal tarafından Prş 29 Tem 2004, 23:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erdal
15 yıl önce - Prş 29 Tem 2004, 23:17

CAN Tcell'in bircok operatörle GPRS roming anlaşmasi mevcut. Yannis bilmiyorsam 80in üzerinde olmali..

http://www.turkcell.com.tr/index/0,1027,2434,00.html

Rustavi

15 yıl önce - Prş 29 Tem 2004, 23:37

Arkadaslarim, yardimlariniz icin (özelden mesajlada) cok tesekkür ederim. Bazi önerilerinizi yanimda götürecegim, hizli bir baglanti kurabilirsem ne ala...
Yoksa internet cafelere talim...

Sahsen Izmirdeki internet cafelere bir diyecegim yok, gayet hizli ve ucuz erisim sunuyorlar, fakat bir de hep dolu olmasalar coluk, cocuk ile, ne iyi olurdu. Gecen sene ne zaman gittiysem hep doluydular, evimin yakinindaki 3 tanesi(taaa saat 23:00 ten sonra bana bir pc düsüyordu )

Zahmet edip bana yardim edenlerinize minnettarim

Saygilarr...

Barış

15 yıl önce - Sal 21 Eyl 2004, 16:02

Aslında 19 Temmuz 2004 tarihinde Rustavi arkadaşımız forumda bu programı önermişti zaten.
Bkz. http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=6702&p ...c&start=20

Ben o tarihten beri kullanıyorum

Özellikle gece fotoğraflarında muhteşem sonuçlar veriyor.
Şiddetle tavsiye ediyorum !

Rumeysa
15 yıl önce - Pts 27 Eyl 2004, 00:56
kameradan pc'ye kayıt

merhabalar arkadaşlar! ben yeni bi kamera aldım, sony DCR-HC40E. hafıza kartında kayıtlı resim ve videoları bilgisayara aktarıyorum ama asıl önemli olan kasette kayıtlı olanları bi türlü pc'ye kaydedemiyorum. bilen varsa bana yardım edin lütfen... sevgiler...

M.Ali
15 yıl önce - Pts 27 Eyl 2004, 01:13

Kasetten kastın kameranın dahili(içindeki) belleğiyse, SD veya MMC kartı çıkartırsan dahili bellekteki dosyalara ulaşabilirsin.

Değiştirme:Pardon, ilk okuduğumda tam anlayamamışım. Ama yine de aynı yöntemle olması lazım.

Mesela dijital fotoğraf makinelerinde hafıza kartı takılıyken dahili belleği göremez makina. Kameralarda da bu şekilde olabilir.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET