Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Yeni İl Halk Kütüphanesi
123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
sedat karahallı
9 yıl önce - Çrş 20 May 2009, 23:36
Konya Yeni İl Halk Kütüphanesi

KÜLTÜREL MİRASIMIZ İHYA EDİLİYOR

Mevlana bölgesi, Alaaddin Tepesi, Kültür Park ve Kent Meydanı düzenleme çalışmalarının Konya tarihi açısından büyük önem arz ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Tüm Türkiye’de ses getirmekte olan bu çalışmaları adım adım gerçekleştiriyoruz. Mevlana Kültür Merkezi ile İstasyon arasındaki düzenlemeler etap etap hayata geçecek. Belediyemizin kontrolünde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği içinde yürüteceğimiz çalışmalarda; İl Halk Kütüphanesi’nin yapım işini biz üstleneceğiz. Bakanlıktan da 1,5 milyon TL’lik bir destek alacağız. Eser, 6-7 milyon TL arasında bir rakama mal olacak. Kütüphane, Konya’mızdaki okuma kültürüne ciddi katkı yapacak. Tarihi Kılıçarslan Köşkü’ne de Bakanlık 1 milyon TL’lik destek verecek. Bu destekler, bu işle ilgilenen kuruluşlara büyük bir moral motivasyon oluyor. Her ortaklık daha güzel sonuçların doğmasına vesile oluyor” dedi.
Kaynak: www.konya.bel.tr

mehmet mendoza
8 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 19:13

şimdiye kadar konya adına duyduğum en güzel haber. mecbur olmamasına rağmen bu yükün altına girdiği için tebrik ediyorum belediye başkanımızı.

mimari tasarımı da harika, umarım şehir merkezine yakın bir yerlere yapılırki amacından şaşmaz. keşke türkiyenin en büyük halk kütüphanesini inşa edebilsek konyamızda. gurur kaynağı olurdu...

Yusuf Esengül

8 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 19:21

Şehrimiz adına büyük bir ihtiyaç idi.

Hem şu anda kullanılan kütüphanenin konumu uygun değildi hem de milyonluk şehre cevap vermiyordu. Eğer resimdeki gibi görkemli bir yapı olacaksa,büyük bir kütüphane yanında şahane bir mimari yapı da kazanmış olacağız.

sedat karahallı
8 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 19:44

Alıntı:
umarım şehir merkezine yakın bir yerlere yapılırki amacından şaşmaz.

Yeni kütüphane eski fuar alanına yapılacak. Yani Kültürpark yanına.

mehmet mendoza
8 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 19:48

MÜKEMMEL BİR HABER.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA