Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
tilsimonline

6 yıl önce - Cum 30 May 2014, 16:28

arkdaşlar buradaki konuşulan arazi iki yer yani karıştı sanırım.

arazi-1 etlikteki antaresin yanındaki arazi
arazi-2 keçiören metrosunun yeni ziraar mahallesinin kenarındaki durağına komşu olan arazi

son yazılanları okudukça yazılanlar hangi arsa için yazılıyor çözemedim iki arsa içinde yazılan birşeyler var gibi

erdoğan06tr
6 yıl önce - Cmt 07 Hzr 2014, 19:23

Antares'in yanında yapılan kampüse, arazinin yanındaki Takdir Sokağı'nın bir kısmı da dahil edildi. Sokak dediğime bakmayın 2+2 şeklinde veya daha fazla çünkü epey geniş. Aşağıdaki mesajımdaki taslağa bakılırsa sokağın öbür tarafındaki arazi de projeye dahil edilecek.

Proje tamamlanınca muhtemelen tüm bölgenin trafiği Antares ile üni. inşaatı arasındaki yoldan verilecek.
Ama burası da muhtemelen yetersiz kalacak. Çünkü Antares sebebiyle yol 1+1 şeklinde kalıyor. Yandan 1'er şeride araçlar park ediyor. Bu sorun da muhtemelen aşılamayacak çünkü direk AVM girişi var, park edilmese bile duraklamalar sık sık olacak.
Bir de Eti Maden GM'ye iş çıkışlarında epey servis otobüsü ve minibüsü geliyor. Bunlar da iş çıkış saatlerinde trafiği kitleyecek.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=3241493#3241493

(+)

Hatta buradan daha rahat anlaşılır. Kırmızı alanın içindeki yol eski ve geniş olan yol. Alanın hemen solda dışında olan ise yetersiz kalacağını düşündüğüm diğer yol.

okty061965
6 yıl önce - Cmt 07 Hzr 2014, 22:36

sanırım burada ki inşaat alanı kırmızı çizgilerin içi cunku sadece bu kısım tel örgüyle çevrirli

S_Duru
6 yıl önce - Cmt 07 Hzr 2014, 22:41

Galiba Takdir Sokak'ın bir kısmı da araziye dahil. Çünkü yolun o kısmı kapalı ve trafik servis yolundan veriliyor.

Aslında Takdir Sokak'ın o kısmı GALİBA geçmişte de o arazinin parçasıydı, belediye oraya asfaltı atıvermişti zamanında. Şurdan yola çıkarak bu düşünceye vardım. 90'ların başına kadar Yahya Kemal-Ayvalı bağlantısı Üçgen Sokak-Takdir Sokak şeklinde sağlanıyordu. Halil Sezai Erkut-Takdir Sokak bağlantısı yoktu. Belediyenin kafadan asfalt attığı kısım, bu bağlantı işte.

erdoğan06tr
6 yıl önce - Cmt 07 Hzr 2014, 23:11

Oktay Bey'in çizdiği haritada, çizilen yerin sol üstündeki asfalt alan henüz kapalı değil. O alan da pazar yeri olarak kullanılıyordu. Şimdi araçlar ve otobüsler pazar alanından aşağıda yeşilliklerin olduğu yerin yanındaki toprak yola giriyorlar.

S_Duru Bey'in dediğini ben de daha önce duymuştum ama bir kaynağım olmadığından yazmadım. Ama bence de öyle, çünkü yıllardır sokak lambası bile dikmediler. Kaldırımı zaten büyük oranda topraktı, hiç yapmadılar. Sanki bazı yerleri betonmuş gibi duruyor ama oralar da artık topraklaşmış.

Misafir 35a

5 yıl önce - Prş 02 Nis 2015, 18:37

Dış cephe çok şık olmuş. Yeşil çatı kaplaması güzel bir ayrıntı. Eski binaları pek estetik gelmiyordu bana. Ipek Üniversitesi de mimari açıdan göz dolduruyor. Boğaziçi Üniversitesi aklıma geliyor görünce.
Insaat Antarese gittiğimde dikkatimi çekiyordu. Birkaç aydır yurt dışındaydım hızlı ilerlemişler. Sitede hiç foto atan olmamış.

CengizHan Pala
4 yıl önce - Pts 31 Ağu 2015, 10:35

Üniversite Kampüsü, Takdir Sokak'ı tamamen içine almıştır. Geçende gezdim. Üçgen Sokak'dan dümdüz devam ettiğinizde bir koleje ait bahçeye çıkıyor yolun sonu. Sokağın sonundaki apartman bahçesi ile kampüs bahçesini duvar ayırıyor.

Enteresan olarak bahçe koşusu olan kolej ve apartman Yenimahalle'ye bağlı iken Kampüs Keçiören'e bağlı. Ülkemizde bahçe duvarının sınırı belirlediği başka ilçeler yoktur herhalde.

burakcaannn
4 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2015, 20:29

kurban bayramından sonra yapımı başlanacak

Misafir 169

4 yıl önce - Cmt 23 Tem 2016, 13:29

KHK ile kapatıldı.

Misafir 898

3 yıl önce - Pzr 14 Ağu 2016, 14:54

Etlik Ayvalı Kampüsü (kısmen Yenimahalle'de) Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne geçti. Bu üniversitenin büyük bez afisleri vardı görülecek yerlerde.

YBÜ'nün ayrıca Ayvalı'da kendi kampüsü de var.

sayfa 12
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet