Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
40_06
11 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 18:21

kecıoren son donemlerdekı gelısmesıyle turkıyenın onder ılcelerınden olmus ve turgut ozal unı-versıtesının burda yapılacak olmasıda emınımkı kecıorene cok buyuk katkı saglayacaktır

İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 18:33

Bu haberin kaynağı nedir?

Mehmet Burak
11 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 19:53

Keçiören'de bir üniversite yerleşkesini kaldırabilecek arazi ve bölge var mı?

İbrahim Sarıca
11 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 22:48

bağlum da mümkün olabilir bu proje.aslında ben bu cevabı bekliyordum.çünkü kulaktan dolma bu tür haberler almıştım.eğer keçiören de yapılacaksa zaten başka neresi olabilir.ovacık veya bağlum diyorum ben.

Hakan_Yavuz

11 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 23:08

Forum Ankara'nın olduğu bölgeye yapılacak olabilir mi

Erdem
11 yıl önce - Prş 28 May 2009, 02:39

^^ Aslında çok iyi olur. Şehrin Kuzey-Doğu aksının gelişmesi için.

Aslında bu üniversite için değil ama yeni bir devlet üniversitesi kurulursa, yada Gazi bölünürse, Kalenin arkasındaki gecekonduları yıkıp orayı komple bir kampüs yapsalar, bol yeşilli ve güzel binaların olduğu işte o zaman Ankara için gerçekten önemli bir adım atılmış olur. Gecekondular yerine apartman hele de toplukonut yapılırsa, Ankara'nın tarihi merkezine yazık olacak.

yalcin
11 yıl önce - Cum 29 May 2009, 16:19

Keçiörene Turgut Özal Üniversitesi

Perşembe, 28 Mayıs 2009 01:29

Keçiören'e bir üniversite kazandırma hedefiyle yola çıkan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın projesine bir destek de Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nden geldi. Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahin Altuntaş ve beraberindeki heyet Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette dernek üyeleri 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal adına kuracakları üniversiteyi Keçiören'de açmak istediklerini söylediler.

Dernek olarak merhum Turgut Özal'ın adını yaşatmak, fikir ve düşüncelerini gelecek nesillere aktarmak için çeşitili faaliyetler yürüttüklerini belirten Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahin Altuntaş, en büyük hedeflerinin Turgut Özal'ın adını taşıyan bir üniversite kurmak olduğunu dile getirdi. Konuyla ilgili olarak YÖK'ten kararın çıkarak Bakanlar Kurulu'nun gündemine geldiğini kaydeden Altunbaş, yer olarak da Keçiören'i seçtiklerini ifade etti. Altuntaş, "Keçiören Ankara'da üniversite bulunmayan en büyük ilçelerden biri. Hem bu durumu, hem de Belediye Başkanımızın Keçiören'e üniversite kazandırma sözünü dikkate alarak Keçiören'i seçtik. Bu konuda Başkanımızdan destek bekliyoruz" dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da en önemli projelerinden birinin Keçiören'e üniversite kazandırmak olduğunu kaydederek konuyla ilgilenen kurumlarla görüşmeler yaptıklarını belirtti. Geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan'la da Keçiören'e üniversite kurulması konusunda görüşmeler yaptıklarını kaydeden Başkan Ak, sözlerini şöyle tamamladı: "Keçiören'i eğitim ve kültürün başkenti yapacağız."

çağan kudal
11 yıl önce - Cmt 30 May 2009, 20:14

ankara'nın halkı duyarlıdır.turgut ÖZAL gibi bir büyüğümüzün bir üniversite adında yaşatılması çok güzel olur melih başkandan bu duyarlılığı beklerim

Ayhan
11 yıl önce - Prş 04 Hzr 2009, 05:07

Tasarı, komisyonda kabul edildi.

http://www.meclishaber.gov.tr/develop/owa/haber_p ...a?p1=92307

İbrahim Sarıca
11 yıl önce - Prş 04 Hzr 2009, 13:53

hayırlı olsun bakalım.hala en büyük merak konusu nereye kurulacak.meğer onlarda yer arıyomuş.keçiören belediye başkanı Mustafa Ak ın seçimden önce verdiği demeç."Göreve gelir gelmez, üniversitelerimize ulaşımı kolay, cazip bölgelerden yer tahsis edeceğiz. Bu şekilde Keçiören Ankara'nın eğitim merkezlerinden biri olacak."

kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=130021& ...2009/02/22

inşallah ilçemiz bu sayede bir üniversiteye sahip olur.

sayfa 2
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet