Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pts 18 May 2009, 18:42
Ankara Turgut Özal Üniversitesi

TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR

» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARI

ÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİ

ÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.

Alıntı:
Ankara’da, Turgut Özal Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmasını öngören kanun tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu

Tasarıya göre, Ankara’da, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfınca, Turgut Özal Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak.
Üniversite; İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Mühendislik ve Tıp fakülteleri ile Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri enstitülerinden oluşacak

Milliyet

Ankara'ya kurulacak bu yeni üniversite için ilk adımda bir hayırsever 2.5 milyon dolar bağışlamış.Büyükşehir Belediyesi ve diğer Ankara belediyeleri gerekli kolaylıkları sağlayıp bu üniversiteyi olabilecek en iyi şekilde Ankara'ya kazandırmalı.

vozkan
10 yıl önce - Pts 18 May 2009, 21:49

Umarım sadece Ankara belediyesi değil aynı zamanda hükümet ve Ankara halkıda gereken desteği verir ve ülkemize yeni bir üniversite kazandırılmış olur.

Mehmet Burak
10 yıl önce - Pts 18 May 2009, 21:55

İçinde bulunduğumuz koşullarda yeni bir üniversite kurmak yerine oraya harcanacak paranın var olan üniversite ve araştırma merkezlerinin iyileştirilmesine harcanması çok daha yerinde bir hareket olurdu. Mesela son zamanlarda yaptığı yatırımlarla bir çok önemli buluşa imza atan Bilkentteki "Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi"ne bağış yapılarak dünyayla başa baş gittiğimiz nanoteknoloji konusunda öne çıkmamız sağlanabilirdi.

çetintunç
10 yıl önce - Pts 18 May 2009, 22:07

Bu ülkenin köylerine elektriği ve telefonu getiren büyük devlet adamının adını anmak için bu yapılanlar az biledir.

harun82_44
10 yıl önce - Pts 18 May 2009, 22:21

Malatya'ya kurulması düşünülüyordu.Fikir değişikliği ile Ankaraya kurulmasına karar verildi.Malatyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarının desteklediği bir olaydır.Turgut Özal'ın hemşerim olmasından gurur duyuyorum.Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun seni unutmayacağız büyük insan.

Zaza Ackgz

10 yıl önce - Sal 19 May 2009, 00:11

Allah mekanını cennet eylesin,1938 Cumhuriyet Türkiyesin den sonra bu ülkeye yaptıklarıyla adı bir üniversiteye en çok yakışıcak devlet adamı kuşkusiz ki kendisidir.Ankara için hayırlı olsun da keşke devlet kursaydı bu üniversitemizi ama yinede güzel bir adım...

İbrahim Sarıca
10 yıl önce - Sal 19 May 2009, 12:09

nereye yapılacak bu üniversite.tam bilenler veya ihtimal var mı acaba?

40_06
10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 16:10

EVET ARKADASLAR UNIVERSITENIN YERI BELLI OLDU UNIVERSITE KECIORENE YAPILACAK

yalcin
10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 18:19

bence keçiören için çok iyi bi haber en azından ben bi keçiörenli olsam çok sevinirdim

Arda M Öztürk

10 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 18:21

valla düşünce güzel keçiörende olması ii olmuş.ismide çok anlamlı olmuş

sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet