Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
kaygusuz2007
4 yıl önce - Cum 15 Şub 2013, 17:25

MEVZUAT HAZRETLERİ

Adamın biri bataklığa düşmüş çırpınıyor ve oradan geçen bürokratı görüyor,

Bir ip atında kurtarın beni boğulacağım,

Yapamam sen hazine arazisindeki bataklığa düşmüşsün hazine arazisinden bir şey almak suç,

Ama öleciğim burada,

Dur hele kolayı var şimdi valiye giderim vali özel idareyi arar hazine arazsindeki tasarrufu özel idare yapar, özel idare itfaiyeye haber verir itfaiye gelir seni kurtarır.

O zamana kadar ölürüm ben ...

Ben sana ölmezsin demedim ama mevzuata uygun ölürsün, der bürokrat.

Misafir 6c9

3 yıl önce - Cmt 15 Ksm 2014, 14:21

Sizce Pangaltı-Kurtuluş bölgesinde kentsel dönüşüm söz konusu olabilir mi?

ahmetsever
3 yıl önce - Cmt 15 Ksm 2014, 17:12

Alıntı:
Sizce Pangaltı-Kurtuluş bölgesinde kentsel dönüşüm söz konusu olabilir mi?

Yakın zaman içerisinde Pangaltı-Kurtuluş bölgesinde kentsel dönüşüm olacağını zannetmiyorum, çünkü o bölgeye gelene kadar şehrin birçok yerinde çarpık kentleşme var, önceliği oralara vereceklerini düşünüyorum...

Mhmt Sahin
3 yıl önce - Pzr 16 Ksm 2014, 19:06

Yahu deli olmamak elde değil, hakikaten elde değil!

Artık yüksek ihtimalle olacağı ve şiddetinin büyük boyutta olacağı beklenen bir deprem var. Gelgelelim hala -bana göre- doğru düzgün bir adım atılmış değil. Yok parseller, imar planları, şunlar bunlar derken herşey resmi prosedürler içerisinde boğuluyor.

Arkadaş, kepçelerle girip mahalle mahalle bu işi yapmanın mümkünatı yok mu? Yık bir mahalleyi temelli, dümdüz et, sonra altyapısı, yolları, şebekeleri, parkları bahçeleriyle yeniden imar et. Çok mu zor? Halihazırda oturan kişiler için stok konutlar yapın. Yahu inşaatın maliyeti nedir ki? Devletin buna bütçesi mi yok? Rant kapısı olmaması adına yap devlet eliyle herşey şeffaf olsun.

Böyle giderse bu işlerde hiç yol alamayacağız. İnanın kentsel dönüşüm diye yapılan yerler de bana göre vasat durumda. Çarpıklaşmaya mahkumuz şu şehirde.

Türkiye yıkılsa İstanbul kaldırır ama İstanbul yıkılsa Türkiye kaldıramaz.

Cemoli D18
2 yıl önce - Cmt 17 Oca 2015, 20:16

Kentsel dönüşüm düşüncesi güzel ama atılan adımlar yetersiz .
Ada parsel bazlı dönüşüm şart bazı bölgelerde.

Eski iki katlıyı yıkıp aynı yere 5 katlı konut yapmanın manıtğını hala anlamış değilim

Misafir a08

2 yıl önce - Cum 10 Nis 2015, 11:03

50 yıl önceki İstanbul mu şuanki İstanbul mu?Nasıl mahvettik biz İstanbul'u

Burç

2 yıl önce - Cum 10 Nis 2015, 11:10
boş boş nostaljik takılanlar...

değil 50 yıl, 20 yıl önce bile İstanbul felaket bir durumda idi.
Sular akmaz, çöpler toplanmaz, hava kirliliğinden nefes bile alınamaz durumda idi.
Haliç'te dışkılar yüzüyordu, hayatımız halk ekmek kuyruklarında, sana yağ kuyruklarında, tüpgaz kuyruklarında geçiyordu.

pasha71

2 yıl önce - Sal 14 Nis 2015, 01:56

son 20 yıldır müteahhit ve İBB nin köşeyi dönmediği kentsel dönüşüm projesi görmedim ben..

ERTUĞRUL
2 yıl önce - Çrş 15 Nis 2015, 11:08

Kentsel dönüşüm nedeniyle Kadıköy'de oldukça yoğun bir çalışma var.
Eski binalar genellikle 4 yada 5 katlı , yeni yapılanlar ise daha yüksek 8 , 9 katlı yapılıyorlar.Hatta 15 ve üzeri katlılarda var.Çevremde birçok örneği yapıldı yada yapılıyor.
Bu binaların inşallah depreme dayanıklı olmaları en önemli kazanımımız.Ayrıca ilaveten çoğunun altına otoparkta yapılıyor buda gayet yerinde bir iş.

Ancak sıkıntılı husus şu.Bu durum dolayısıyla binalar yenilendikçe , önümüzdeki 5 yada 10 yıl içerisinde nüfusun 2 katına çıkacağını söylemek mümkün.
Cadde ve sokaklarımızın genişliği aynıyken , iki katına çıkacak nüfus ve araç sayısı sebebiyle oluşacak yoğunluk , trafik sıkışıklığı için ne planlandığını merak ediyorum.
Şu an dahi çoğu zaman kilit olan trafiğin o şartlarda ne olacağı konusu kafama takılıyor.

tolginho

2 yıl önce - Çrş 22 Nis 2015, 11:20

Alıntı:
Cadde ve sokaklarımızın genişliği aynıyken , iki katına çıkacak nüfus ve araç sayısı sebebiyle oluşacak yoğunluk , trafik sıkışıklığı için ne planlandığını merak ediyorum.

Cevap metro. Aşağıdaki haritada şu an sadece mavi dairelerle işaretli bölgelerde direkt metro erişimi var.

2017 gibi Marmaray ile birlikte yeşil daireler de metro kapsamına giriyor olacak.

Bu ihaleye çıkacak ve 2019'da bitmesi planlanan Bostancı-Dudullu ise kırmızı ile işaretli.

Bunlar haricinde Göztepe parkına Libadiye Havarayı, minibüs yoluna havaray, şu an boş gözüken fikirtepe-göztepe-merdivenköy koridorundan geçecek olan Kadıköy-Sultanbeyli hatları var.

3. tüpten geçecek Söğütlüçeşme'de sona erecek raylı sistem de unutmamak lazım.

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet