Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
123 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Serdar OKAN
8 yıl önce - Sal 05 May 2009, 22:09
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sağlık Bakanı Sayın Recep AKDAĞ, Malatya gezisinde ziyaret ettiği Turgut ÖZAL Tıp Merkezine hayran kalmış ve kendi Bakanlığına ait olan Malatya Devlet Hastanesi ve Beydağı devlet Hastanelerinin Malatya iline yakışmadığını, bunu telafi etmek için Turgu ÖZAL Tıp Merkezi büyüklüğünde ve modernliğinde bir Devlet Hastanesinin Malatya'ya kurulması için söz vermişti.

Sayın AKDAĞ sözünde durdu ve Şeker arazisinden kendilerine ayrılan arsaya 800 yataklı Malatya Bölge Araştırma Hastanesi yapımı işlerinde tüm çalışmalar bitti ve temel atma aşamasına gelindi. Mayıs veya Haziran ayında temeli atılacak olan Bölge Hastanesi 800 Yataklı olacak.

Yine bu Hastanenin yanına 200 Yataklı Bölgenin tek Fizik Tedadavi Hastanesi yapılacak. Bölge Hastanesinin Kayseri'ye yapılacak olan 600 Yataklı Hastane ile aynı proje olacağını daha önce medyadan okumuştum, ama doğruluk payı nedir bilemiyorum.

Bu Hastane haberleri ve inşaat Fotoğraflarını bu başlıktan paylaşalım...

http://www.malatyaaktuel.com/inx/haber-11377-Hast ...liyor.html

En son Serdar OKAN tarafından Sal 05 May 2009, 22:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Mesut Yeşil
8 yıl önce - Sal 05 May 2009, 22:12

Malatya'yla ilgili çok sık proje ve yatırım görüyorum son günlerde.Gittikçe gelişiyor anlaşılan.

Serdar OKAN
8 yıl önce - Sal 05 May 2009, 22:21

Alıntı:
Malatya'yla ilgili çok sık proje ve yatırım görüyorum son günlerde.Gittikçe gelişiyor anlaşılan.

Malatya Sanayi yönünden zaten gelişmiş sayılacak düzeyde bir şehirdi. Sanayi de Türkiye'nin ilk 11-12 şehri arasına giren bir konumda.

Ancak aynı gelişmişliği Devlet yatırımları bazında alamıyordu. Merkez Nüfusa göre Bölgesinin en büyük, toplam nüfusta ise 3. büyük şehri olmasına rağmen Devlet ödeneklerinden yeterince faydalanamayan bir İl olan Malatya, son Hükümet ile biraz da olsa Devlet ödeneği ve yatırımlarından daha fazla faydalanmaya başladı diyebiliriz, Mesut kardeşim...

Serdar OKAN
8 yıl önce - Sal 05 May 2009, 22:45

Kayseri İline yapılacak yada yapılmış olan Hastane projesi yanılmıyorsam bu arkadaşlar. Malatya'ya da bu projenin uygulanacağını medyadan okumuştum..

Siteden alıntı...
Alıntı:

harun82_44
8 yıl önce - Sal 05 May 2009, 22:55

Evet güzel bir haber daha.Zaten Turgut Özal Tıp Merkezi ile Türkiyede söz sahibi olan, yurt dışından karaciğer ameliyat ve nakilleri için hasta kabul eden, bir çok özel hastaneyi bünyesinde bulunduran Malatya için bu mükemmel bir haber.Eski hastane yerlerini de Tokiye devredip o alanlarada dönüşüm uygulanacaktır. Kazanan Malatya ve Türkiye olacak..

cemil sav
8 yıl önce - Sal 05 May 2009, 22:57

gerçekten üzülyorum, neden bu kadar büyük projeler yapılmasına rağmen ,özgün olmuyor keşke birebir taklidi değilde malatya ya yakışır simgesel estetik (malatya belediye sarayı gibi) binalar yapılsa..umarım özgün bir bina yapılır ..

Serdar OKAN
8 yıl önce - Çrş 06 May 2009, 20:42

Bekleyip görelim Cemil arkadaşım belki Medya yanılıyordur. Belki Malatya'ya apayrı bir proje uygulanır. Ama daha önce Malatya kongre merkezinin de Maraşın ki ile aynı olacağını yazmışlardı öyle de oldu. Umarım bu kadar büyük bir hastane için güzel bir proje ortaya çıkarılır...

s.can
8 yıl önce - Pts 11 May 2009, 01:01

Hastanenin girişi nerden olacak arkadaşlar?Bu Çevre yolundaki trafik için de önemli bir konu.

Serdar OKAN
8 yıl önce - Pts 11 May 2009, 14:26

Dün Malatya'ya gelen ve Partisinin Kongresine katılan Başbakanımız Malatya'ya yapılacak olan ve önümüzde ki günlerde temeli atılacak olan Malatya Bölge Araştırma Hastanesi için Şu Cümleleri kullandı...

Alıntı:

Malatya’da sağlıkta da attığımız adımlar önemli. Şu ana kadar 55 trilyonluk harcama yaptık. Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'nin temelini bu yıl atıyoruz. Şeker Fabrikası’nın olduğu o bölgede devasa bir Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi. Buradan bütün bölgeye sağlık hizmetleri verilecek.

Serdar OKAN
8 yıl önce - Pts 11 May 2009, 21:35

Tüm hazırlıkları biten ve Projesinin de Bitme aşamasında olan ve Proje çalışması biter bitmez temeli atılacak olan Bölge Araştırma Hastanesi ve Rehabilitasyon merkezi için İl sağlık müdürü şu açıklamaları yapmış...

Alıntı:
800 yataklı hastanenin yanı sıra 150 yataklı bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinin de yapılacağını anlatan Zengin, ''Böyle bir fiziki tedavi ve rehabilitasyon merkezi bölgemizde yok. Ankara ve Adana'da var. Rehabilite gerektiren hastalar için önemli. Böylece Malatya bölge hüviyetini de kazanacak. Bingöl, Elazığ, Adıyaman gibi çevre illerden Malatya'ya hastalar gelecek'' dedi.
Zengin, 800 yataklı hastanenin bu yaz temelinin atılacağını vurguladı.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET