Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
aybar bora arslan

11 yıl önce - Çrş 28 May 2008, 17:30

Yılmaz Bey'in bahsettiği otel Turban Çeşme'dir. Turban Başbakanlığa bağlı idi. 94 yazında o otelde staj yapmıştım. Bina ve yer olarak çok güzeldi, o zamanlar Çeşme'de o büyüklükte bir Altınyunus vardı, birde Turban. Çok da popülerdi. Çeşmeye gelen bütün sanatçılar orada kalırlardı. Otel de bir zamanların gerçek anlamda okuluymuş (diğer Turban tesisleri gibi) ama tabii malum Başbakanlığa ait olduğu için sonradan dejenere olup arpalığa dönmüştü. O zaman ki müdürünün daha sonra hırsızlıkda dahil olmak üzere bir sürü pisliği ortaya çıkmıştı. Ilıca plajına bence çok yakışıyordu, gerçi yerine yapılan Sheraton'da yakışıyor. Ama bir okulun yok olması üzücü tabii...

Ilıca plajı'nın denizi harikadır, çok severim, ama sanki gitgide kirleniyor gibi...

halilce

11 yıl önce - Çrş 28 May 2008, 17:59
Ilıca plajı

Arkadaşlar bu Ilıca plajı nerededir? Biraz bilgi verirseniz sevinirim.

35CEM35

11 yıl önce - Prş 29 May 2008, 00:03

Alıntı:
Arkadaşlar bu Ilıca plajı nerededir? Biraz bilgi verirseniz sevinirim.

(+)

(+)

aykutmol

11 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 18:59

(+)

yılmaz büktel

11 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 02:29

Alıntı:
Yılmaz Bey'in bahsettiği otel Turban Çeşme'dir. Turban Başbakanlığa bağlı idi. 94 yazında o otelde staj yapmıştım. Bina ve yer olarak çok güzeldi, o zamanlar Çeşme'de o büyüklükte bir Altınyunus vardı, birde Turban. Çok da popülerdi. Çeşmeye gelen bütün sanatçılar orada kalırlardı. Otel de bir zamanların gerçek anlamda okuluymuş

Ben bu otelle tanıştığımda daha Altın Yunus'un, bırakın temellerini adı bile ortada yoktu. söylediğim gibi bir dönem mimarisi olan, korunması gerekli bir yapıydı. Rant uğruna sheratona kurban edildi. Ilıca mimarisi içinde sheraton binasının uyum sağladığı konusunda arkadaşımın düşüncesine katılmıyorum maalesef. Turban otelinin mimariyle uyumlu abartısız bir büyüklüğü vardı. Sheraton ise Ilıca mimarisini ezen bir dev gibi.

(+)

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR