Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Asuman
10 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 14:51

Nejdet Düzen bey, suyun rengi gerçekten fotoğrafınızdaki gibi mi, yoksa photoshopla oynama var mı?

HAKAN©

10 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 15:12

Asuman hanım Nejdet Bey'e sormuş ama ben cevaplayayım.

Ilıca Plajında suyun rengi böyledir. Her zaman aynı renk ve temizlikte görmeniz mümkün.

m.erkan
10 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 21:56

Alıntı:
Asuman hanım Nejdet Bey'e sormuş ama ben cevaplayayım.

Ilıca Plajında suyun rengi böyledir. Her zaman aynı renk ve temizlikte görmeniz mümkün.

Sadece Necdet Bey'in sansi denizi bu kadar kalmis bir halde yakalamak olmus. Genelde butun yaz dalgali ve ruzgarli olur. Yaz aylarinin sayili gunlerinde boyle bulmak mumkun olur.

yılmaz büktel

10 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 22:03

Benim anılarımdan:
Alıntı:
17-18 yaşlarındayken 3 arkadaş bir akşam üzeri Ilıcaya geldik, serde gençlik var ya gezdik tozduk geceyarısına doğru, Çeşme-İzmir karayolu kıyısında yeşil bir alanda çimenler üzerinde uyuduk. sabah kahvaltı sonrasında bugünkü sheraton oteli yerinde bulunan eski turizm bankası otelinin kyısına geldik. bir rüzgar, bir dalga ki adam boyu. ben de iyi yüzme bilmiyorum. abartısız 9dan 12ye 3 saat o vahşi denizin kıyısında sakinleşmesini bekleyip sonunda umudumuzu kestik ve İzmire dönmeye karar verdik. ben arkadaşlarımıza "geldik hiç olmazsa ayaklarımızı ıslatıp öyle gidelim" deyince bir kaç adım attık, onu diğer adımlar izledi. yaklaşık 300-400 m gittik su hala dizimizi aşmıyor ama dalgalar boyumuzu aşıyor.

evet aynen Erkan'ın dediği gibi hatta fazlası var. Ilıca'nın denizini bilmeyeni kaçırtacak kadar dalgalı

Nejdet Düzen

10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 17:11

Fotoğraflarımla ilgili çok soru aldığım için burada cevap veriyorum. Bu başlıkta iki fotoğrafım var. İkiside 2008 baharında Sheraton Oteli iskelesindeçekildi. Arkadaşlarımın söylediği gibi Ilıca 'yı sakin yakalamak mümkün değil. Benim çektiğim gün rüzgar karadan estiği için deniz sakindi.
Birinci fotoğrafda HDR çalışması var.İkincisinde contrast ayarından başka müdahale yoktur. Denizin rengi gerçekten muhteşem.
Bu fotoğraflar Türkiye'yi tanıtan birçok sitede kullanılmaktadır.

sayfa 4
ANA SAYFA -> İZMİR