Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Elif

14 yıl önce - Pts 19 Tem 2004, 16:17
Ilıca Plajı

Ilıca plajı; yaklaşık 2 km uzunluğu ve ince beyaz kumuyla dünyanın sayılı plajları arasındadır. Ilıca; denizin içinde kaynayan, kükürt bakımından zengin termal su kaynağıyla şifa dağıtmaktadır. Bir çok küçük otelin ve pansiyonun bünyesinde; kaplıca suyu bulunmaktadır.

(+)

(+)

(+)

Barış

14 yıl önce - Pts 19 Tem 2004, 16:47

Aşağıdaki başlıkta dediğimi burada da tekrarlıyorum ve sana basit bir örnek gönderiyorum:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=8511

(+)

Nejdet Düzen

11 yıl önce - Cum 02 May 2008, 11:22

(+)

yılmaz büktel

11 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 14:55

Ilıca plajı anlatıldığı ve gösterildiği gibi çok güzel bir yerdir. önemli bir özelliği de (hala öyle mi bilmiyorum ama) denizin metrelerce sığ bir şekilde uzanmasıdır ki bu durum çocuklu aileler için önemli bir avantajdır.

Necdet dostumuzun resmi beni bu pllajla ilk tanıştığım yıllara götürdü:
17-18 yaşlarındayken 3 arkadaş bir akşam üzeri Ilıcaya geldik, serde gençlik var ya gezdik tozduk geceyarısına doğru, Çeşme-İzmir karayolu kıyısında yeşil bir alanda çimenler üzerinde uyuduk. sabah kahvaltı sonrasında bugünkü sheraton oteli yerinde bulunan eski turizm bankası otelinin kyısına geldik. bir rüzgar, bir dalga ki adam boyu. ben de iyi yüzme bilmiyorum. abartısız 9dan 12ye 3 saat o vahşi denizin kıyısında sakinleşmesini bekleyip sonunda umudumuzu kestik ve İzmire dönmeye karar verdik. ben arkadaşlarımıza "geldik hiç olmazsa ayaklarımızı ıslatıp öyle gidelim" deyince bir kaç adım attık, onu diğer adımlar izledi. yaklaşık 300-400 m gittik su hala dizimizi aşmıyor ama dalgalar boyumuzu aşıyor.

İşte Ilıca'nın deniziyle böyle tanıştım(1975 yılı olmalı) sonra 90lı yılların başında yine eski turizm bankası otelinde bir kaç yıl üstüste tatil yaptım . o otel de bir dönem mimarisi ürünüydü, tıpkı Hilton oteli ve Efes oteli gibi. ama rant uğruna o otelde devasa büyüklükte yenisinin yapılabilmesi için katledildi. Bulunca yörenin eski resimlerini de buraya yükleyeceğim.

burak a.

11 yıl önce - Pzr 04 May 2008, 01:10

kışları da güzeldir ılıca...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR