Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı

sizce cebeci inönü stadi yikilip, yerine modern bir merkez yapilmasi gereklimidir?
evet
83.5%
 83.5%  [106]
hayir
15.0%
 15.0%  [19]
fikirsizim
1.6%
 1.6%  [2]
Toplam Oy : 127

Behcet Sal
5 yıl önce - Sal 05 May 2009, 18:13
Cebeci İnönü Stadının yıkılması ve yerine daha iyi bir Proje yapılması için oyluyoruz!

bildiginiz gibi cebeci inönü stadinin yeri uygun ama stad cok berbat bir durumda...
stad yenilense bile güzel olmaz sanmiyorum ve bu yüzden bir baski olusturmak lazim belediyede!

yorumlarinizi bekliyorum ve yorumlariniz'da lütfen kisaca anlatin stad neden yikilsin diye (eger yikilmasini istiyorsaniz) ve yerine ne yapilabilir diye

-bence stad yikilmali cünkü yeri uygun olsada, büyük bir mac oynansa bu stad'ta otopark sikintisi yasaniyor ve cooook cirkin bir görüntü veriyor "modern" ankaramiza
ayrica'da cok eski olmasindan dolayi yikilma ihtamali cok yüksek
-bu stadin yerine bence alisveris veya is merkezi yapilabilir ve buranin arsasindan gelirlerle esenboga-pursaklar tarafina yeni modern bir stad acilabilir 30.000 kisilik yaklasik (bence yeri uygun oldugundan alisveris veya is merkezleri icin, cok gelir gelebilir!)
30.000 cok yeterli olacaktir ve ayrica pursaklar mevkiine metro getirelecektir/gececektir (Havalimani yüzünden)

GÖRÜSLERINIZI BEKLIYORUM

kisa bilgi:

1960'larda yapilan stad ankaranin göbeginde yer almaktadir ve Ankara Demirspor gibi bircok ankara 3. lig kulüpleri tarafindan kullnilmaktadir! bugüne kadar hic yenilenmemistir (restore edilmemistir)

En son Behcet Sal tarafından Sal 05 May 2009, 18:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Sal 05 May 2009, 18:19

Melih Gökçek'in 141 projesi arasında bu konu vardı.Cebeci Stadı yıkılacak ve bulunduğu yere alışveriş merkezi, residence gibi gelir getirecek bir proje yapılacak.Bunun karşılığında da 19 Mayıs Stadı yıkılıp yerine 40-50 bin kişilik büyük bir stad yapılacak.Konu ile ilgili olarak GSGM ve ABB arasında görüşmeler sürüyor.ABB'nin GSGM'ye 3.lig maçlarını oynatacağı yeni bir stad için yer vermesi konusunda anlaşma sağlanırsa projeye başlanacak.

BaRıS57
5 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 18:40

bu stad çok eski ve bakımsız bu stadı yetkililer yıkmazsa zaten kendi yıkılacak

Erkan Kvk
5 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 21:37

19 mayıs yerine 40binlik
cebeci yerine ise 15-20binlik stadyapılırsa ankarada stad sorunu kalmaz.

uğur_life
5 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 21:42
yenilenmeli

önümüzdeki yıllarda yapılacak olan avrupa ve dünya kupalarına ev sahipliği yapmayı planlıyorsak eğer bütün stadların elden geçirilip modernize edilmesi şart oğlu şart,

mesut_tr

5 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 21:55

bence cok mantikli, söyle multi bir merkez yapilabilir, iceriginden sinema, avm, kongre merkezi gibi yerlerin olabilecegi, büyük bir alana yayilmis bir merkez yapilabilir...

Arda M Öztürk

5 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 22:01

cebeci olimpiyat stadının yıkılması lazım
sn. ibrahim melih gökçek stad sizlere emanet

mustafa yildirim

5 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 22:02
Cebeci İnönü Stadının yıkılması ve yerine daha iyi bir Proje yapılması için oyluyoruz!

Cebeci inonu stadi bir hurdaya benziyor. Bu stadin belkide mazisi vardir fakat boyle stadlari gordukce igreniyorum. Ankara gibi cagdas bi kente boyle stadlarin olmamasi lazim. Benim fikrime gore bu stad yikilsin vede yerine milli park yapilsin, Cunku bi baska baslikta ankarada kisi basina yesil alan cok dusuk mus. Vede ben o bolgeyi bildigime gore o bolgenin yesil alan eksikligi var, cunku hertarafi beton yigini.
Yesil alan olsun millet bi ohh ceksin serinlesin uzansin orda, cunjku betonlasma adami bunaltiyor daraltiyor.

Eger stadyum yapilacaksa ne uzak nede yakin bir yere yapilsin. Ulasimi kolay olsun. Yani merkeze yakin olsun icinde olmasin.
Eger milli park yapilmayacaksa AVM yapilmasin. Cunku Ankara AVM dolu. Heryerinde AVM var artik. Onun yerine mesela is merkezi, turkiyenin en buyuk sinema salonlari, veya spor arac gerec magazali acik havali ayreten yuzme havuzlari veya buzhockey salonu (tabii kapasiteli ki bu sporun izlenebilmesi vede tesvik edilmesi) vs. vs.

Yani demek istedigim bu stadin yeri cok faydali bir yer olsun!!!
saygilarimla

cengis
5 yıl önce - Cum 03 Tem 2009, 02:54

Zaten bu stad iyi halde olsa bile çevresi çok dar ve misal süper lig maçlarını kaldıramaz.Mahalle arasında.Stad çöktü çökecek gibi duruo.

onurnazliaka
5 yıl önce - Cum 03 Tem 2009, 03:25

Stadın yıkılması konusunda sanırım hemfikiriz. Evet, stad yıkılmalı. Kesinlikle yıkılmalı. 1936'da yapılan Ankara 19 Mayıs Stadyumu bence şu an Türkiye'nin en iyi 3. stadyumuyken bu stadyum en diplerde yer alıyor olmalıdır. Tam bir harabe olan bu stadda iki kez karşılaşma izledim ve ikisinde de stadın o mezbele yapısından utanç duydum. Cebeci'de, Ankara'nın en önemli yerinde böyle bir stad. Anlaşma sağlansın, hemen yıkılsın. Ancak Ankara Demirspor ve burada karşılaşmalarını oynayan kulüplere iyi bir stad gösterilmelidir ki bu kulüplerimiz mağdur olmasın.

Stadın yerine ne Avm ne başka bir şey öneririm. Stadın yerine ya belediye tarafından yapılıp belediyeye gelir getirecek konut ya da araç otoparkı öneririm. Şehrin bu kadar merkezindeki bir bölgeye daha farklı projeler de zaten çıkacaktır. Bunlar da değerlendirilmelidir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet