Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Trabzon - Eski Fotoğraflar
« önceki   123456 ... 848586   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Cem45

6 yıl önce - Pts 10 Eyl 2007, 22:08
Cephanelik

Cephanelik 1965

(+)

Denizden Boztepe

(+)

Değirmendere Köprüsü

(+)

Kır Gezintisi 1902

(+)

Horon 1900 Trabzon

(+)

Cem45

6 yıl önce - Sal 11 Eyl 2007, 23:49
Trabzon Havaalanı

Trabzon Havaalanında THY Uçağı 1960lı yıllarda

(+)

Meydan 1964

(+)

Boztepede Amerikan Radar Üssü

(+)

Boztepe Amerikan Radar Üssü

Cem45

6 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 11:23
Avni Aker

Avni Aker Stadı 1975

(+)

Çömlekçi 1975

(+)

1900 Yılında Trabzonda Rum Düğünü

(+)

Rusların Trabzonu İşgalinde Rus Askerleri Trabzon Sokaklarında

[Peş peşe gönderilen mesajlar birleştirildi.  - serkanen - Çrş 12 Eyl 2007 13:19 ]

Alexandros

6 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 14:07

Sayin Cem................

Eski bir Istanbullu ve Askerligini Trabzonda yapmis bir kisi olarak, Egenin karsi tarafindan sizi ve tum Trabzon halkini selamlarim, nede olsa Trabzon denilen guzel sehirde ondort ay yasadim.

Askerligimi 56/2 tertip olarak Amasya Cavus Talimkah (89 mm roket atar birligi) taburunda yaptim, Amasyadan trenle Samsuna sevk edildik, bir aksam Samsun sihhiye taburunda yattiktan sonra , o zamanllar sihhiye taburu hava alanin bitisiginde idi. Ertesi gun Samsundan Trabzona  yanilmiyorsam Akdeniz ve ya Ege denizi gemisi ile Trabzona vardik.

Ilk zamanlar Erdogduda vatana hizmetlerimi sundum, o zamanlar Trabzonsporun maclarini uzaktan bile olsa taburdan izlerdik. Hic unutmadigim bir an Trabzonspor ilk defa Avrupaya cikinca Liverpol takimi ile eslesti, mac Carsamba gunu oynaniyordu, mac saatine sokaklarda in cin top oynuyordu, kaptan Cemilin penaltidan attigi golle 1-0 Ingiliz takimini yendik. Stadin kapali turbunu resimde goruldugu gibi sol tarafta idi, o zamanlar tenekeden yapilmisti, mermilerden suzgec gibi olmustu. 1976 Kasiminda bir ayligina Soguksuda kaldik, ardindan Boztepede kisa bir sure kaldim, o zamanlar Erdogdu ile Boztepe kiyaslanamazdi, torpili   olan yukariya cikardi.
Son dokuz ayi kavak meydaninda Inzibat Bolugunde kaldim, tum Tugayin bas muhasebecisi oldum ve oradan teskere aldim.

Trabzondan arta kalan anilar :

1-Trabzonlularin erlere karsi sevgileri, o zamanlar Uzun sokakta Inzibatlarin , carsi izni cikan erleri kontrol etmesi guctu, cunku Trabzon esnafi erlere daima destek olurdu.

2-Taksim meydanindaki Sehir lokantasi, Tum istanbullular carsi izninde, bu lokantada yerdik.

3-Taksim meydanina dogru giderken, genis bir yolda (adini hatirlamiyorum) Sehir hamami vardi, onuda her seferinde ziyaret ederdik.

4-Trabzon Giresun sahil karayolunda hangi mevsim hatirlamiyorum, sahilin basinda sonuna kadar, kurumalari icin birakilmis findik yiginlari.

5-Belediye otobuslerinin Boztepede bulunan Tugayin icinden gecmesi, yani Tugayin bir tarafindan, obur tarafina otobusle gelilebilirdi, durmamak sarti ile.

Sayin Cem, Allah nasip ederse bir guzel Trabzonu ziyaret etmek isterim.

Allaha emanet olun.

Alexandros

Cem45

6 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 21:20
Alexandros

Sayın Alexandros.......

Dostum Trabzona ve Trabzonlulara Göstermiş Olduğun İlgi Ve Sevgiden Dolayı Size Teşekkür Ederim.
Sizinde Bahsetmiş Olduğunuz  Gibi Trabzon Halkı Askeri Çok Sever Değindiğiniz Gibi İnzibatlar Trabzonda Eratı Kolay Kolay Alamaz hemen Müdahele Eder Bu Kural Aynen Devam Etmektedir.
Bahsetmiş Olduğunuz Hamam Aynen Yerindedir Meydandan Maraş Caddesine Doğru Giderkene.
Trabzon Giresun Yolu Kenarında Fındık Harmanları Ağustos Ayı İçinde  Hasat Edilir.Şu An Bahsettiğiniz Olayı Görmeniz Mümkün Değil Çünkü Karadeniz Otoyolu Hizmete Girdiği İçin Bu Manzara İç Yollarda Görülebilir.
Tugay Aynen Olduğu Yerdedir Ulaşım Tugayın Kenarından Yapılmaktadır Belediye Otobüslerinin Haricinde Dolmuş Taksi Durağıda Hizmet Vermektedir.Erdoğdu Kışlasıda Aynı Yerindedir
Sayın Alexandros Sizi Trabzona Bekleriz Buyurun Gelin Bizzat Kendim Misafir Edebilirim
Selam Ve Sevgiliremle .İlginiz İçin Trabzonlular Adına Tekrar Teşekkür Ediyorum
Sizde Allaha Emanet Olun.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler