Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Suudi Arabistan nasıl bir ülke ?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 30, 31, 32  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Barış HAKAN

4 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 23:38

Suudi Arabistan nasıl bir ülkedir sorusuna maalesef olumsuz olarak cevap vereceğim. Çünkü İslam ülkesi olmasına rağmen İslamiyeti doğru yaşamayan ve şeriat kanunlarını sadece zülum olarak yönetilmesini, özellikle kadın ve kız çocuklarına karşı hakları çok çok kötü olmasıdır. Arabistan halkı öyle cehalet ötesi insanlar ki kırılmamış ve düzelmemiş cahillik anlayışları var. O hallerini öyle gördükçe Türkiye'de yaşadığım sonsuz şükürler ediyorum.

Ama birde şöyle bir durumda var. Arabistan ve diğer İslam ülkeleri hatta Türkiye'de dahi siyonizm, emperyalizm ve masonların etkisi altında yaşıyorlar. Bunları bu hale getiren asıl batı güçleridir. Sanmayalım ki orda şeriatla yönetiliyor. Allah aşkına soruyorum. Hiç şeriat yani Allah'ın kanunları Arabistan ve diğer İslam ülkelerinde bu hale getirir mi? Bunları bu hale getiren siyozmdir. Dünya onun hakimiyet altında yaşıyor. Dünya İslam hakimiyeti altında olsaydı. Böyle fakir, yoksulluk, şiddet,
savaş, hırsızlık, zina, sömürge... gibi sayısız nedenler olmazdı.

Osmanlı Devleti'de şeriatla yönetiliyordu. Hiç Arabistan örneği gibi yaşandı mı? Zaten bu dünyada Türkler olmasaydı. İslamiyet zor yayılırdı.

gök-khan
4 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 23:44

Alıntı:
gök-han bey
size göre yobazlıgın tarifi nedir ?
kapalı olanlar yobaz, biraz et parcası gösteren cagdaş oluyor degilmi.

kapitalist düzen kadını bir meta olarak gösterir ve kullanır. kadın nekadar acılırsa bir o kadarda bu düzenin ayakta kalmasına canak tutar. sizde bu fikirde oldugunuza göre yani kadının kapalı olmasına yobazlık gericilik gibi ifadelerle karşı cıkıp acık sacık olmasına taraftar oldugunuza göre sizede bu düzenin savunucularından biri diyebiliriz.

Öncelikle kadına bir meta olarak bakan sizsiniz. Zaten kadını et parçası olarak nitelendirmeniz bunun en büyük kanıtı. Kadının ambalaj gibi kapatılmasını uygun gördüğünüze göre bu et parçasından en çok etkilenen ve en düşkün olan da sizsiniz ki kapanmasını uygun görüyorsunuz. Bir kadının açık ya da kapalı giyinmesi bir çağdaşlık ölçütü değildir. Ancak bir insanı zorla bir kılığa sokmak, o insanın kendi tercihlerini hiçe saymak, o insanı özel ve sosyal yaşamında bastırmak çağ dışı uygulamalardır. suudi arabistanda bu çok ağır ve vahim bir şekilde görülmektedir. Türkiye' yi karalayıpta araplara çağdaş demek, bu uygulamaları çağdaşlık olarak nitelendirmek aklın tamamen dışındadır.

xorhan_
4 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 23:46

Alıntı:
Hele bir gidin çok rahat olursunuz zaten. Birinin hakkınızda yalanda olsa suç duyurusunda bulunması yeter. Ya kelleniz gider ya da temize çıkana kadar içerde çürürsünüz.

Bundan 4veya 5 sene önce Beşiktaş basketbol takımına 2 tane Amerikalı oyuncu gelmişti

Şöyle bir açıklama yapmışlardı biz Türkiye’yi sokaklarda tankların dolaştığı çatışmaların olduğu bir ülke sanıyorduk bizi böyle anlatmışlardı İstanbul’a gelince çok şaşırdık böyle bir ülke beklemiyorduk demişlerdi.

Bizim ülkemizi de dışarıdan baktığın zaman yanlış tanıyabiliyorlar bizim insanımızın da başka ülkeleri yanlış tanıması gibi.

Orhan Kınık

4 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 23:56

Alıntı:
Zaten kadını et parçası olarak nitelendirmeniz bunun en büyük kanıtı. Kadının ambalaj gibi kapatılmasını uygun gördüğünüze göre bu et parçasından en çok etkilenen ve en düşkün olan da sizsiniz ki kapanmasını uygun görüyorsunuz. Bir kadının açık ya da kapalı giyinmesi bir çağdaşlık ölçütü değildir
Kendi içinde çelişiyorsun.Tutarlılık yok yazdıklarında.

Kadının kapanmasından elin erkeğine ne?

Asıl kadının açılması erkeğin hoşuna gider.

Oysa kadını meta olarak kullanma konusunda kapitalist dünya sınır tanımıyor. Reklamlarda soyunan erkek görmüyoruz ama cıplak kadın figürü hiç eksik olmuyor.

Tamam kadını ambalaj gibi kapatılmasını uygun görmüyorsun ama muz gibi soyulmasına da sesin çıkmıyor.
Kadın kapanırsa kapatılıyor oluyor, soynursa o kadının özgür seçimi öyle mi? Bunca örtünen kadın senin anlayışına göre zorla örtünüyor.İşiniz gücünüz yalan.

En son Orhan Kınık tarafından Cum 23 Tem 2010, 23:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

gök-khan
4 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 23:56

Alıntı:
Bence asıl yobazlık farklı bir dünyanın olabileceğini kabul etmemektir. Bir insan ister geleneksel nedenlerle isterse inancının gereği olarak denize bikini ile girmek istemeyebilir. Bunu inancına aykırı bulabilir. Bu durumu yobazlık olarak görmek asıl yobazlıktır. Çünkü hakaret ediyorsun. İslama göre bir kadının nikah düşmeyen birisine vücudunu göstermesi haramdır. Bu bir inançdır. İnanırsın ya da inanmazsın. Ancak yobaz deme hakkını sana kimse vermiyor.

Siz ya anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz. Ben denize bikiniyle girmeyen yobazdır dedimmi ya da böyle bir ima da bulundum mu?? Yalnız şunu diyorum bir insanı bikini giyiyor diye ayıplamak yobazlıktır diyorum. Kimsenin karışmaya hakkı yoktur diyorum. İster bikini giyer, ister haşema giyer isterse hiç denize girmez bu kendi bileceği iş.

Alıntı:
gök-khan bey acaba suudi arabistanla ilgili ne gibi bir çekememezliğiniz var?bilmiyorum arabistana gidip gördünüzmü ama ben gittim ve gördüm öncelikle çok gelişmiş ve gelir seviyesi çok yüksek bir ülke sokaklarda yürüyen insan çok azdır genellikle hep büyük devirli jeepler kullanırlar biz 3g ye henüz geçememişken onlar yıllar önce bu sistemi kullanıyorlardı arabistan ucuz bir ülke araba,ev,giyecek,yiyecek herşey çok ucuz insanları çok cana yakın ve yardımsever ama birazda tembel bazıları...S.Arabistan çok gelişmiş ve gelişmeyede son hızla devam eden bir ülke bana göre

suudi arabistan gelişmiş bir ülke değil, zengin bir ülke. Gerçi dünya geneline baktığımızda zenginlik gelişmişliğin bir sonucu olarak ortaya çıkar ama bu arap ülkeleri için geçerli değil. Doğal kaynaklarından geçiniyorlar tamamen. Ama bilimde, teknolojik alanda, sosyal alanda bir gelişmişlikleri söz konusu değil.

ömer
4 yıl önce - Cmt 24 Tem 2010, 00:00

Alıntı:
sokaklarda yürüyen insan çok azdır genellikle hep büyük devirli jeepler kullanirlar

Bunun gelismislikle bir alakasi yok benzinin sudan ucuz oldugu ve yollarinin sadece ücte biri asfaltlanmis bir ülkede böyle olmasi gayet normal.

Vikipedi
Alıntı:
Suudi arabistanda yol uzunlugu 152.000 km Asfaltlanan yol uzunlugu 45.000 km
.
Kaynak: almanca Vikipedi (Kendim tercüme ettim)[/quote]

En son ömer tarafından Cmt 24 Tem 2010, 00:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mustafa3
4 yıl önce - Cmt 24 Tem 2010, 00:00

Alıntı:
Osmanlı Devleti'de şeriatla yönetiliyordu. Hiç Arabistan örneği gibi yaşandı mı? Zaten bu dünyada Türkler olmasaydı. İslamiyet zor yayılırdı.

Türkler balkanlar disinda nereye yaymis acaba islamiyeti?Araplar islamiyeti afrika kitasinin yarsini ortasaydan hindistana endonezyaya kadar yaymislarladir.

idris K.(52)

4 yıl önce - Cmt 24 Tem 2010, 00:03

Alıntı:
Öncelikle kadına bir meta olarak bakan sizsiniz. Zaten kadını et parçası olarak nitelendirmeniz bunun en büyük kanıtı.

asıl kadın acık giyindigi zaman erkegin gözünde bir et parcası gibi görünür. kadının dişiligi ön pilana cıkmış olur. bir erkek olarak bunu bilmemeniz hayret verici.

Alıntı:
Kadının ambalaj gibi kapatılmasını uygun gördüğünüze göre bu et parçasından en çok etkilenen ve en düşkün olan da sizsiniz ki kapanmasını uygun görüyorsunuz.

kapanmısını uygun gören ben degilim "inacım" aklı olan insana görede en dogrusu kadının kapalı giyinmesi ve kendisini haram gözlerden sakınmasıdır.

Alıntı:
Bir kadının açık ya da kapalı giyinmesi bir çağdaşlık ölçütü değildir. Ancak bir insanı zorla bir kılığa sokmak, o insanın kendi tercihlerini hiçe saymak, o insanı özel ve sosyal yaşamında bastırmak çağ dışı uygulamalardır. suudi arabistanda bu çok ağır ve vahim bir şekilde görülmektedir. Türkiye' yi karalayıpta araplara çağdaş demek, bu uygulamaları çağdaşlık olarak nitelendirmek aklın tamamen dışındadır.

bu sizin şahsi fikrinizdir. siz suudi arabistanda anket yaptınızdamı böyle yazabiliyorsunuz?
siz ve sizin gibilere suyunu icip tanelerini bırakan eşek misali mi hatırlatılmalı mı ?
cağdaşlık kapanmaktan gecmez ilimden gecer.
Türkiyeyi karaladıgım yok gercekler ortada misal olarak şunu göstere bilirim.
sizin cağdaşlık dediginiz ahlaksızlıkda en önde oldugu bir gercek. kadınların acık olması zinaya zemin hazırladıgı icin cocuk yaştaki kızlar hamile kalıp cocuk aldırabiliyor. bizim ülkemizdede örneklerini görmüyor degiliz amerika kadar sık degil ama genede var.

Alıntı:
Ancak bir insanı zorla bir kılığa sokmak, o insanın kendi tercihlerini hiçe saymak, o insanı özel ve sosyal yaşamında bastırmak çağ dışı uygulamalardır.

kendiniz yazdıklarınız ile celişiyorsunuz.
kötülediginiz suudi araplardan farkınız nedir ?
Türkiye Cumhuriyetinde kapalı kızlar üniversiteye gidince zorla acmak ve başka kalıba sokmak isteyende sizlersiniz.

mesajım artsın diye cevap yazmayalım tartalım, bicelim ölcelim, karşılaştıralım sonra yazalım.
arapların yönetiminde carpıklıklar olabilir ama bizim yönetim şeklimiz kusursuzmu ?

En son idris K.(52) tarafından Cmt 24 Tem 2010, 00:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ismail günen
4 yıl önce - Cmt 24 Tem 2010, 00:15

yıllarca bizlere yunanistandan rusyaya,irana kadar bütün komşularla didişmemiz gerektiği empoze edildi.yunanlılar hakkında konuşulan her şeyin tepkisini anında medyadan geri duyuyoruz vb.
Amerikalıların Iraka 10.000km öteden demokrasi getirmek için yaptığı baskın gibi bizde Arabistana medeniyet öğretmeye çalışıyoruz.
Daha KKTC yi kimseye kabül ettiremedik.Ona rağmen didişmeye devam ediyoruz...

Poyrazzz
4 yıl önce - Cmt 24 Tem 2010, 00:21

Alıntı:
Türkler balkanlar disinda nereye yaymis acaba islamiyeti?Araplar islamiyeti afrika kitasinin yarsini ortasaydan hindistana endonezyaya kadar yaymislarladir.
Türkler Osmanlı döneminde 600 sene o topraklara kol kanat germeseydi görürdük o zaman arapların ya da islamiyetin durumunu. Suudi Arabistanı övmek için kendi milletini karalamak bana hiç doğru gelmiyor. Arabistandaki kutsal topraklar hepimizin başımızın tacı. Yönetimdeki Vahhabiler de beni ilgilendirmiyor. Öyle yönetilmeyi seviyorlar demek ki ses çıkarmıyorlar. Bu sitede Türkiye'nin tanıtımı amaçlanıyor. Ama burası Arabistan üzerinden inançlı insanlara laf sokmak isteyenlerle, onlara hadlerini bildirmek isteyenlerin atışmasına dönmüş. Türkiye'nin tek derdi bu mu?

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET