Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eski Adana Evleri ve Sokakları
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 3
Ahmet Nadir İşisağ

9 yıl önce - Cmt 05 Arl 2009, 20:37
Kim biliyor?.........

(+)

(+)

(+)

(+)

Gezerken soruyorlar..yıkılacak evlerin mi? yoksa restore edilecek evlerin mi? Fotoğraflarını çekiyorsunuz? Yoksa bir başka niyetiniz mi Var?...Bu matbaaların durumu ne olacak? Fotoğraf çektiğinize göre siz durumu biliyorsunuz(!)...Bilmiyorum ki...KİM BİLİYOR...evet kim biliyor ne olacak bu Tepebağ'ın,Eski Adana Evleri'nin hali.....

woweray
9 yıl önce - Cmt 05 Arl 2009, 20:57

11.3 milyon tl ayırılarak bu tepebağ mahallesi restore edilecek.

taha01
9 yıl önce - Cmt 05 Arl 2009, 22:24

Bu bilginin doğruluk derecesi nedir acaba? tepebağ tamamen kurtarılacak mı?? ne kadar sürede tamamlanacak? konuya açıklık getirirseniz sevinirim...

Ahmet Nadir İşisağ

9 yıl önce - Sal 02 Şub 2010, 03:42
Bir adım ileri iki adım geri.....

(+)

Tepebağ

(+)

Döşeme Mahallesi
Şehrin içinde göz önünde olan evler göstermelik olarak onarılıp (Butik Otel) yapılırken,Tepebağ,Kayalıbağ ve Döşeme Mahallelerindeki evler sessiz sedasız yıkılıyor ve insanlar terkediyorlar..sonra hurdacılara mekan oluyor yada park yeri...Eski,düzenli,planlı yerleşim yerlerinden bir mahalle olan Döşeme mahallesi Eski Milli Mensucat Fabrikasının sahiplerinin ve yöneticilerinin oturduğu lüks bir semt,planlı bir mahalle olarak 20 yıl öncesine kadar revaçtaydı...Şimdilerde gecekondu yerleşiminden daha kötü bir durumda..nedendir bilinmez..Yazık...
Yukarıdaki bir mesaj da;woweray adlı üyemiz bu tip restorasyonlar için 11.3 milyonluk bir tahsisatın ayrıldığını söylemiş ve gitmiş" kim ayırmış,nasıl olmuş bir bilen yok!."
Nasıl tahsisat ayrılmış,önce Bosnalı Salih Efendi konağının yanındaki onarılmadı,Nardalı onarılmadı,Tepebağ,Kayalıbağ derken Döşemedeki evler tek tek yıkılıyor..Durumu bilen biri varsa lütfen bilgi versin!....Yazık oluyor bu evlere Adana'nın doğru dürüst örnek eski evleri kalmayacak bu gidişle....Yazık oluyor..üzülüyor insan....

Bulent034
9 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 16:24

Cok Tesekkurler resimler gercekten cok etkileyici ozellikle eski tarihi yapilar bana muthis bir duygu yukluyor.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA