Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erdal Mindevallı
11 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 11:40
Azerbaycan'da Üniversiteye Saldırı: 17 Kişi Yaşamını Yitirdi!

Evet arkadaşlar güne bu acı haberle uyandık.Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devlete ait bir üniversiteye silahlı iki kişi baskın yaptı.Saldırganlar 13 kişiyi öldürürken 15 kişiyi de yaraladı.

Okulun zemin katından itibaen öğrencileri taramaya başlamışlar.13 kişi ölmüş 15 kişi yaralanmış. Aynı zamanda saldırganlardan bir kişi intihar etmiş.Diğeri ise hala okuldaymış.

Kaynak:

http://www.ntvmsnbc.com/id/24961909/

ozanfus
11 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 17:20

Saldırı sonrası ilk belirlemelere göre 12 kişi hayatını kaybetti.fakat kulaktan dolma bilgilerle 17 olduğu söyleniyor. hayatını kaybedenler arasında TÜRKİYE'DEN ÖĞRENCİ yok! Hayatını kaybedenlere başsağlıgı diliyorum. Bunun yanında açıklamalarıda sizlerle paylaşmak isterim;

Makarov tipi silahla ateş açan Azeri asıllı Gürcistan vatandaşı 29 yaşındaki Ferda Kadirov'un, yakalanacağını anlayınca intihar ettiği kaydedilen açıklamada, Kadirov'un üzerinde birkaç şarjör ve çok sayıda mermi ele geçirildiği bildirildi.

Ölü ve yaralıların adlarına yer verilen açıklamada, ölenlerden birinin Sudan, birinin Suriye, 9'unun Azerbaycan vatandaşı olduğu, ölen bir kişinin kimliğinin ise henüz belirlenemediği kaydedildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan Devlet Petrol Akademisinde düzenlenen saldırıyla ilgili gereken tüm önlemlerin alınacağını, bundan hiç kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sosyal ve Siyasi İşler Şube Müdürü Ali Hasanov da, Akademide düzenlenen silahlı saldırının, ülkedeki sosyal ve siyasi istikrarın sarsılmasına yönelik yapılan bir faaliyet olmadığını söyledi. Hasanov, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyanın bir çok yerinde bu tür saldırıların meydana geldiğini ifade ederek, olayın araştırıldığını kaydetti.

Öte yandan Azerbaycan Eğitim Bakanlığı yetkilileri, ülkedeki orta dereceli okullarda ve yüksek öğretim kurumlarında güvenlik önlemlerinin artırılacağını bildirdi. Yetkililer, bunun için bir önlemler paketi hazırlandığını bildirdi.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 20:27

Delirdi dünya artık!... Başı boş bırakırsan olacağı budur...

Akın KURTOĞLU

ali_35
11 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 20:29

Alıntı:
fakat kulaktan dolma bilgilerle 17 olduğu söyleniyor

Bende emin değilim ama şu an haberler de ölü sayısının 17 olduğu söylendi.

Samir Savalan

11 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 21:43

Evet bu gün gerçekten de üzüntülü geçti...Olay da hayatlarını kaybeden lere Allahtan rahmet diliyorum...

En son Samir Savalan tarafından Prş 30 Nis 2009, 21:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burak Yılmaz.
11 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 21:47

Başımız sağolsun.Okulda okuyan Türk öğrencilerde vardı o konuda bir bilgi varmı

Burç

11 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 21:50

Alıntı:
hayatını kaybedenler arasında TÜRKİYE'DEN ÖĞRENCİ yok!

Yurtdışında böyle toplu ölümlü bir olay olunca hep "acaba içlerinde Türk var mı?" diye merak edilir, ancak Azerbaycan'da herkes zaten Türk. Bu yüzden bu bilgi bana anlamsız geldi.

batuksk
11 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 21:50

allah hepsinin ve ailelerinin yardımcısı olsun.ölenlere rahmet ailelerine baş sağlığı ve sabır diliyorum akın abininde dediği gib dünya delirdi.

Metin Dağıstanlı
11 yıl önce - Cum 01 May 2009, 00:53

Daha BU BAŞLANGIÇ yani UYARI ATIŞI .
Azerbaycanın ,Aliyevin Rusya ya gidişi , petrol anlaşmaları yapmasının ve Türkiye ye ermenistan konusunda gösterdiği tepkiye büyük denizler ötesinden bir yerlerin UYARI ATIŞI. Ayagını denk al yoksa ülkeni karıştırır seni iktidardan alaşağı ederim TEHDİDİ.
ALİYEV kendi ülkesinin inandığı çıkarları doğrultusunda bagımsız politikalar izlemeye devam ederse önümüzdeki aylarda kardeş ülkede ne adiliklerin sahneye konduğunu hep beraber göreceğiz.
AYNEN 12 MART MUHTIRASINDAN ÖNCE SAYIN SÜLEYMAN DEMİREL İN RUSYA İLE YAPTIĞI EKONOMİK ANLAŞMALARIN FATURASINI 12 Mart öncesi yaratılan anarşik ortam ve 12 Mart muhtırası ile alaşağı edilişinin kopyası Azerbaycanda oynanacak.
TÜRKÜN TÜRKDEN BAŞKA GERÇEK DOSTU OLAMAZ

Hüseyin C
11 yıl önce - Pzr 17 May 2009, 22:56

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de geçen ay sonunda bir üniversiteyi basıp rastgele 12 kişiyi öldürdükten sonra intihar eden Ferda Gadirov adlı Azeri asıllı Gürcü’nün son mesajı yayınlandı.

Vatan'ın haberine göre Azeri emniyeti, 29 yaşındaki Gadirov’un örgüt üyesi olmadığını, "yalnız kurt" olarak hareket ettiğini açıkladı.

Silahı Tiflis’ten aldığı kesinleşen Gadirov’un, kendisini öldürmeden önce cep telefonuna yazdığı mesaj şöyle:

"Benim için sevgi yok, sadece nefret var. Bakü’ye geliyorum, yaşlarına bakmadan herkesi vuracağım. Polise teslim olmayacağım. Öldürmenin keyfine varacağım. Her adımım ölüm."

Olayla ilgili iki kişi hálá tutuklu.

KAYNAK

Eleman psikopatmış galiba.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET