Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Senayasin
10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 12:31
Sivas 4 Eylül Stadyumu Şampiyonlar Ligi Maçlarına Uygun mu?


Uygun Olmazsa Kadir Has stadyumu olabilir mi

Sait_71
10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 12:33

Uygun değil bence stadıda kilitlerle bu başlığıda..

Mak.Tek.Mehmed

10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 12:38

Stad önemli değil. Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak Sivassporun Şampiyonlar ligine gitmesini destekliyorum. İş stada kalsın. Ülkemizde stad mı yok. Her yerde Sivas taraftarı var. Yeterki biz destekleyelim. Takım veya stad önemli değil. Dışarıda alınan tüm başarıları alkışlamak adına ne gerekiyorsa yapmalıyız. Yakınında Kadir Has Stadı ( KAYSERİ) var. O da olmazsa İstanbula gelir.Efe Kahraman

10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 13:02

Uygun değil.Ancak şampiyonlar ligi oynanmıyacak'da değil.Yazın modernizasyon yaparlar stad uygun olur.

gökhan tohumcu
10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 14:16

Sivasspor yönetimi ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü bir araya gelerek uygun standatlara getirebilirler stadı.Sivasspor'a başarılar şimdiden.Mesut Yeşil
10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 14:34

Kadir Has'ta oynasın işte hemen yakınında öyle bir stadyum var.

kocakaymak

10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 14:39

Bence acilen kale arkaları yıkılıp Avni Aker gibi yapılması lazım.KADIRCEYLAN

10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 14:41

Istanbulda'da oynanabilir , 2 milyon sivasli var.Yeterki sampiyonlar ligine gitsin.

mesut_tr
10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 14:49

keske yeni stad'a hemen baslansa, tabii bu seneye yetismesi imkansiz ancak hic olmazsa seneye yine sivas sampiyonlar ligine katilirsa o zaman o stadda oynanabilir, suan icin en iyi tercih hem seyirci sayisindan hemde modern acidan kadir has sehir stadi görünüyor, hem sivas yakin oldugu icin en az 20 bin kisi garanti gider hemde kayserili vatandaslarimizda sivasspor'u yalniz birakmazlar...

bir kaba hesap yaparsak:

sivas modernizasyon ile kapasite 20 bin:

ortalama seyirci: 17500
bilet ortalama fiyat: 30tl
mac sayisi: 3
toplam gelir=1.575 milyon tl, + sampiyonlar ligi katilim payi ile beraber sagi yukari 7.5 milyon, bunlardan 1 milyon masraf desen 6.5 milyon kalir..

kadir has sehir stadi: kapasite 33 bin

ortalama seyirci: 27500
bilet ortalama fiyat= 30 tl
mac sayisi: 3
toplam gelir= 2.475 milyon tl+sampiyonlar ligi katilim payi ile asagi yukari 9 milyon..

keske su stada biran önce baslasalar...


hadi vesselam..


kazimdogan

10 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 15:03

Alıntı:
UEFA 2006 yılında yayımladığı düzenleme ile bir statta uluslararası müsabaka oynanabilmesi için bazı kriterlerin sağlaması gerektiğini açıkça belirtmiştir. Bu kriterlerin sağlanmasına göre de statları 1. 2. 3. Kategori ve elit stadyum olarak eğerlendirilmektedir.

Bir stadın UEFA kriterlerine uygun olması için öncelikle International Football Association Board (IFAB) tarafından belirlenen futbol oyun kurallarına (kale direklerinin boyu ve cinsi, korner dairesinin yarıçapı, sahanın ölçüleri vs.) uygun olması gerekmekte. Zemin doğal ya da suni çim olabilir fakat kesinlikle yeşil renkte olmalıdır. Taç çizgisinden en az 5m. İçeride 2 adet 13 kişilik kapasiteye sahip yedek kulübesi bulunmalıdır. Stadın tamamının koltuklu olması her kategori için şart. Koltukların birbirinde ayrı ve sağlam malzemeden yapılmış olması gerekmekte. Özellikle bu noktada UEFA’nın 2. ve 3. Kategori ile elit statlara yönelik maçın başlayabilmesi için tüm seyircilerin oturmuş olmasını şart koşmakta. Stat kapasitesinin en az %5’lik kısmı rakip taraftar için özel dizayn edilmelidir.Taraftarların stada giriş ve çıkışlarını kolaylaştıracak turnike sistemi olmalı ve tüm acil çıkış kapıları renkli olarak işaretlenip maç boyunca kilitsiz tutulmalıdır. Elit statların girişleri elektronik sistem ile denetlenmeli ve de kapasitelerinin en az 30.000 olması gerekmekte.

Stadın içerisinde UEFA Delegelerine ait özel bir oda bulunmalı ve bu oda hakem ve takım soyunma odalarına yakın olup her türlü iletişim (faks, telefon, internet) olanaklarına sahip olmalıdır. Statta en az bir tane ilk yardım, tedavi ve doping kontrol odasının bulunması şart. Hakemlerin ve de takımların soyunma odalarının da masaj yatağı, duşlar, oturma kapasitesi gibi bazı kriterleri karşılaması gerekmekte.

UEFA stat kriterlerini belirlerken medya mensuplarını da unutmamış. Basın için tüm iletişim imkanlarına sahip en az (elit statta 150m2) bir odanın olması gerekmekte. Basın mensupları için kapalı tribünde merkezi bir konuma sahip (elit stat için 200 kişilik-100 tanesi ekipmanlı) basın tribünü olmalı. Bu tribün faks ve modem gibi iletişim imkanları ile donatılmalıdır. Elit statta 40, 3. ,kategori statta 25 TV ve radyo sunum mekanı (en az 3 koltuklu) olmalıdır. 3. kategori ve elit statlarda sahayı gören TV sunum odasının olması, stadın dışında, kategorisine göre canlı yayın araçları için belirli bir büyüklükte park bölgesi, elit statta en az 100 koltuklu basın açıklaması yapılabilecek bir odanın bulunması şart koşulmakta.

Projektörle aydınlatma sistemi konusunda da stadın kategorisine göre bazı kriterler mevcut. Ayrıca statta elektrik kesilmelerine karşı bir de yeterli kapasitede jeneratörün bulunması gerekmekte. Güvenlik açısından stadın giriş, çıkış ve de tüm tribünlerinin kamera ile izlenmesi – stadın güvenliğinden sorumlu şahıslar için de özel bir odanın olması gerekmekte. Statlarda dahili anons sistemi olmalı ve elit statlar herkesin kolaylıkla görebileceği büyük bilgilendirme ekranına sahip olmalıdır. Stadın her bölümünde tam teşekküllü ilk yardım merkezi bulunmalı ve seyircilerin kolayca fark edebileceği şekilde işaretlenmelidir.

UEFA delegelerinin ve VIP konukların araçlarını rahatça park edebilmeleri için özel park alanları olmalı. Elit statlarda 1.500 kişilik (200’ü) rakip için ayrılmış VIP koltukları bulunmalı ve bu koltuklar kapalı tribünde iki penaltı noktasının tam ortasına yakın konumda olmalıdır.

Engelliler için özel koltukların, sağlık alanlarının ve temizlik alanlarının mevcut olması, en az beş bayrak direğinin bulunması, her 200 kişi için 1 klozet ve her 125 kişi için 1 pisuarın bulunması da diğer kriterler.sporlog.com Gökmen Ersoy yazısından alıntıdır.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET