Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
GKHNYRL
8 yıl önce - Sal 05 May 2009, 10:47

Çekmeköy hem varoşların hemde yüksek gelirlilerin oturduğu bir semt, bir bakışta hem lüks villalar, apartmanlar hemde müstakil evler görebilirsiniz.

Ama çok genç bir ilçe olduğu için zamanla çok daha güzel bir ilçe olacağına inanıyorum...

Taşdelen, Alemdar ve ömerlininde çekmeköyle katılmasıyla tam bir doğa ilçesi konumunda.

Şile yolu sayesinde 10 dakikaya boğaz köprülerine gidebilirsiniz, çok yakında metroda yapılıyor.

aydın gemicioğlu
8 yıl önce - Sal 05 May 2009, 20:51

Duyduğum kadarıyla Üsküdar'dan Çekmeköy'e Ümraniye üzerinden çift katlı ve Şile Otobanından direk İETT otobüsü seferleri mevcut. Otobandan giderseniz Çekmeköy 20 dakika, Ümraniye üzerinden giderseniz 1 saat sürüyor.
Yalnız Şile otobanından gidene binerseniz pik saatlerde yolculuk yapmayınız..Çok yoğunluk var,otobüsler hınca hınç dolu.
Yok rahat bir şekilde insanca giderim derseniz, otobüs çok koltuklu çift katlı ve rahat.Ancak Ümraniye üzerinden geldiğinden zamandan kayba uğrarsınız.
İETT'nin son bir uygulamasınıda vurgulayalım;
1 tane numarasız yeni hat var.
İş yoğunluğunun ve iş dönüşünün arttığı saatlerde
METROBÜS_ALTUNİZADE/ ŞİLE YOLU_ÇAMLIK hatları mevcut.
Buda karşıdan işe gelenlere 1. köprü için başka bir alternatiftir.

Baran34
8 yıl önce - Çrş 06 May 2009, 15:06

Karşıya gitmek çok rahat oluyor. 522ST ile Şile Otobanından, ardından da ikinci köprüden 20 - 25 dk.da karşıya Levent'e geçilebiliyor. Ama şu Kadıköy işini çözmeleri lazım kesinlikle. Kadıköy'e gitmek bu kadar büyük dert olmamalı. Şile Otoyolundan hat lazım en kısa zamanda. Bir ara Sarıgazi'ye veya Alemdar'a kadar kaçak dolmuşlar vardı akşam dokuzdan sonra onlar çok iyiydi. Sonra kaldırıldı diye biliyorum, şu an Kıbrıs'ta olduğum için haberim yok. Özetle Kadıköy'e giden yeni bir hat şart görünüyor.

Bu arada GKHNYRL "çok yakında metro da yapılacak" demişsiniz, ama ne yazık ki çok da yakında gözükmüyor.

aydın gemicioğlu
8 yıl önce - Prş 07 May 2009, 17:46

üsküdar Çekmeköy arasında metro yapılması kesin bir karardır,zaten gerek Çekmeköy belediyesi gerekse Büyükşehir'in web sitesinde birçok yayınlar mevcut.
Çekmeköy'den Kadıköy'e birçok alternatifle gitmek mümkün.Ancak ilerleyen zamanlarda Şile otobanı ile Kadıköy seferleri başlanabilir diye düşünüyorum.
Çekmeköy nüfus olarak 39 ilçe içerisinde sondan 5. sırada olduğunu biliyormuydunuz?
İşte veriler:

1) Adalar :10460
2) Şile :25169
3) Çatalca :61566
4) Silivri :118304
5) Çekmeköy:135603
6) Arnavutköy:148419

Kadıköy,Ümraniye ve Üsküdar gibi ilçelerin nüfusu ise yaklaşık 550 bin.
Çekmeköy'ün nüfusunu oranladığımızda bu 3 büyük ilçenin sadece 4'te 1'i kadar.

adem yavuz
8 yıl önce - Cmt 25 Tem 2009, 20:16

C. H. Engin Er arkadaşım demişsinki

Alıntı:
Alemdağ ve Taşdelen, Tuzla veya Büyükçekmece'nin köylerinden çok farklı değil.

bu yerlerde yerleşimi nasıl istersen öyle görebilirsin çünkü yerleşim tamamen birbirinin içine girmiş durumdadır özelliklede Taşdelen de.Sana Taşdelen i biraz daha iyi tanıman için belki Beşiktaş ta bile göremeyeceğin yapıların da içinde olduğu bu başlığa göz atmanı tavsiye ederim.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=15556

aydın gemicioğlu
5 yıl önce - Cum 18 Oca 2013, 10:25

Taşdelen Mahallesi bugün Çekmeköy'ün merkez mahallelerinden sonra en gelişmeye müsait bir yerdir.Özellikle Turgut Özal Bulvarının olduğu kısımlar

Cemoli D18
5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 15:43

Alıntı:
Taşdelen Mahallesi

daha önceden ümraniyeye bağlıydı sanırım burası ?

otokoç taşdelen burada olması lazım ?

fraust
5 yıl önce - Cum 08 Şub 2013, 00:35

Merhaba arkadaşlar...

Çekmeköyde, Ataşehir ve civarına yakın bi ev satın almak istiyorum.
Ama o bölgeyi pek bilmiyorum.

Fiyat olarak uygun, 3+1, ataşehir ve çevresinde yakın yerler konusunda bana yardımcı olursanz çok memnun olurum.
Apartman ya da site farketmez...

Mahalle olarak önerebileceğiniz yerler nereler?
Fiyatlar ne kadar?

Sonsuz teşekküler şimdiden...

Serdar Barlas
4 yıl önce - Pts 13 Oca 2014, 19:15

1976 yılında çekilen Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin finali burada çekilmiş. Filmin çekildiği Adile Sultan Kasrı'na en yakın köylerden olsa gerek, burayı seçmişler. O yıllarda gerçekten de İstanbul'un dışında derme çatma bir Anadolu köyü imiş. Galiba o zamanlar Üsküdar'a bağlıymış. Son 40 yılda İstanbul'daki muazzam büyümenin bir örneği diyebiliriz. Bu okul binası duruyor mu, bilinmez.

Kaynak

(Foto bmp den gif'e çevirme. Kötü kusura bakmayın, zaten bilgi amaçlı)

Cemoli D18
4 yıl önce - Pts 13 Oca 2014, 19:46

Vay bee ne İstanbul.
Okulun adı şimdi koskoca bir ilçe adı

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet