Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli Belediyelerinin öncelikli hedefi ne olmalıdır?
Kentsel Dönüşüm 46.3%  46.3%  [38]
Ulaşım 23.2%  23.2%  [19]
Yeşil Alanlar 4.9%  4.9%  [4]
Eğitim 8.5%  8.5%  [7]
Turizm Yatırımları 6.1%  6.1%  [5]
Meydan Düzenlemeleri 0.0%  0.0%  [0]
Spor Alanları 3.7%  3.7%  [3]
Sosyal Faaliyetler 2.4%  2.4%  [2]
Diğer 4.9%  4.9%  [4]
Toplam Oy : 82

fatih özgüleç
13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 14:12
Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli Belediye Başkanlarından Beklentilerimiz

Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli Belediye Başkanlarından Beklentilerimizi bu sitede tartışmaya açmak istiyorum.

Adem yılmaz

13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 14:17

Şahinbey ve Şehitkamil belediyelerinden en çok Kentsel dönüşüme önem vermelerini isterim yeni yapılacak toplu konutların kent dışına degilde var olan gece konduları yıkıp yerine yeşil alanlarıyla yeni yaşana bilir binalar yapılması çok iyi olur Büyükşehirdende turizim yatırımlarına devam etmesini ama bunun sadece müzelerle olmuyacagını artık degişik yatırımlara yönelmesi isterdim

tekin m
13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 14:17

Ben tüm Türkiye'de belediyelerin kültür,sanat,spor gibi alanlara önem vermesini yani halkımızın sosyal hayata katılmasını sağlayacak adımlar atmasını istiyorum.

Mehmet Türkyılmaz
13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 14:29

Bana göre kentsel dönüşüm şehrimiz için bir elzemdir.Şehir planlama olarak daha da çarpıklaşmadan bir an önce dar yollar genişletilmeli,gecekondular yıkılmalı ya da ıslah edilmeli.Toplu konut projeleri kaldığı yerden devam etmelidir.Daha da önemlisi bundan sonra çarpık ketleşmeyle mücadele edilmeli.Buna meyleden müteşebbislere göz açtırılmamalıdır.Bir diğer önemli sorun ise büyük ölçüde göçün neden olduğu eğitim problemidir.Maalesef ÖSS'de her yıl hezimete uğrayan bir şehiriz.Eğitim konusunda "devrim" niteliğinde projeler yapılmalıdır.Özetle "çarpık kentleşme" ve "eğitim" konuları en önemli iki sorun olarak karşımıza çıkıyor.
İlerlemenin ilk adımı,eksiklerimizi kabul etmektir.

Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 14:35

Kentsel dönüşümden sonra şehrimize yakışır büyük bir meydana ihtiyacımız var.

tekin m
13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 14:36

Kentsel dönüşüm yapılırken bence çevre dostu bir kentsel dönüşüm politikası izlenmesi lazım Mesela Güneş enerjisi ve Rüzgar enerjisi ile kendi elektriğini kendi üreten bir kent yaratılabilir.Böylece gelecekte karşılaşılacak sorunlara karşı da bir önlem alınabilir.Yine aynı şekilde gelecekte su sorunu olacağı söyleniyor buna yönelikte arıtma tesisleri kurularak suyun geri kazandırılabileceği çevre dostu bir kentsel dönüşüm projesi uygulanabilir bu tip bir projeye Avrupa Birliğinden de fon desteği sağlanabilir

Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 14:40

Alıntı:
çevre dostu bir kentsel dönüşüm projesi uygulanabilir bu tip bir projeye Avrupa Birliğinden de fon desteği sağlanabilir

Zaten Türkiye'de en çok avrupa birliğinden fon desteği alan 1. şehiriz bildiğim. Önemli olan düşüncelerimizi mail yoluyla belediye ile paylaşmakta.

serce27
13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 16:54

bunların hepsinin yapılması lazım ama en öenmlisi egitim oldugunu söylemeliyim çünkü antep egitimde çok gerilerde yani sınavlarda 65 sırada egitim olursa herşey olur

Burak Yılmaz.
13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 16:57

tabiki en önemlisi eğitimde şunu unutmamak lazım Gaziantep'in ÖSS ve OKS gibi sınavlarda derecesinin kötü olması Doğu'dan gelen göçün sonucundadır.

Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Çrş 22 Nis 2009, 17:54

Eğitimdeki başarısızlığın bizle alakası yok ki. Bahsedildiği üzere tek sebebi göç. Maalesef hala bazı okullarda tek sırada 4-5 öğrenci oturuyor.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET