Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ömer3510

10 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 19:21
Van - Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Türkiye Cumhuriyeti'nin doğu bölgesinde bir üniversite kurulmasına ilişkin ilk düşünce, her zaman olduğu gibi ileri görüşü ve doğru kararları ile tüm insanlığın hayranlığını kazanmış olan ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e aittir.

Atatürk'ün isteği doğrultusunda İstanbul ve Ankara Üniversitelerinden sonra Türkiye'nin 3'üncü üniversitesi
olarak Van'da kurulması düşünülen Şark Üniversitesi, 20 Temmuz 1982 tarihinde "Yüzüncü Yıl Üniversitesi" adıyla kurulmuştur.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi, 20 Temmuz 1982 tarih ve 41 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulmuştur.

Kent merkezine 14 kilometre uzaklıkta, göl kıyısında 8500 hektarlık bir alana sahip olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin bugün 9 Fakültesi, 14 Yüksek Okulu, 3 Enstitüsü ve 13 Araştırma ve Uygulama merkezi bulunuyor. Sürekli yenilikler yapılan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin çehresi hızla değişiyor. Türkiye'nin en doğusundaki üniversite olma özelliğin koruyan bu üniversite, ayrıca her yönüyle keşfedilmeyi bekleyen bir bölgede bulunuyor.

Kampüs Girişi

Üniversite'ye bağlı bölümler;

• Eğitim Fakültesi
• Erciş İşletme Fakültesi
• Fen Edebiyat Fakültesi
• Güzel Sanatlar Fakültesi
• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
• İlahiyat Fakültesi
• Mühendislik Mimarlık Fakültesi
• Tip Fakültesi
• Veteriner Fakültesi
• Ziraat Fakültesi

Kaynak

Kaynak2

İsmail Kılıçaslan

9 yıl önce - Cmt 26 Hzr 2010, 17:15
Van-Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Kuruluş:1982
Öğrenci sayısı:18.000
Yüzüncü Yıl Üniversite yerleşkesi Van şehrinin 17 km kuzeyinde Vangölü sahilinde kurulmuştur.
Üniversite 9 Fakülte, 3 Enstitü, 13 Yüksekokul ve 12 Uygulama ve Araştırma Merkezi ile eğitim öğretim faliyetlerini sürdürmektedir.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

İsmail Kılıçaslan

9 yıl önce - Prş 01 Tem 2010, 09:30

Üniversite camii

(+)

M.Furkan
8 yıl önce - Cmt 21 May 2011, 14:24

Muhtelif zamanlarda çektiğim kampüs fotoğrafları...

Rektörlükten kampüse giden yol (+)

Misafirhane ve Rektörlük (+)

Minareden Kampüs (+)

Minareden Kampüs (+)

Selahattin
8 yıl önce - Çrş 13 Tem 2011, 17:21

(Temmuz 2011)

sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler