Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Zafer

5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 18:08
Ülkesinin çıkarlarını savunan milletvekili nasıl olur?

Partizanlık yapmadan, hakkıyla hukukuyla, milletvekili dediğin böyle böyle olmalıdır diye sıralayabilir misiniz?

Misal benim değerlerim;

- Bölünmez toprak bütünlüğümüz,
- Güvenliğimiz,
- Tarihi, kültürel, milli ve diğer değerlerimiz,
- Eğitim, sağlık vs gibi konularda ülkemizi refaha götürecek adımları atacak inançlı düşünceli vekillerin parlamentomuzda olmasını istiyorum.

Dış politikada ülkemizin çıkarlarını düşünüp kimseye taviz vermeyen, hep daha ileriye gitmemiz için çabalayan milletvekillerine ihtiyacımız var.

Sizin kriterlerinzi nedir?

Vedat BEHAR

5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 18:16

bana göre ülkesinin çıkarlarını savunan milletvekili bu video klipteki anlatılan http://www.yasaktube.net/video+izle.php?tag=%C5%9 ...u4r92gA4I# gibi olmayandır..
işin özeti en iyi milletvekili çıkarları uğruna, milletvekili iken parti genel başkanına ve seçim zamanı halkına dalkavukluk yapmayandır.

kaynak : www.yasaktube.net

En son Vedat BEHAR tarafından Cum 17 Nis 2009, 18:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

bülent dizdar

5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 20:51

Milletvekili andına sadık kalsınlar, o bile bana yeter. Ama nerdeee?

Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma;

Hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma;

Toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma;

Büyük Türk Milleti önünde namusum ve şerefim üzerine andiçerim.

GOKSEL_74
5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 20:57

Zafer bey,
Konu öyle güzel ve derin ki...

Gelin bana kızmayın konuyu başka yerlere götürüyorum diye nacizane bir soru sorayım belki hayırlara vesile olur.

Sizce bu ülkede Milletvekili olabilmek için Olmazsa olmaz sahip olunması gereken donanım veya donanımlar nelerdir?

Ülkesinin çıkarını savunan milletvekili; Milletvekili en başta kendisine OY veren halkının çizgisinden çıkmaz, onlarla sürekli dialog halindedir ki bu sayede yerine getirdiği yasama ve yürütme görevlerinde Halkının duruşuna göre hareket eder.

Oy ELİNİ karşı siyasi görüşündeki masalara bakarak değil Akıl Mantık Zihin ve Halkının tercihleri süzgecinden geçirerek KALDIRIR veya İNDİRİR.

Tek bir derdi vardır o da VATANA ve MİLLETE hizmet. Geceleri uyku uyuyamaz "acaba şu an hangi vatandaşım çaresiz dertli" diye. Bu bitmezzzz yazılırda yazılır, çünkü bunu bize yazdıran bir tarihimiz var çok şükür. Örnekleriyle dolu, uygulamalarıyla dolu.....

Hakan_ank89
5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 20:59

Milletvekili hangi partiden seçildiyse görevini o parti altında yapmalıdır, zira insanlar bir şehirde oylarını kullanırken büyük çoğunlukla partiye oy atarlar ve o partinin o ildeki adayı da eğer ki genel seçim kazanılırsa ve ilk sıradaysa seçilir. Ancak eğer ki bu kişi partisini değiştirirse bu partiye oy veren kişilerin oylarıyla yani kendini seçenlerle oynamış olur ki bu çok yakışıksız bir durumdur. Eğer bir kişi ismi ile seçilecekse yani kendi birikimine ve ismine güveni varsa zaten bağımsız milletvekili adayı olur. Bu yüzden seçilmiş vekillerin parti değiştirmelerine kesinlikle sıcak bakmıyorum.

sipahi
5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 21:08

Ben kimim biliyor musun? cümlesini kullanmayan, basit bir maçta ruhsatlı silahını çekmeyen, konuşma kürsüsünde sarhoşluğundan dolayı dili sürçmeyen, transfer'i mümkün olmayan, ettiği yemine sadık kalan, çalmayan, halkı bölmeyen...

Namik CAKAR

5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 21:19

Cok zor bir soru!

Örneklerini pek yaşamadık ki soruya da cevap verebilelim!

-

Engin

5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 21:40

biraz zor olur. mevcut sistemde milletvekili olmak için "yedirmek" veya "yedireceğine söz vermek" şart.

demokrasi, elimizdekinin en iyisi.

fundakankaytsın
5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 22:04

bu sorunun cok klasik cevapları vardır..ülkesini sever halkının çıkarlarını gözetir vs..ancak bu soru bizim ülkemizde sorulmuşsa cevaplar da değişebilir..şöyle ki:
*ATA'sına sonsuz saygı ve sevgi duymalı,bunu yapmanın gerekirse zorunluluk olduğunu unutmamalı,
*ülkesinin bütün ve bölünmez olduğuna önce kendini inandırmalı(!)
*büyük abilerine özenmemeli(!)
*özenmemeli ki devletin malı deniz sözünü belleğinin en derinine itsin ve hatırlamamaya daha da önemlisi uygulamamaya ant içsin
*7 sülalesinin bizzat kendisine ve bu sülalenin tanıdıklarına torpille,rüşvetle iş,aş,ihale cart curt ayarlamamalı
*secim zamanı sahne adamı değil millet adamı olduğunu göstersin gerekirse ispatlasın
*milletin vekili olduğunu unutmamalı , unutmamalı ki başa geldiğinde milletin efendisi millet te onun kölesi gibi şuursuzca davranmamalı.......vs vs ..bu liste uzar gider..daha da yazardım ancak bugünlerde ülkesini seven fakat bu yüzden sürekli sacma bir tedirginlik yaşayan her insan gibi kalemimi daha doğrusu klavyeme attığım her darbeyi (inançla attığım darbelerde olsa) sınırlama kararı aldım..

mesut_tr

5 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 22:09

tek bildigim elinde dosyalar ile cikip tv'de sov yapmaz, böyle sacmaliklar ile ülkenin gündemini mesgul etmez, bizde bu tip milletvekili gerektiginden cok, ondan dolayi son 2-3 yilda ab konusunda bir parmak uzunlugu kadar yol katedemedik..
bu tip milletvekillerini sectigimiz icin kendimizle millet olarak gurur duyalim..
bu ülkenin cikarlari icin projeler üretceklerine aliyorlar ellerine dosyalari, bir tane de sahtekar'i spiker diye koyuyorlar, bosbosuna konusuyorlar, gündemi mesgul ediyorlar..
ben bu insanlara karsiyim kardesim, ister akp'li olsun, ister chp'li, ister mhp'li, bu kisilikler secilmeyi ve milleti temsil etmeyi haketmiyorlar..

saygilar,sevgiler
mesut güvenc

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET